پنج تاثیر باورنکردنی مطالعه بر بهبود سلامت

t پنج تاثیر باورنکردنی مطالعه بر بهبود سلامت

مطالعه.سایت نوجوان ها - Copy

دوستداران کتاب می دانند که هیچ احساسی بهتر از غرق شدن در یک کتاب عالی نیست. صفحه به صفحه با شخصیت های کتاب به پرواز در می آیید و شخصیت شما تثبیت می شود. تقریبا اینطور تصور می شود که شما در صحنه ها و در نتیجه داستان حضور دارید. با این حال، آنچه که مشخص است این است که این فعالیت نه تنها سرگرم کننده است، بلکه برای سلامت شما نیز عالی است! این پنج مزیت شگفت انگیز کتاب خواندن بر سلامت را بررسی کنید.

مشاوره سئو حرفه ای با زهرا رئیسی🔥 (کلیک کنید)😍

1) کاهش استرس
 
هنگامی که در یک کتاب عالی غرق می شوید و تمام اندیشه های شما به طرح و شخصیت های آن کتاب معطوف می شود، این واقعیت ثابت شده است که نگرانی های روزمره و استرس ها ناپدید می شوند!

پس از یک روز استرس زا در محل کار، به جای روشن کردن تلویزیون، با خواندن یک کتاب عالی یا روشن کردن یک شمع خود را به آرامش برسانید.

 
2) بهبود حافظه
 
دوستداران کتاب می دانند که هیچ احساسی بهتر از غرق شدن در یک کتاب عالی نیست. صفحه به صفحه با شخصیت های کتاب به پرواز در می آیید و شخصیت شما تثبیت می شود.همانطور که عضلات و مغز شما به تمرین مناسب نیاز دارند، مطالعه منظم تمرینی برای سر شماست و تمام سیناپس های مغز شما را به فعالیت واداشته و بهبود می بخشد. علاوه بر این، مطالعه اخیر نشان داد که افراد سالخورده که به طور منظم مطالعه می کنند، 2.5 برابر کمتر از همسالان خود احتمال ابتلا به بیماری آلزایمر را دارند.
 
3) جوان‌تر ماندن مغز
 
ما آنطور که می خواهیم، نمی توانیم فرآیند پیری را متوقف کنیم، اما مطالعه می تواند سرعت آن را کاهش دهد. تحقیقی در این مورد نشان داد که مطالعه می تواند میزان زوال شناختی شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. بنابراین اگر می خواهید مغزی جوان و سریع داشته باشید، هر شب یک کتاب خوب بخوانید.
 
4) افزایش همدلی
 

چه کسی فکر می کرد که خواندن کتاب می تواند شما را به شخص خوشایندتری تبدیل کند؟ ظاهرا احساس عاطفی در یک کتاب جذبِ زندگی واقعی می شود. مطالعه ای نشان می دهد که افرادی که به طور منظم در داستان های خیالی خود را غرق می کنند، بسیار همدل تر هستند. با اینکه شخصیت ها تخیلی هستند، بسته به شرایطشان باعث می شوند که ما در زندگی هایمان مانند افراد واقعی زندگی کنیم.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
برای داشتن خواب آرام این 4 خوراکی را نخورید

5) افزایش بردباری در بلاتکلیفی ها
 
بیایید صادق باشیم، همه ما در گذشته با ابهامات و عدم کنترل در موقعیت های شخصی دست و پنجه نرم کرده ایم. عدم آگاهی از آینده نیز می تواند استرس زا باشد. به طور شگفت انگیز، یک راه آسان برای مقابله با این سردرگمی مطالعه بیشتر است. یک مطالعه نشان داد که خواندن داستان می تواند باعث افزایش تحمل در بلاتکلیفی ها شود. هر چقدر افراد در داستان ها و شخصیت های افسانه ای فرو می روند، ذهن آنها باز می شود و با امکانات، گزینه ها و بلاتکلیفی راحت تر کنار می آیند.
 همه می دانند که مطالعه سرگرم کننده است، اما مزایایی که در بالا ذکر شد، می توانند سلامت و زندگی شما را بهبود ببخشند. اگر پیش از این زیاد مطالعه می کردید، بسیار سودمند است! و اگر اینگونه نیستید، سعی کنید زمان بیشتری را به مطالعه اختصاص دهید. یکی از چیزهایی که برای اطمینان لازم دارید، این است که کتابهای بسیاری برای مطالعه وجود دارد.

تیترینک

کاربر عزیز

چنانچه این مطلب مورد توجه شما قرار گرفت، لطفا آن را لایک کنید.

t پنج تاثیر باورنکردنی مطالعه بر بهبود سلامت
امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *