نکاتی هوشمندانه برای نظافت منزل!

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

لکه بری موکت

نظافت منزل (5)برای پاک کردن لکه های قدیمی روی موکت شاید شستن آن ها چندان فایده ای نداشته باشد اما برای کار کافی است که حوله ای مرطوب بر روی لکه موکت قرار دهید و بعد با اتوی گرم روی آن بکشید به این ترتیب لکه ها از موکت جدا می شوند و به راحتی پاک می گردند .

لکه های تخته خرد کن

نظافت منزل (1)لکه بر روی تخته های خرد کن آشپزخانه گاهی درزهای کوچکی وجود دارد که با باقیمانده گوشت و سبزی  می شود و به راحتی از روی آن پاک نمی شود. برای تمیز کردن تخته خرد کن کافیست یکه کپه لیمو را روی تخته بمالید بعد مقداری نمک هم روی تخته بپاشید حالا کافی است که با پارچه روی تخته را محکم بکشید و آن را تمیز کنید.

تمیز کردن سر دوش

نظافت منزل (2)در بسیاری مواقع اضافاتی که در آب وجود دارد باعث می شود که روزنه های آن مسدود می شود برای تمیز کردن دوش کافی است درون کیسه ای پلاستیکی مقداری سرکه سفید بریزید و دوش را داخل کیسه کنید و روی دوش محکم کنید بعد از دو ساعت کیسه را باز کنید حالا سر دوش کاملا تمیز شده است.

تمیز کردن مسواک

نظافت منزل (3)مسواک ها که وظیفه تمیز کردن دندان را دارند خودشان هم به تمیز شدن نیاز دارند برای کار کافی است که در لیوانی یک قسمت سرکه و دو قسمت آب بریزید و مسواک را برای 30 دقیقه در آن قرار دهید بعد مسواک را بیرون آورده ودر مقداری شیر بشوئید حالا مسواک کاملا تمیز شده است.

تمیز کردن شیر آلات استیل

نظافت منزل (4)تمیز کزدن شیر آلات استیل با شوینده های شیمیایی باعث کدر شدن آن ها می شود اما برای براق کردن این شیرها کافی است کپه ای لیمو را روی این شیرهای استیل بمالید تا براق شوند.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
کمبود ویتامین D و خطر ابتلا به بیماری‌ها!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *