می خواهم بدانم برای چه زندگی می کنم؟

t می خواهم بدانم برای چه زندگی می کنم؟

پرسش

سلام. می خواهم بدانم برای چه زندگی می کنم؟ من هیچ سودی ندارم. از طرفی همش بدبختی می کشم. بدبختی من از روزهایی شروع شد که عاشق شدم یعنی درست هفت ماه پیش. از اون موقع نمیدونم چطور رفتار کنم؟ چطور دوری رو تحمل کنم؟ من توی درسام خیلی قوی بودم و جز شاگرد زرنگای مدرسه بودم اما چند روزی هست که دیگه تمرکز روی درسام ندارم و ذهنم همش جاهای دیگه هست. چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟ تا حالا به فکر خودکشی هم افتادم اما گناه کبیره هست. چیکار کنم ؟؟؟

پاسخ خانم دکتر سلیقه دار؛ مشاور روانشناسی سایت

دوست خوبم

خوشحالم که تو عقاید دینی و درونی داری، چیزی که موجب می شود تا از گناه دوری کنی. حالا اگر به همین عقاید و باورهای دینی توجه کنی در این صورت راهی را که گم کردی پیدا می کنی. اینکه نمی دانی برای چه زنده هستی و این که دنبال عشقی هستی که امروز دوری و ندیدنش کامت را تلخ می کند همه می تواند و باید در اندیشه و ذهن تو پیدا شود.

انسان موجودی است که با عشق زندگی می کند و در اثر سختی های ناشی از عشق هم هست که یاد می گیرد چگونه با دیگر سختی های زندگی کنار بیاید، چگونه خود را رشد دهد و چگونه بتواند راه درست را از نادرست تشخیص دهد.

برای این که بتوانی مزه عشق نهایی را که فیلسوفان و عشاق الهی آن را تجربه کرده اند در دلت زنده نگه داری لازم است راهی را برای زندگیت انتخاب کنی که اهداف مهم و شایسته هم در آن دیده شود. اینکه تو محدود به این باشی که تنها برای دیدن و رسیدن به عشقی که چند ماهی از آن میگذرد زندگی کنی و اگر او را نبینی و یا ندانی که چطور رفتار کنی همه چیز دیگر را از دست بدهی و ببازی، این راه مطابق با رسیدن به عشق نیست. چون تعادل و میانه روی، نشم در زندگی و داشتن هدف و دنبال کردن آن است که برای معشوق، یک عاشق را ارزنده و دوست داشتنی جلوه می کند. مسلم بدان که دانش آموزی که می داند باید در کنار هر خواست دیگری به هدف ارجح زندگی خود که کسب دانش و تلاش برای آینده است احترام بگذارد بسیار چهره موجه و مقبول تری دارد، خصوصا این شرایط برای تو که تا گذشته فردی درس خوان و پر تلاش بودی بیشتر قابل انتظار است.

توصیه نهایی این است که برگه ای بردار، ارزش های زندگیت را در آن بنویس، چیزهایی که مهم هستند و رسیدن به آن ها می تواند ارزشمند و تاثیرگذار در زندگی تو باشد. فکر کن کدام یک از آن ها برای زندگی خودت اثرات خوبی خوهد داشت. کدام یک برای اینکه عاشقی موجه باشی و در آینده موفقیت تو را بیشتر کند اثرگذار است. حالا با توجه به پاسخ این سوال ها متوجه نقش خودت در زندگی بشو و برای اولویت های مهم زندگیت که خودت آن ها را استخراج کردی برنامه ریزی کن.

راستی زمان را فراموش نکن. زمان منتظر ندامت و پشیمانی آدم ها نمی ماند و بهتر است فرصت ها را از دست ندهی.

موفق باشی

t می خواهم بدانم برای چه زندگی می کنم؟
امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
درباره معاد دچار نوعی وسواس شدم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *