وقتی روح انسان به سم‌زدایی نیاز دارد!

t وقتی روح انسان به سم‌زدایی نیاز دارد!

سم زدایی روح.سایت نوجوان ها (1)

آیا هنگام صحبت با دیگران هر آن چه می گویید سخنانی طعنه آمیز و نیش دار هستند؟ آیا به طور معمول احساسات دیگران را جریحه‌دار می کنید یا بی دلیل آن ها را مسخره می کنید؟ این شرایط نشان می دهد که به پاک سازی و سم زدایی روح خود نیاز دارید.

مشاوره سئو حرفه ای با زهرا رئیسی🔥 (کلیک کنید)😍

سم زدایی و پاک سازی بدن اقدامی رایج است. بدن ما روزانه با چیزهای مختلفی در تماس است که بسیاری از آن ها برای انسان خوب نیستند و گاهی اوقات به سم زدایی و بازگشت بدن به شرایط عادی نیاز است.

اما افراد بسیاری به این مساله توجه ندارند که روح و روان ما نیز به انجام اقدامی مشابه نیاز دارد. ذهن و بدن ما هر دو می توانند با موارد منفی و چیزهای که برای سلامت مضر هستند پر شوند.

بسیاری از کارشناسان بهداشت و سلامت افکار افسرده کننده را به عنوان دلیل اصلی ناراحتی انسان در نظر می گیرند.

برخی نشانه ها می توانند به فرا رسیدن زمان سم زدایی روح اشاره داشته باشند که در ادامه با آن ها بیش تر آشنا می شویم.

منفی بودن را جستجو می کنید

اگر اخبار مختلف یا مطالبی را مطالعه می کنید که می دانید موجب ناراحتی شما خواهند شد، زمان آن فرا رسیده است که درباره سم زدایی روح خود فکر کنید.

افراد منفی نگر می توانند با گذشت زمان شما را نیز شبیه به خود کنند، در شرایطی که حتی تا مدت ها پس از وقوع این اتفاق نیز متوجه آن نشوید. به این نکته توجه داشته باشید که بین یک فرد منفی نگر و فردی که به اجبار در وضعیتی منفی قرار گرفته است، تفاوت بزرگی وجود دارد و باید این مساله را مد نظر قرار داد.

کنار گذاشتن لپ تاپ یا گوشی همراه و برقراری ارتباط با افرادی که دوستشان دارید، روشی خوب برای توقف روند جستجوی موارد منفی و ناراحت کننده و تغذیه روح با آن هاست.

درباره آن چه می گویید فکر نمی کنید

آیا هنگام صحبت با دیگران هر آن چه می گویید سخنانی طعنه آمیز و نیش دار هستند؟ آیا به طور معمول احساسات دیگران را جریحه‌دار می کنید یا بی دلیل آن ها را مسخره می کنید؟ این شرایط نشان می دهد که به پاک سازی و سم زدایی روح خود نیاز دارید. شما درباره آن چه بر زبان می آورید فکر نمی کنید، زیرا سرشار از چیزهای منفی هستید.

کمک هدفمند به دیگران و تفکر درباره چیزهای خوب می تواند به بهبود این شرایط کمک کند.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
مسواکی که با حرکت شارژ می‌شود!

دوستانتان علاقه ای به وقت گذرانی با شما ندارند

اگر همواره امواج منفی از خود ساطع کنید، جای شگفتی نخواهد بود که دوستانتان دیگر علاقه چندانی به وقت گذرانی با شما نداشته باشند. این یک نشانه هشدار دهنده است که نیاز به سم زدایی جدی روح را خاطرنشان می کند تا بار دیگر امکان برقراری ارتباط نزدیک با دوستانتان فراهم شود.

به دنبال موضوعات منفی نباشید و با افرادی که شما را خوشحال می کنند وقت بگذرانید.

بی حس شده اید

احساسات و عواطف آن چیزی هستند که ما را انسان می سازند. این که هیچ احساسی نداشته باشید، شرایطی بد محسوب می شود. احساسات حالتی خنثی دارند و این که ما چگونه با آن ها سر و کار داشته باشید، شرایط را بهتر یا بدتر می سازد. اما زمانی که بی حس شده اید و هیچ چیزی، چه خوب و چه بد، تغییری در شما ایجاد نمی کند، زمان سم زدایی روح فرا رسیده است.

ما درد مزمن را با دارو درمان می کنیم. ما بی خوابی را با داروهای خواب آور درمان می کنیم. ما از طریق ورزش و رژیم غذایی متعادل وزن خود را مدیریت می کنیم. و ممکن است به بی حسی روحی خود برچسب یک بیماری روانی، مانند افسردگی، زده و علائم آن را با مصرف دارو پنهان کنیم که امکان وخیم‌تر شدن شرایط را افزایش می دهد.

از این رو، ارتباط برقرار کردن با تمامی حواس می تواند بار دیگر احساسات شما را در مسیر درست قرار داده و به بهبودی زخم هایی که با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیستند، کمک کند.

از بدبختی دیگران لذت می برید

آیا زمانی که مشکلی برای دیگران رخ داده است، به جای احساس هم دردی یا هم دلی با آن ها از بروز این شرایط لذت برده و خوشحال می شوید؟ در نظر بگیرید اگر شما در این شرایط قرار می گرفتید، دوست داشتید واکنش دیگران به این وضعیت چگونه باشد. روبرو شدن و مقابله با زشتی یکی از بهترین روش ها برای سم زدایی روح است.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
بیشتر درباره آکرومگالی بدانیم

مشکل این است که افراد بسیاری از این که فردی تلخ هستند، آگاه نیستند. از آن جایی که آن ها متقاعد شده اند که حق با آن هاست نمی توانند اشتباه خود را شاهد و پذیرا باشند. هرچه ریشه این تلخی بیش تر رشد کند از بین بردن آن نیز دشوارتر می شود.

ارتباط با افراد شاد موجب آزار شما می شود

در این شرایط حضور بین افرادی که شاد هستند می تواند هرچه بیش تر احساس بدبختی را در شما تقویت کند. ممکن است این احساس در شما شکل بگیرد که از احساسات مثبت خود جدا شده اید.

توانایی پذیرش چیزهای مختلف همان گونه که هستند از جمله ویژگی هایی است که افراد شاد به اشتراک می گذارند. در شرایطی که ما روی هر چیزی که در دنیای بیرون اتفاق می افتد کنترل نداریم، اما می توانیم آن چه درونمان رخ می دهد را کنترل کنیم، به این معنی که طرز فکر، احساس و واکنش ما به موقعیت های بیرونی چگونه است.

مدیتیشن و در ارتباط بودن با یک سیستم حمایتی متشکل از افرادی که به آن ها علاقمند هستید به از بین بردن این احساسات منفی خاص و سم زدایی روح کمک می کند. به خاطر داشته باشید که شادی باید مسری باشد و نه ناراحت کننده.

خوب نمی خوابید

در این شرایط در به خواب رفتن، خواب باقی ماندن یا بیدار شدن از خواب با مشکل مواجه هستید. شاید کابوس هایی را تجربه می کنید که در میانه شب شما را از خواب بیدار می کنند. این می تواند نشانه ای از تلاش های روح شما برای بیان نیاز به سم زدایی فوری باشد.

مدیتیشن می تواند ابزار مناسبی برای بهبود این شرایط باشد. خواب با کیفیت و کافی می تواند احساس مثبت بودن را طی روز در شما ایجاد کند.

شما همواره قربانی هستید

حداقل خود شما این گونه فکر می کنید که همواره فردی قربانی هستید یا فردی علیه شما کار اشتباهی انجام داده است. اگر احساس می کنید در این موقعیت قرار دارید، شاید زمان آن فرا رسیده تا توجه ویژه ای به روح خود داشته و این پرسش را مطرح کنید که آیا به واقع من در این جا قربانی هستم؟ شاید به این نتیجه برسید که تنها منفی بودن بر شما غلبه کرده است.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
از سیر تا پیاز زلزله (قسمت دوم)

افکار منفی موجب تولد واژه های منفی می شوند، که این شرایط موجب شکل گیری افکار منفی بیش تر می شود.

خود را به گونه ای آموزش دهید که هنگام تفکر، صحبت یا حتی رفتار به روشی منفی متوجه شده و بلافاصله این روند را متوقف کنید.

از مدیتیشن یا نیایش پرهیز می کنید

این فعالیت ها ما را وادار می کنند با خود و افکارمان در صادقانه‌ترین و آسیب پذیرترین لحظاتمان وقت بگذرانیم. اگر از انجام آن ها پرهیز می کنید، احتمالا به خاطر وجود چیزی درون روح شما است که قصد ندارید با آن روبرو شوید. گام های کوچک برداشته و بر مدیتیشن هرچه بیش تر در هر روز متمرکز شوید تا زمانی که بتوانید نیازهای روح خود برای سم زدایی برآورده سازید.

مدیتیشن روح را آرام می سازد. گوش دادن به خرد درونی مسیری سریع برای مقابله با افکار منفی و آن چیزی است که به سود شما کار نمی کند.

همواره بی حوصله هستید

در این شرایط هیچ چیزی برای شما ارضا کننده به نظر نمی رسد. سرگرمی هایی که از آن ها لذت می بردید، دیگر آن احساس را در شما ایجاد نمی کنند و هیچ چیزی سرگرم کننده به نظر نمی رسد. در این حالت روح شما به یک سم زدایی جدی نیاز دارد تا بار دیگر از نظر احساسی با محیط اطراف خود ارتباط برقرار کرده و دوباره عشق بورزید.

سخن پایانی

زمانی که میزان مواد شیمیایی بد و مضر در بدن انسان افزایش می یابد، بار سمی اضافی را موجب می شود. این شرایط ما را بی‌حال ساخته و حتی ممکن است موجب بیماری شود. به روشی مشابه، احساسات منفی نیز می توانند در بدن ما تجمع کنند. در صورت نادیده گرفتن، این شرایط می تواند به شدت بر ذهن، روح و بدن ما فشار وارد کند. زمانی که موضوع موارد منفی که برای ما بد هستند، مطرح می شود، بدن و روح به یک اندازه نیازمند توجه هستند.
 

mosabeghe

  • احساس شکست یا تحول روحی مثبت؟!

سلامت نیوز

کاربر عزیز

چنانچه این مطلب مورد توجه شما قرار گرفت، لطفا آن را لایک کنید.

t وقتی روح انسان به سم‌زدایی نیاز دارد!
امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *