نورآفتاب چه تاثیری بر سردرد دارد؟

t نورآفتاب چه تاثیری بر سردرد دارد؟

سر درد

یک روز آفتابی معمولا گرما و شادی را به همراه دارد اما اگر مراقبت های لازم را به عمل نیاوریم می تواند باعث سردرد هم بشود.

مشاوره سئو حرفه ای با زهرا رئیسی🔥 (کلیک کنید)😍

به گزارش نشریه اینترنتی نوجوان ها به نقل از تسنیم؛ نور آفتاب به تنهایی خودش از عوامل تحریک کننده میگرن است. در مطالعه ای، ۱۶ بیماری میگرنی بعد از قرار گرفتن در معرض نور و گرمای آفتاب دچار سردرد شدند.

کمبود آب بدن می تواند باعث سردردتان شود

شاید دلتان بخواهد از آفتاب تابستان و گرمای آن به خوبی استفاده کنید اما یادتان باشد زیاد آب بنوشید و کرم ضدآفتاب بزنید. سردرد ناشی از کم آبی بدن، از عوامل موثر در بروز سردرد مخصوصا سردردهای میگرنی است.

در معرض گرما بودن می تواند باعث سردردتان شود

قرار گرفتن در معرض گرمای آفتاب می تواند خطرناک باشد، مخصوصا اگر شدید باشد و برای مدت طولانی در این گرما باشید. دو نوع سردرد مربوط به گرما داریم:

قرار گرفتن زیاد در معرض گرما می تواند عاملی برای شروع سردردهای مکرر باشد، یعنی سردردهای تان از حالت حاد خارج شده و به سردردهای مزمن تبدیل می شوند

– گرمازدگی

– غش در اثر گرما

غش در اثر گرما یک فوریت پزشکی است که شامل تب شدید و ناهنجاری های عصبی می شود، مانند حمله صرع یا مشکلات مربوط به هماهنگی های بدن. هم گرمازدگی و هم غش در اثر گرما، موجب سردرد می شوند.

همچنین قرار گرفتن زیاد در معرض گرما می تواند یک عامل خاص برای شروع سردردهای مکرر باشد، یعنی سردردهای تان از حالت حاد خارج شده و به سردردهای مزمن تبدیل می شوند.

بنابراین اگر قرار است زیر نور آفتاب باشید، حتما آب کافی بنوشید و بیشتر در سایه قرار بگیرید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
Josephoartigasia موشی که به بزرگی یک بوفالو بود

ویتامین د چه اثری روی سردردتان می کند

اشعه فرابنفش آفتاب، منبع مهم ویتامین د است. با اینکه به دلایل مختلفی ممکن است با کمبود ویتامین د مواجه شویم، اما کمتر قرار گرفتن در نور آفتاب یکی از شایع ترین دلایل آن است.

افرادی که کمبود ویتامین د دارند ممکن است به بیماری نرمی استخوان مبتلا شوند که باعث نرم و ضعیف شدن بافت استخوان شده و دردهای پراکنده استخوانی را به دنبال دارد.

این موضوع چه ارتباطی با سردرد دارد؟ کمبود ویتامین د می تواند منجر به سردرد شود، هم سردرد میگرنی و هم سردرد تنشی، مخصوصا سردرد تنشی مزمن.

یادتان باشد که این ارتباط معنی اش این نیست که لزوما یکی دلیل بروز دیگری است. پس با وجود این که آفتاب، یک منبع بسیار عالی برای تامین ویتامین د بدن است، اما با این وجود با پزشک تان در مورد بهترین شیوه های دریافت این ویتامین گفتگو کنید تا خطری تهدیدتان نکند.

استفاده زیاد از نور آفتاب هم می تواند خطرناک باشد، مخصوصا این که موجب افزایش خطر سرطان پوست هم می شود. ممکن است پزشک تان توصیه کند برای جبران کمبود ویتامین د، از مکمل استفاده کنید.

t نورآفتاب چه تاثیری بر سردرد دارد؟
امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *