نرمش های مناسب (۶)

t نرمش های مناسب (6)

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

دوستان نوجوان در ادامه مباحث قبل در ارتباط با نرمش های مناسب این بخش را به نرمش عمود پا که نرمشی است برای از بین بردن چربی های زائد اختصاص داده ایم.

نرمش تعادلی عمود پا

با انجام این نوع نرمش نیز می توانیم تعادل بدن را در کنترل نیرو های مختلف حفظ کنیم. این نرمش برای از بین بردن چربی های زائد قسمت زیر شکم بسیار موثر خواهد بود. بر این اساس شما در طی یک دوره انجام این نوع نرمش ها نه تنها می توانید چربی های اضافی موجود در این نقطه از بدن را از بین ببرید بلکه باعث تقویت عضلات و ماهیچه های ران، باسن، و شکم خود نیز خواهید شد. همچنین با ترکیب این نرمش با حرکات دیگر قسمت های مختلف پاها قسمت های دیگر بدن نیز تحت الشعاع قرار خواهند گرفت. این نوع نرمش نیز همانند نرمش های قبل نیاز به صرف هزینه های زیاد و اتلاف وقت ندارد و به راحتی در منزل انجام می شود. بدیهی است رعایت نکات ایمنی در هنگام اجرای نرمش ها و گرم کردن بدن قبل از انجام هر گونه حرکت لازم و ضروری است. 

چگونگی اجرای نرمش 

برای انجام این حرکت ابتدا روی زمین دراز بکشید. هیچ وسیله ای را زیر کمر یا زیر گردن قرار ندهید. سپس پاها را به صورت زاویه 90 درجه بالا بیاورید. هم زمان دست ها را زیر گردن حلقه کنید. سعی کنید به یک نقطه مقابل بالای سر و سقف خیره شوید تا به مهره های گردن فشار وارد نشود و بیش تر از شانه ها کمک بگیرید و اگر چنانچه درد گردن دارید یا مشکل آرتوروز گردن دست ها را از زیر گردن بردارید و در کنار پهلو ها قرار دهید. سعی کنید تا جایی که می توانید پاها صاف و در راستای باسن کشیده شود و نوک پاها را به طرف بالا بکشید و کاملا عمود و در هوا نگه دارید. نفس را کاملا فرو کشیده و عضلات شکم را کاملا منقبض کنید و 10 ثانیه در همین حالت بمانید. عضلات را رها کرده،  سر را روی زمین بگذارید، تنفس عادی و بازدم، استراحت بین حرکات و مجددا نوبت دوم را اجرا کنید.

پس از تمرین های مداوم و حفظ تعادل بدن می توانید حرکات ترکیبی مثل خم و راست کردن زانو به آرامی نیز می تواند انجام شود که در نرمش های بعد آموزش آن را خواهیم داشت.

توجه داشته باشید حین اجرای حرکات به صورت مداوم عمل تنفس صحیح (دم از بینی و بازدم از دهان) را انجام دهید.

نرمش تعادلی را  به مدت 10 تا 60 ثانیه و تکرار 2 تا 3 بار انجام دهید.

نرمش تعادلی

 

t نرمش های مناسب (6)
امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
عمارت مسعودیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *