مرتاض ها و نشستن روی هوا

مرتاض ها و نشستن روی هوا
t مرتاض ها و نشستن روی هوا

مرتاض های هندی آدم های عجیبی هستند. حتما برخی از آنها را در فیلم ها دیده اید و یا داستان بعضی هایشان را در کتاب ها خوانده اید. آنها مدت ها در جایی ثابت می نشینند و با تمرکز کردن توانایی های عجیب و غریبی به دست می آورند. آنها خوراک عجیبی دارند و مثلا گاهی برای روزهای طولانی فقط آب می خورند!

مرتاض ها

مرتاض ها ، انسان های مقدس

مرتاض به معنی انسان مقدس است و مرتاض کسی است که تلاش می کند روح خود را از زندان جسم آزاد کند و به درجه های بالایی در عرفان برسد. آنها از طریق مراقبه هایی که از آیین برهمن آموخته اند به این توانایی می رسند. رنگ لباس مرتاض ها معمولا زعفرانی است که نمادی است از چشم پوشی از دنیا. جالب است که رسیدن به این درجه بالای عرفانی مثل برخی از ادیان و مذاهب مختص به مردان نیست و زنان هم می توانند مرتاض شوند.

مشاوره سئو حرفه ای با زهرا رئیسی🔥 (کلیک کنید)😍

در جهان امروز 4 تا 5 میلیون مرتاض زندگی می کند.  مرتاض های عجیب هندی ،همگی به یک سبک زندگی نمی کنند، زیرا فرهنگ هندی می گوید راه های بی شماری برای رسیدن به خدا وجود دارد. مثلا برخی از مرتاض ها همنشین اشباح اند و به همین دلیل در گورستان ها زندگی می کنند. به این مرتاض ها آگوری می گویند.

کارهای عجیب مرتاض های هندی و تمرین زیاد 

بعضی از آن ها سالها مو یا ناخن خود را اصلاح نمی کنند. عده ای با غذای بسیار کم سالها زندگی می کنند وبا خواندن اوراد و ادعیه روزگار می گذرانند. هرچند که قطعا نمی توان گفت که کارهای اعجاب انگیز آنان همه دروغ است . شاید در بین آنان افرادی نیز باشند که با تمرین و ممارست توانایی کارهای عجیب را به دست آورده باشدند.

مرتاض

راز نشستن بدون صندلی

اما بسیاری از آن ها کارشان شبیه کارهای شعبده بازان است. این گروه  که خود را افراد ریاضت کش، جا می زنند ،برای اینکه به دیگران نشان دهند آنها هم توانایی مرتاض ها را دارند. اما در واقع کلک می زنند. در حقیقت کارهای آنان نمایشی و برای کسب درآمد بیشتر است . 

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
خواص گوجه سبز

معلق ماندن مرتاض در هوا

این کار فقط یک حقه ساده است. این افراد با طراحی صندلی مخصوصی خود را در هوا معلق نشان می دهند. پایه این صندلی زیر فرش پنهان شده است و کف صندلی به میله ای که نقش عصا را بازی می کند وصل شده است. حالا این فیلم را ببینید تا کاملا متوجه این تردستی بشوید.

 

t مرتاض ها و نشستن روی هوا
2/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *