چهره های موفق پیش از خواب چه کارهایی انجام می دهند؟

t چهره های موفق پیش از خواب چه کارهایی انجام می دهند؟

در بسیاری از مواقعی که کارهای زیادی در دست انجام داریم، آرزو می کنیم که ای کاش، شبانه روز بیش تر از ۲۴ ساعت بود و ما می توانستیم در زمان تعیین شده، مسوولیت های خود را به انجام برسانیم. اما چنین امری امکان ندارد و در نتیجه، برای استفاده بهینه از یک شبانه روز، ترجیح می دهیم از زمان خواب خود کاسته و به ساعت های فعالیتمان اضافه کنیم.

براساس گزارش های منتشره از جانب انجمن ملی خواب و سازمان بین المللی سلامت، همه بزرگسالان به دست کم به ۷ تا ۸ ساعت و کودکان به ۸ تا ۹ ساعت خواب در طول شبانه روز نیاز دارند.

اما برخی از افراد، به منظور تحقق اهداف خود، از خواب شبانه کاسته و در عوض به برنامه های کاری و زندگی شخصیشان رسیدگی می کنند. از جمله می تواند به رئیس جمهوری ایالت متحده آمریکا یعنی دونالد ترامپ اشاره کرد که فقط ۴ ساعت در شب می خوابد.

اما برخی دیگر از افراد موفق و چهره های سرشناس دنیا، با داشتن برنامه ریزی های دقیق و درست، بدون این که به زمان استراحت خود لطمه ای وارد کنند،  از همه روز و شب خود به طور کامل و صحیح بهره می گیرند. از جمله می توان به ۱۳ چهره مشهور زیر اشاره کرد که هر کدام، پیش از خواب عادت های ویژه ای دارند.

در ادامه با ما همراه باشید تا با عادات چهره های موفق جهان پیش از خواب آشنا شوید.

بیل گیتس یک ساعت پیش از خواب مطالعه می کند

چهره های موفق (1)بنیانگذار مایکروسافت عادت دارد پیش از خواب، دست کم یک ساعت کتاب مطالعه می کند. وی در مصاحبه هایش بیان داشته که مهم نیست چه ساعتی از شب باشد، او همیشه پیش از خوابیدن، یک ساعت مطالعه خود را انجام می دهد.

شریل سندبرگ موبایل خود را خاموش می کند

چهره های موفق (3)مدیر ارشد فیس بوک عادت دارد پیش از خوابیدن موبایل خود را خاموش می کند. به این ترتیب مطمئن می شود که هیچ تماس یا پیامی، زمان استراحت وی را خراب نمی کند.

آریانا هافینگتون دوش آب گرم می گیرد

چهره های موفق (4)بنیانگذار و سردبیر سابق نشریه هافینگتون پست پس از این که یک بار از فرط خستگی در محل کار خوابش گرفته و به موجب آن چانه اش به میز اصابت کرده و شکسته، تصمیم گرفت تا عادت خواب خود را اصلاح کند. او بیان داشته که هر شب بین ۷ تا ۹ ساعت می خوابد و پیش از خواب نیز همه وسایل الکترونیک همانند موبایل و تبلت را خاموش کرده، دوش آب گرم می گیرد و چند صفحه از کتاب مورد علاقه اش را مطالعه می کند.

اوپرا وینفری، مدیتیشن می کند

چهره های موفق (5)این تهیه کننده، مجری و هنرپیشه مشهور و موفق نیز بیان داشته هر شب پیش از خواب مدیتیشن می کند.

مایکل فلپس

چهره های موفق (6)فلپس، شناگر موفق آمریکایی بیان داشته هنگام تمرینات ورزشی خود در اتاقی می خوابد که فضایی همانند ارتفاعات کوهستانی را داشته باشد. در چنین شرایطی، اکسیژن کاهش می یابد و بدن مجبور است بیشتر تلاش کند تا اکسیژن لازم برای فعالیت ها را تامین کند.

ایلان ماسک از عصرهنگام قهوه را کنار می گذارد

چهره های موفق (7)بنیانگذار و مدیر عامل اسپیس اکس و تسلا، در گذشته عادت داشته ۸ قوطی نوشابه رژیمی و دو فنجان قهوه بنوشد. این نوشیدنی ها هر دو مملو از کافئین هستند. اما از سال ۲۰۱۵ تصمیم می گیرد که این عادت را کنار بگذارد. وی در حال حاضر، از ۶ ساعت پیش از خواب قهوه یا نوشیدنی های کافئین دار نمی نوشد. وی هم چنین با موبایل خود برنامه خوابش را تنظیم و پی گیری می کند.

استفن کینگ پیش از خواب دست هایش را می شوید

چهره های موفق (2)نویسنده داستان های علمی و تخیلی، استفن کینگ، یک عادت عجیب دارد و آن این است که پیش از خوابیدن حتما دست های خود را می شوید. وقتی از وی پرسیده شد که چرا این کار را انجام می دهد، گفت: «نمی دانم». وی هم چنین باید بالشت ها را به شکل دلخواه خود چیده و سپس بخوابد.

کنت چناو کارهای مهم فردا را یادداشت می کند

چهره های موفقکنت چناو، مدیر عامل اجرایی و رییس هیئت مدیره شرکت آمریکن اکسپرس نیز بیان داشته که پیش از خواب، سه مورد از مهم ترین کارهایی که باید فردا انجام دهد را یادداشت می کند.

روزیاتو

t چهره های موفق پیش از خواب چه کارهایی انجام می دهند؟
امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
ارتباط عجیب دندان پر شده و مکالمه با تلفن همراه!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *