, ,
,

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

خراش های روی سی دی بسیار آزار دهنده هستند و بیش تر مواقع هم باعث از کار افتادن سی دی می شود. ممکن است سی دی که دارای خط و خش است موارد بسیار مهمی بر روی آن باشد. برای این که سی دی خود را نجات دهید می توانید با سرچ کردن در اینترنت، راه های مختلفی برای خود پیدا کنید. در این مطلب بهترین راه برای از بین بردن خط و خش به شما پیشنهاد می شود. 

می توانید از خمیر دندان استفاده کنید

از یک خمیردندان معمولی و ارزان استفاده کنید، برای این کار شما می توانید از یک خمیردندان ساده سفید استفاده کنید، نیازی به خمیردندان طعم دار و دهان شویه ها نیست، فقط به اندازه ای که بتوانید با آن سی دی را پولیش کنید و خش ها را ترمیم کنید به خمیر دندان نیاز است. 

خمیردندان را بر روی سی دی بریزید، مقدار کمی بر روی سی دی قرار بدهید و با انگشت خودتان آن را بر روی سطح سی دی پخش کنید. به ویدئو زیر دقت کنید. 

سی دی را پولیش کنید، با دستمال عینک یا پارچه نرم آرام خمیردندان را به بیرون هدایت کنید و این کار را به صورت خطی در تمام سی دی انجام دهید. 

بعد از اتمام کار، سی دی را بشورید، سی دی را به طور کامل در زیر آب بشویید و از هر دو طرف انگشت بکشید تا خمیردندان به طور کامل پاک شود. با حوله نرم سی دی را به طور کامل خشک کنید و از خشک بودن سی دی کاملا مطمئن شوید. 

از اسپری های خشک سی دی استفاده کنید

در بازار اسپری هایی وجود دارد که می توانید به راحتی با استفاده از آن ها خط و خش های سی دی را برطرف کنید، تصمیم بگیرید که از چه نوع اسپری می خواهید استفاده کنید. انواع مختلفی در بازار وجود دارد که پاک کننده های قوی هستند یا اسپری های معمولی هستند، یکی را براساس نیاز خود تهیه کنید. 

مقداری از اسپری را بر روی دستمال عینک یا یک دستمال که پرز نداشته باشد بزنید، دستمال را در دستان خود کوچک کنید و فقط قسمتی از دستمال را به اسپری آغشته کنید. 

شروع به پاک کردن خط و خش های روی سی دی بکنید. دستمال را به آرامی از از داخل سی دی به بیرون بکشید و این حرکت را در تمام قسمت های سی دی انجام بدهید. 

سی دی را تمیز بشویید تا تمام مواد پولیش از روی سی دی پاک شود و سی دی را خشک کنید، مراقب باشید که به طور کامل سی دی خشک شده باشد چون ممکن است به دستگاه شما آسیب برساند. 

سی دی را امتحان کنید، سی دی را درون دستگاه پلیر یا لپ تاپ قرار بدهید تا ببینید اسپری کار کرده و توانسته سی دی را درست کند یا نه! و در آخر سعی کنید اگر اطلاعات خود را درون سی دی قرار می دهید از یک محافظ خوب برای سی دی های استفاده کنید یا سی دی را در جای مطمئن دور از آلودگی ها قرار بدهید.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید