نتیجه تحقیقات پروفسور سمیعی

News-634899399448703719

ساختار کوچک هیپوتالاموس در مغز ماده ی آزاد کننده ی هورمونی را ترشح می کند   به نام کورتیکوتروفین. این ماده به همراه هورمونش وظیفه ی تامین انرژی لاز م بدن برای مقابله با استرس و شرایط بحران اضطراب را دارد.

 در واقع همان چیزی ست که به بدن کمک می کند بتواند مدیریت هیجان داشته باشد…

اما عمر این ماده فقط یک سال است و گاهی به صورت خودکار درمغز ترشح  می شود حال چه چیز باعث ترشح این ماده مهم در بدن می شود که ما بتوانیم در مواقع بحران با استرس و اضطراب کنار بیاییم . پروفسور سمیعی (جراح بزرگ مغز و اعصاب  ، در آلمان و البته یکی از بزرگترین پزشکان مطرح در دنیا) تحقیقاتی انجام داد برای دانستن این مطلب که چه چیزهایی باعث ترشح بیشتر این ماده در برخی افراد و یا قطع و تاخیر ترشح درفرد دیگر میشود.

 نتیجه تحقیقات چندی پیش در سایت پروفسور سمیعی منتشر شد:

۱.وقتی شما از منظره ای یا دیدن چیزی لذت می برید و از آن به صورت کلامی تعریف می کنید و اهل به به و چه چه کردن هستید میزان ترشح این ماده در مغزافزایش می یابد .

۲.وقتی شما یک پارچه .گلبرگ گل یا چیزی لطیف را لمس می کنید و احساس خوشایندی دارید میزان ترشح این ماده در مغز افزایش می یابد.

۳.وقتی شما دست می زنید یا همان به اصطلاح کف می زنید حتی وقتی دریک کنفرانس حضور دارید و یا در یک مهمانی و حتی به مدت زمانی کوتاه میزان ترشح این ماده را در مغز افزایش می دهید …

 پس درود بر آنها که از هر چیز لذت بخش که می بینند و حس می کنند تعریف می کنند !

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
چگونه باهوش تر شویم؟ (1)

درود برآنها که عادت دارند چشمهایشان را پر کنند از زیبایی های بی نظیر طبیعت !

درو د بر آنها که وقتی قرار است کف بزنند به افتخار کسی،………  بی رمق و رفع تکلیف این کار را نمی کنند!

چقدر خوب که بدانیم رفتار ما و لذت های ما چه بصری و چه لمسی باعث می شود بدن در کنترل هیجانات و استرس های  روزهای بعد ذخیره های مفیدی اندوخته کند ….و باعث ترشح بیشتر ماده های موثر مغز در آرامشمان شود ….

پس یادت باشد :

لذت هایت را به زبا ن بیاور مغزت هوشیارانه آن را دریافت می کند وبه کار می برد .

درود بر پروفسور سمیعی و همه نامداران این سرزمین

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *