نرمش

t نرمش

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

این نرمش یکی از تمرین های ورزش یو گا است که برای تقویت ستون فقرات، عضلات بازو، گردن و ساق دست می باشد. بخش مهمی از نرمش ها در اکثر ورزش ها به تقویت قوای جسمانی و قدرت مند نمودن عضلات اختصاص دارد. این نرمش در تقویت قدرت بدنی بسیار سودمند است و می توان از این نرمش به عنوان یک گام قدرتی به سمت عمیق تر کردن قدرت عضلات نام برد.

با اجرای این نرمش، کشش در قفسه سینه، ستون فقرات، مچ دست، بازو  و شانه ها به وجود می آید که موجب استحکام اعضای نام برده خواهد شد.

این نرمش در افرادی که دچار بیماری هایی مانند آسم و مشکلات سوء هاضمه هستند باعث بهبود تقریبی خواهد شد. همچنین این نرمش علاوه بر تحریک ارگان های شکمی، باعث رفع خستگی مفرط در قسمت ران ها و باسن شده و تعادل در نرمش عصب سیاتیک را به همراه خواهد داشت. قبل ار انجام این نرمش و قبل از انجام هر گونه حرکت کششی افراد زیر بهتر است با پزشک معالج خود مشورت کنند:

زنان باردار (پس از سه ماهه اول بارداری) زیرا احتمال فشار بیش از حد به رباط های دور کمر آن ها وجود دارد.

اشخاصی که دچار سندرم پشت و یا آسیب مچ دست می باشند و مجموعا افرادی که دچار عوارض خاص هستند.

شیوه اجرا 

روی زمین به شکم دراز کشیده و دستان خود را بر روی زمین و در کنار بدن قرار دهید. سعی کنید بدن صاف و کشیده و سر را ابتدا با پیشانی روی زمین قرار دهید. همان گونه که در تصویر مشاهده می کنید شانه ها چند اینچ بالاتر از سطح زمین قرار دارند.

نرمش (1)

به آرامی دست ها را از آرنج خم کنید و کف دست ها را روی زمین قرار دهید. هم زمان چانه را نیز روی زمین قرار دهید. سعی کنید با شماره و آهسته حرکات را انجام دهید.

نرمش (2)

به آرامی کف دست ها را روی زمین فشار داده و سعی کنید سینه و باسن خود را از زمین بلند کنید. سعی کنید کمر را کاملا انحنا داده و شانه ها را به طرف عقب بکشید. مراقب باشید کف دست ها به صورت موازی در امتداد بدن قرار گرفته باشد و حرکات را با آرامش انجام دهید.

نرمش (3)

در این مرحله هنگامی که بدن در حالت شماره قبلی ثابت شد با کمک ران ها و کف دست سر و شانه ها را به طرف جلو بکشید.

نرمش (4)

مجددا و به آرامی کمر را در حالت قوس کامل قرار دهید و سر و گردن را به طرف عقب بکشید. پاها در طول انجام نرمش در امتداد بدن صاف و کشیده و با نوک انگشتان پا روی زمین فشار دهید.

 نرمش (5)

 

 

 

 

t نرمش
امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
تاریخچه فوتبال ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *