,

ربات های باهوش

ربات انسان نما

ربات های باهوش چه چیزی اند؟ آیا تا به حال به این فکر کرده اید که هوش چیست؟ یا شما چگونه از آن استفاده می کنید؟ این چیزی که ما به آن هوش می گوییم، یک سری سیم کشی به وسیله اعصاب است؛ که باعث می شود ما چیز هایی را حس کنیم . یا از آنها بر داشت هایی داشته باشیم . این موضوع در بین تمام انسان ها مشترک است و همه آن ها دارای هوش می باشند .

هوش چیست؟

شاید  شما  فکر کنید کسانی که می توانند سوالات سخت ریاضی و یا فیزیک را حل کنند باهوش هستند .این درست است. اما این بخشی از هوش شماست.ولی عمده ترین آن استفاده از هوش برای درک درست از محیط و پاسخگویی به آن است. یعنی اینکه مثلا اگر شما را کسی در آغوش گرفت بدانید که این به این دلیل است که شما را دوست دارد.

ربات می تواند با هوش باشد؟

خب  چه نظری راجع به این توضیحات دارید؟ به نظرتان ربات نیز می تواند با هوش باشد یا اینکه اصلا چنین چیزی ممکن نیست؟ باید بگویم این نیز ممکن است. از ابتدای ابداع ربات،  تولید کنندگان  نگران این موضوع بودند.  فکر می کردند که آیا امکان این وجود دارد ؟ پس از مدت ها در ابتدای کار از آن کار صرفه نظر کردند. در ابتدا ربات ها را بیشتر برای کارهای صنعتی ایجاد می کردند. پس با هوش بودن در آن ها دیگر اهمیت چندانی نداشت. اما باز این فکر وجود داشت که اگر به یک ربات باهوش نیاز شود باید چکار کنیم. 

هدف از تولید ربات چیست؟

تقابل انسان و ربات

 سال ۱۹۴۳ جزو سال های ابتدای به وجود آمدن ربات هاست. که در آن سال مک کولوچ و والتر پیتز با همکاری یکدیگر شروع به  تحقیقاتی در مورد ربات های باهوش کردند . خب باید دید هدف از تولید این ربات های باهوش چه بوده است . شاید یکی از دلایل آن نیاز انسان برای ایجاد چیزی شبیه خودش باشد. و یا اینکه دوست داشته  میزان برتری ان ها را بر خودش بداند.

خصوصیات یک ربات باهوش

در اوایل ربات هایی که ایجاد می شدند بیشتر کارهایی را در زمینه تحقیقاتی و یا ریاضیات و غیره انجام می دادند .که باز هم می توان به آنها ربات های با هوش بگوییم.به نظر شما فقط این گونه ربات ها باهوش هستند یا ما می توانیم  از نوع های دیگر نیز داشته باشیم ؟ به نظر شما ربات های باهوش باید دارای چه خصوصیاتی باشند که به آنها ربات با هوش گفته شود؟ربات هایی که دو عملکرد زیر را داشته باشند می توانند در رده ربات های باهوش قرار بگیرند .

۱-    مانند انسان فکر کنند (عاقلانه فکر کردن )

۲-    مانند انسان عمل کردن (عاقلانه عمل کردن )

خصیصه های انسانی ربات

آینده هوش مصنوعی

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

 

برچسب ها:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2020

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید