کارت‌های اعتباری، کلیدها و کارت‌های عبور همه در یک حلقه انگشتری

t کارت‌های اعتباری، کلیدها و کارت‌های عبور همه در یک حلقه انگشتری

حلقه همه کاره | حلقه دیجیتالی | انگشتر همه کاره

کاربردهای حلقه انگشتری شرکت Tokenize

حلقه انگشتری توسط شرکت آمریکایی "توکنایز" طراحی شده است که می‌تواند با قابلیت NFC برای پرداخت هزینه‌ها و روشن‌ کردن خودروها به کار برود.

شرکت "توکنایز"(Tokenize) با تلفیق فناوری‌های NFC و بلوتوث، حلقه‌ای طراحی کرده است که می‌تواند به عنوان کارت پرسنلی، کارت اعتباری، کلید ورودی، سوئیچ خودرو و حتی کلمه عبور لپ‌تاپ مورد استفاده قرار بگیرد.

توکِن امنیتی یا کلید امنیتی سخت‌افزاری کوچک است که برای ورود کاربر یک سرویس یا سامانه به‌کار می‌رود. به عبارت دیگر، این دستگاه یک دستگاه فیزیکی است که در اختیار کاربران مجاز قرار می‌گیرد تا به راحتی بتوانند برای استفاده از یک سیستم کامپیوتری هویت آن ها تشخیص داده شود.

ساختار و نحوه ی کارکرد حلقه انگشتری

توکن امنیتی برای اثبات هویت فرد به صورت الکترونیکی استفاده می‌شود.(به عنوان مثال نحوه دسترسی به حساب بانکی از راه دور). از توکن به علاوه به جای رمز عبور معمولی برای احراز هویت مشتری که خواهان ورود به سیستم است، بهره می‌برند. به عبارت دیگر به عنوان یک کلید الکترونیکی برای دسترسی عمل می‌کند.

بعضی از توکن‌ها کلیدهای رمزنگاری مانند امضا دیجیتال و اطلاعات بیومتریک مثل اثرانگشت را در حافظه خود ذخیره می‌کنند. این توکن‌ها شامل چند کلید برای وارد کردن پین‌کد یا شماره شناسایی شخصی و آغاز برنامه توکن برای انجام عملیات ایجاد رمز عبور هستند. نسخه ای از این توکن‌ها به صورت ارتباط USB و بلوتوث است که این روش‌ها در انتقال رمز تولید شده به سیستم دخالت دارند.

حلقه همه کاره | حلقه دیجیتالی | انگشتر همه کاره در سه رنگ متفاوت

این حلـقه با بزرگ ترین شرکت‌های اعتباری و مالی نظیر ویزاکارت و مسترکارت، مایکروسافت برای ویندوز و بیش از 50 شرکت فعال در عرصه ترانزیت در جهان کار می‌کند.

نحوه ی روشن کردن ماشین با این حلقه جالب

حلقه به عنوان سوئیچ خودرو می‌بایست کد مربوط به کارت سوئیچ خودرو برای شرکت ارسال شود تا حلقه متناسب با خودروی مورد نظر کدگذاری شود. برای روشن کردن خودرو یک کلید USB نیز ارائه می‌شود که پس از اتصال آن به درگاه ODB2 خودرو، حلقه به عنوان سوئیچ قابل استفاده خواهد بود.

حلقه همه کاره | کاربرد حلقه به عنوان سوئیچ خودرو

برای حفظ امنیت، کاربر باید اثر انگشت خود را روی این حلقه قرار دهد تا شناسایی انجام شود و سپس آن را در انگشت خود قرار دهد. این حلقه تا زمانی که در انگشتان کاربر قرار نگیرد کار نمی‌کند و به این ترتیب هیچ خطری برای کاربر در صورت دزدیده شدن حلقه وجود ندارد.

ویژگی های این ابزار دیجیتالی

این حلـقه تا عمق 50 متری ضد آب است و با یک بار شارژ می‌تواند 14 روز کار کند.

در صورتی که از تمام قابلیت‌های این حلقه استفاده شود به راحتی جایگزین کیف پول و دسته‌کلیدهای کاربران می‌شود.

حلقه همه کاره | کاربرد حلقه به عنوان کلید ورودی

قیمت انگشتر های دیجیتالی

در حال حاضر سفارش‌گیری این محصول آغاز شده و تحویل آن از دسامبر 2017 آغاز می‌شود.

قیمت حلقه‌های نقره‌ای این محصول 249 دلار است و رنگ‌های مشکی و رزگلد آن 50 دلار گران‌تر هستند.

برای استفاده از این حلقه در خودرو و درب منزل باید 200 دلار هزینه اضافه پرداخت کرد که مجموعا برای تمام امکانات 500 دلار قیمت خواهد داشت.

ایسنا

t کارت‌های اعتباری، کلیدها و کارت‌های عبور همه در یک حلقه انگشتری
امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
چگونه برای خود یک کامپیوتر شخصی بسازیم؟ (1)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *