پارک آسمانی سندز

t پارک آسمانی سندز

پارک آسمانی سندز ” Skypark Sands “ سنگاپور یکی از شگفت انگیزترین محوطه های تفریحی دنیاست که در ارتفاع ۲۰۰ متری بر بام سه برج ۵۵ طبقه هتل مارینا بی سندز ” Marina Bay Sands Hotel ” قرار گرفته و این سه برج را به هم متصل می کند.

پارک آسمانی سندز که یک شگفتی مهندسی است به شکل یک کشتی بزرگ به طول 340 متر با گنجایش 3900 نفر و یک استخر بیکران به طول 150 متر بر بام 3 آسمان خراش در کنار ساحل زیبای مارینای سنگاپور قرار گرفته است و به عنوان بزرگترین مکان عمومی معلق دنیا شناخته می شود. این شاهکار سازه ای بی نظیر توسط آرشیتکت مشهور موشه سفند انجام گرفته است.

مشاوره سئو حرفه ای با زهرا رئیسی🔥 (کلیک کنید)😍

برای ساخت این استخر مهندسان زیادی دور هم جمع شده اند و کف و دیواره های آن را با استفاده از 182 تن استیل مقاوم سازی شده، پوشانده اند؛ طوری که حالا این استخر تحمل 380 هزار گالن آب را دارد. برای آن که ارتعاش های طبیعی برج ها به راحتی انجام شود ۴ مفصل متحرک در زیر استخر در نظر گرفته شده است. هر کدام از این ۴ مفصل محدوده حرکتی خاص خود را دارد که با توجه به موقعیت آن طراحی شده است. اما محدوده حرکتی کل استخر بر روی برج ها در حدود ۵۰۰ میلی متر است. علاوه بر مشکل وزش باد، مشکل نشست زمین نیز در ساخت این استخر مطرح بوده که برای رفع آن مهندسان جک هایی داخل سه برج نگهدارنده پارک در نظر گرفتند که می توانند در ۵۰۰ نقطه در زیر سیستم استخر تنظیم شوند و از برج ها در مقابل زلزله و طوفان های شدید محافظت کند. این موضوع برای حفظ “ظاهر بینهایت” استخر نیز بسیار مهم است.

پارک آسمانی سندز (1)

پارک آسمانی سندز (2)

پارک آسمانی سندز (3)

پارک آسمانی سندز (4)

t پارک آسمانی سندز
امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
فکر می کنید کدام نقاط سیاه وکدام سفید است؟

‫4 نظر ارسال شده در “پارک آسمانی سندز

 1. مهدي :

  میدونید طرحش از یه کاشووووووونی بوده
  فقط التماس کردن بیچاره که لو ندیم
  نه که حالا بچه های کاشون بی مرام باشن ها ، نه
  چون شما خودمونی هستید بهتون گفتم
  ولــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی نباید به کسی بگید!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *