چگونگی تمیز کردن کیبورد

اهل کار کردن با کامپیوتر هستید؟961927_527
کامپیوتر شخصی دارید یا از یک کامپیوتر عمومی در محل کار استفاده می کنید؟
در هر دو صورت باید بدانید تمیز کردن و ضد عفونی کردن این وسیله پر کاربرد بسیار ضروری است. بر اساس تحقیقاتی که توسط محققان انگلیسی صورت گرفته است باکتریهای مضری که روی یک کیبورد ( صفحه کلید کامپیوتر ) اجتماع می کنند، بسیار بیشتر و مضرتر از باکتریهای مضری هستند که روی کاسه یک توالت جمع میشوند …

وسایلی که برای تمیز کردن کیبورد نیاز داریم در خانه همگی مان وجود دارد و نیازی نیست هزینه اضافی کنید.ابزارهای تمیز کننده مثل اسپری های فشرده هوا برای تمیز کردن کیبورد چندان کارایی ندارند. کمی دستمال کاغذی که بتوانیم با آن گردگیری کنیم، یک لیوان آب، جارو برقی، گوش پاکن و پیچ گوشتی کافی است.

1 – ابتدا کیبورد را در حالت صاف و مسطح قرار دهید.

2 – سپس یک سری مناسب به جارو برقی خود متصل کنید.

3 – مکش جارو را در پایین ترین حد ممکن قرار دهید و به آرامی شروع به تمیز کردن لابه لای کلیدهای کیبورد خود کنید تا جارو هر چیزی که بین آنها مانده است، بیرون بکشد. بهترین سری جارو برقی برای انجام این کار سری است که در انتهایش کمی موهای نازک دارد و معمولا برای تمیز کردن مبلمان مورد استفاده قرار می گیرد.

usb-vacuum-cleaner7

4 – سپس دستمال کاغذی یا دستمال گردگیری خود را بردارید و سعی کنید روی کلیدها و لابه لایشان را کمی گردگیری کنید. در این مرحله کلیدها زیاد تمیز نخواهند شد ولی مقداری از گرد و غباری که چند سال یا ماه است روی آنها نشسته کاسته می شود.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
معرفی سایت نشریات شاهد

5 – در پشت کیبورد تعدادی پیچ وجود دارد آنها را به وسیله یک پیچ گوشتی مناسب و با حوصله باز کنید و بعد از برداشتن قاب آن، پیچ گوشتی را بردارید و از یک گوشه کیبورد شروع به در آوردن کلیدها از جایشان کنید. این کار پیچید گی خاصی ندارد. می توانید آن را بدون پیچ گوشتی و با دست هم انجام دهید ولی در هر دو حالت باید با حوصله انجام اش دهید. خوب اگر اولین بار باشد که صفحه کلیدتان را تمیز می کنید، بعد از پیاده سازی کلیدها احتمالا یکی از ترسناک ترین مناظر ممکن را می بینید. زیر کلیدهای شما مخلوطی از گرد و خاک وجود دارد و حسابی کثیف است. اگر هر چند ما یکبار با جارو برقی لابه لای کلیدها را تمیز می کنید، لازم است ماهی یک بار هم آن را باز کرده و درونش را تمیز کنید.

6 – بعد از اینکه با جارو برقی تمیز کاری را انجام دادید، ممکن است هنوز در برخی جاها روی سطح کیبورد ذراتی چسبیده باشند. اینجاست که گوش پاک کن به کار می آید تا شما را از شر این ذرات ریز هم خلاص کند. بعد هم می توانید لابه لای جای کلیدها را با یک دستمال مرطوب کمی تمیزتر و سپس با یک دستمال خشک کاملا خشک کنید.

7 – اگر دقت کرده باشید روی کلیدها خصوصا آنهایی که بیشتر از بقیه کاربرد دارند، همواره مقداری چربی سر انگشتها مینشیند. برای اینکه از شر این چربی هم خلاص شویم، میتوانیم کلیدها را در یک لیوان محلول آب و مواد شوینده بیندازیم. کمی صبر کنیم و سپس آنها را خوب خشک کنیم و بعد جا بزنیم. فقط حتما کلیدها را کاملا خشک کنید و سپس جا بزنید.

امتیاز به این نوشته

‫1 نظر ارسال شده در “چگونگی تمیز کردن کیبورد

  1. زهرا سادات :

    خب نمیشه کیبورد لپ تاپ اینجوری تمیز کرد!
    کیبورد کدوم لپ تاپی در میاد؟
    فقط بی زحمت این کد امنیتی رو هم یا فارسی کنید یا فقط عدد بذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *