, ,
,

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

استفاده از سنسور حساس به چهره 

در ابتدا دوربین خود را روشن کنید، در قسمت بالای دوربین دو حالت اتوماتیک و نرمال وجود دارد. دوربین را روی حالت نرمال قرار دهید. 

ترفندهای عکاسی.سایت نوجوان ها (1)

سپس حالت شاتر هوشمند را انتخاب کنید. دکمه FUNC SET را در وسط دکمه دایره ای در پشت دوربین فشار دهید. این دکمه، نوار ابزار را بر روی صفحه نمایش می دهد. به حالت عکسبرداری بروید و "شاتر هوشمند" را انتخاب کنید.

ترفندهای عکاسی.سایت نوجوان ها (2)

بعد از اینکه به تنظیمات رفتید، حالت Face Self-Timer را فعال کنید. در قسمت قبل گفتیم که شاتر هوشمند دارای سه حالت لبخند خودکار، تایمر و شناسایی یک چهره جدید است. روش کار این مورد به این صورت است که وقتی شما دکمه شاتر را زدید، دوربین منتظر می ماند تا یک چهره جدید به عکس اضافه شود و بعد از آن عکس را می گیرد. این حالت را فعال کنید.

ترفندهای عکاسی.سایت نوجوان ها (3)

تعداد عکس هایی را که می خواهید بگیرید تعیین کنید. هر تعداد که دوست دارید می توانید برای عکس گرفتن انتخاب کنید. بعد از آن هر کدام از عکس ها که بهتر شده است را انتخاب و از آن استفاده کنید. 

بعد از اتمام، تنظیمات آن را بر روی دوربین اعمال کنید. برای این کار شما می توانید از دکمه FUNC SET استفاده و تنظیمات انجام داده را اعمال کنید. 

ترفندهای عکاسی.سایت نوجوان ها (4)

ترفندهای عکاسی.سایت نوجوان ها (5)

سوژه عکس خود را پیدا کنید و روی آن فوکوس کنید. سوژه را جلو دوربین بیاورید و چند عکس امتحانی از آن بگیرید. دکمه شاتر را محکم فشار دهید تا عکس گرفته شود، برای تمرکز بیشتر، تصویر گل را بر روی صحفه نمایش ببینید تا بهتر بتوانید عکس بگیرید. 

ترفندهای عکاسی.سایت نوجوان ها (6)

در آخر شما می توانید عکس هایی که گرفتید را به رایانه انتقال دهید یا آن ها را به اشتراک بگذارید و از دیدن عکس های خود لذت ببرید. سعی کنید عکس های بیشتری بگیرید و از موضوعات بیشتری الهام بگیرید. 

ترفندهای عکاسی.سایت نوجوان ها (7)

 

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

,

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

بسیاری از دوربین های دیجیتال کانن به عنوان مثال IXUS یک حالت ویژه برای عکس برداری به نام Smart Shutter دارند که به معنی شاتر هوشمند است که در این حالت، دوربین به جای فردی که با فشار دادن دکمه شاتر به صورت دستی اقدام به عکس گرفتن می کند، عملیات عکاسی را کنترل می کند. در این صورت عکس از سه راه مختلف از طریق یک لبخند یا یک چشمک و یک چهره اضافی گرفته می شود. این ویژگی بسیار برای جاهایی مانند عکس گروهی با عکس گرفتن از یک نوزاد مفید است چرا که می توان با یک لبخند یا یک اقدام بدون این که کسی به دوربین کاری داشته باشد عکس گرفته شود.

عکاسی خودکار به وسیله لبخند

در ابتدا دوربین خود را روشن کنید، بر روی دکمه خاموش و روشن کلیک کنید تا دوربین روشن شود.

دوربین های هوشمند canon.سایت نوجوان ها (1)

بعد از این که دوربین را روشن کردید به قسمت تنظیمات بروید و گزینه Smart Shutter را انتخاب کنید. 

دوربین های هوشمند canon.سایت نوجوان ها (2)

حالت تشخیص لبخند را انتخاب کنید. حالت شاتر هوشمند دوربین دارای سه حالت تشخیص لبخند، شمارش معکوس و تایمر برای چهره جدید است. این را می توان با فشار دادن دکمه DISP در دکمه دایره ای در پشت دوربین تغییر داد. این دکمه را یک بار فشار دهید و اولین نماد برای لبخند را انتخاب کنید. دوربین شما در حال حاضر در حالت تشخیص لبخند است.

دوربین های هوشمند canon.سایت نوجوان ها (3)

می توانید تنظیم کنید که چند عکس پشت سر هم بگیرد تا بهترین عکس را به شما تحویل بدهد. معمولا از ۱ تا ۱۰ عکس می تواند بگیرد و برای شما آن ها را آماده کند.

دوربین های هوشمند canon.سایت نوجوان ها (4)

تنظیمات را ذخیره و اعمال کنید. برای این کار از دکمه وسط FUNC SET استفاده کنید تا تنظیمات مورد نظر اعمال شود.

دوربین های هوشمند canon.سایت نوجوان ها (5)

به جلو دوربین بیایید و لبخند بزنید. برای گرفتن عکس فقط نیاز است یک لبخند بزنید طوری که دندان های شما کمی معلوم شود و دوربین به صورت خودکار عکس را می گیرد.

دوربین های هوشمند canon.سایت نوجوان ها (6)

و در آخر عکس شما به صورت خودکار گرفته می شود. میتوانید با استفاده از دوربین عکس خود را ببینید و هرکدام که دلتان خواست پاک کنید یا به اشتراک بگذارید. 
 

دوربین های هوشمند canon.سایت نوجوان ها (7)

 

برچسب ها:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2019

با ما در تماس باشید

هر موقع به ما ایمیل بزنید در سریع ترین زمان ممکن به شما پاسخ خواهیم داد

در حال ارسال

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید