کاردستی بادبزن تزیینی

t کاردستی بادبزن تزیینی

وسایل لازم

تور یا هر نوع پارچه ای که دوست دارین (ترجیحا شفاف)

سیخ چوبی کباب 12 عدد

کاغذ کشی یا فویل نازک

چسب چوب بی رنگ و چسب حرارتی

یراق تزیینی یا روبان

مروارید کوچک

گل خشک یا میوه و سبزیجات خشک کوچک

2

طرز ساخت 

گام اول: تور را روی زمین پهن کرده و مستطیلی به طول 39.5 و عرض بلندی سیخ های چوبی منهای نیم سانت بکشید. سپس طول مستطیل را به قسمت های 3.5 سانتی تقسیم بندی کنید. برای این کار از مداد کم رنگ استفاده کنید تا روی تور خطی ایجاد نشود چون روی کار می ماند و جلوه کار را از بین می برد. (می توانید به جای سیخ های چوبی کباب از هر سیخ دیگری یا چوب بستنی هم استفاده کنید.)

1

3

گام دوم: پشت چوب ها را به کمی چسب چوب آغشته کرده و با دقت روی قسمت هایی که 5/3 سانت خط کشیده بودید مستطیل قرار دهید و با انگشت فشار دهید تا کاملا بچسبد. تمام چوب ها را به صورت منظم به همین شکل روی تور بچسبانید. مدت یک ساعت آن را در جای ثابتی قرار دهید تا کاملا خشک شود و چوب ها سر جای خود ثابت بماند.

4

گام سوم: پس از خشک شدن چوب ها، از نوک تیز سیخ های چوبی نیم سانت فاصله بگیرید و نوار تزیینی یا یراق را در طول مستطیل روی چوب ها بچسبانید و به نوک هر سیخ یک مروارید کوچک با چسب حرارتی بچسبانید.

5

گام چهارم: قسمت پایین مستطیل، چوب ها را یکی پس از دیگری به ترتیب روی هم قرار دهید و با چسب حرارتی محکم کنید. این کار را هر چه قدر منظم و با دقت تر انجام دهید کار جلوه زیباتری خواهد داشت.

6

گام پنجم: یک تکه اسفنج خشک به اندازه دلخواه ببرید و روی آن را با فویل نازک یا کاغذ کشی بپوشانید. سپس آن را در انتهای بادبزن بچسبانید. کمی صبر کنید تا خشک شود بعد گل های خشک را درون اسفنج قرار داده و با چسب حرارتی محکم کنید. به جای گل خشک از میوه های کوچک خشک شده هم می توانید استفاده کنید و برای تزیین آشپزخانه از این بادبزن زیبا استفاده کنید.

7

t کاردستی بادبزن تزیینی
امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
فهرستی برای غذای اردو های دانش آموزی

‫1 نظر ارسال شده در “کاردستی بادبزن تزیینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *