چهار تصور غلط درباره‌ ورزش و تغذیه

t چهار تصور غلط درباره‌ ورزش و تغذیه

%da%86%d8%b1%d8%a8%db%8c-%d8%b3%d9%88%d8%b2%db%8cبسیاری از افراد تصور می‌کنند تغذیه آن ها سالم است و با فعالیت ورزش آن ها هماهنگی دارد. با این حال تغذیه ناسالم این افراد باعث می شود که اثرات مثبت ورزش کردن آن ها از بین برود.

تصورات غلطی که درباره تغذیه وجود دارد عبارتند از:

باید از مصرف کربوهیدرات خودداری کنید تا وزن کم کنید

درست است که خوردن کربوهیدرات، پروتئین و چربی هر سه باعث افزایش وزن می‌شود با این حال باید به اندازه کافی کربوهیدرات مصرف کنید تا سوخت بدن شما تامین شود. یکی از محققان در این باره می‌گوید: کبد و عضلات کربوهیدرات به شکل گلیکوژن را ذخیره می‌کنند تا سوخت به صورت سریع تامین شود این کار باعث می‌شود که بدن به صورت بهینه‌تری سوخت مصرف کند.

اگر کربوهیدرات بدن تامین نشود تاثیر ورزش کاهش می‌یابد به جای این که برای کاهش وزن کاملا کربو هیدرات را کنار بگذارید به صورت هوشمند کربوهیدرات مصرف کنید.

هر نوع پروتئین مناسب است

این که بر روی یک مکمل نوشته شده باشد پروتئین نشان دهنده خوب بودن آن نیست بسیاری از مکمل‌ها کم تر از پنج گرم پروتئین دارند و میزان زیادی شکر دارد. اگر ورزش شما هوازی باشد پروتئین کم تری احتیاج دارید اما اگر می‌خواهید عضلات بدن را پرورش دهید باید پروتئین بیش تری مصرف کنید.

باید بلافاصله بعد از باشگاه غذا خورد

باید ترکیبی از پروتئین و کربوهیدرات بعد از ورزش مصرف کنید تا بهترین اثر ورزش را تجربه کنید. با این حال اینکه حتما بعد از ورزش این مواد غذایی را دریافت کنید ضروری نیست. پروتئین را می‌توانید کمی با فاصله نیز مصرف کنید. سعی کنید وعده غذایی خود را نزدیک ورزش قرار دهید تا بیشتر از آنچه که باید غذا نخورید.

ورزش در حالت ناشتا چربی بیش تری می‌سوزاند

اگر در حالت ناشتا ورزش کنید بیش تر از چربی‌ها بدن استفاده می‌شود اما این بدان معنی نیست که با ورزش در حالت ناشتا بیش تر کالری می‌سوزانید. زمانی که ناشتا هستید توانایی بدن کم تر است بنابراین با شدت کم تر می‌توانید فعالیت کنید.

بهترین کار برای ورزش در ساعات صبح این است که یک وعده غذاهای کوچک که حاوی کربوهیدرات است مصرف کنید. این کار باعث می‌شود که انرژی بیش تری برای ورزش کردن داشته باشید.

ایسنا

t چهار تصور غلط درباره‌ ورزش و تغذیه
امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
پنج حرکت ورزشی برای قدرتمند شدن شانه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *