,

وقتی اسم کاردستی به میان می آید اکثر ما به یاد کاغذ و قیچی و چسب می افتیم در صورتی که کاردستی دامنه های زیادی دارد و حتی می توان کاردستی های بسیار کاربردی به صورت راحت ساخت ما در اینجا فیلم آموزشی کاردستی بافت شال گردن با دست را میخواهیم بررسی کنیم.

شال گردن

وسایل لازم 

کاموای ضخیم یک بسته

مقوا

قیچی

شیوه بافتن

برای بافت این شال گردن، بلندی مقوا به سلیقه شما بستگی دارد هرچه طول مقوا را بیش تر بگیرید طول شال گردن شما بلندتر خواهد بود. عرض مقوا هم عرض شال گردن خواهد بود. پس از این که مقوا را به ابعاد مورد نظر برش زدید مثلا ۷۰ در ۴۰ سانت ابتدا یک دور کاموا را دور مقوا بپیچید و انتهای آن را قطع کرده و گره بزنید. این کار را ده بار تکرار کنید تا روی طول مقوا ۱۰ردیف کاموا که انتهای آن ها به مقوا گره شده باشد قرار گرفته باشد. با این کار بافت طولی شال به اتمام می رسد و نوبت بافت عرضی است. کاما را برداشته و از عرض آن را از زیر رشته اول کاموا رد کنید.

سپس آن را از روی رشته دوم بگذرانید و سپس آن را از زیر رشته سوم عبور دهید تا رشته ی کاموا از عرض، یک بار از رو و یک بار از زیر ردیف کامواها عبور کند. سپس کاموا را به ابتدای ردیف کامواها بکشید و مقدار اضافه آن را به ردیف اول رشته های اضافی لبه مقوا گره کنید. با این کار یک ردیف بافت عرضی شال کامل می شود. بافت را برای ردیف بعد ادامه دهید طوری که مجددا رشته کاموای عرضی ، یک بار از رو و یک بار از زیر ردیف کامواها رد شود. به همین صورت تا انتهای بافت ادامه دهید تا شال گردن زیبای شما به سادگی ساخته شود. از زیبایی و گرمای آن در فصل های سرما لذت ببرید.

نکته 

برای این که کلاف کاموا بزرگ است و رد کردن آن از زیر رشته های عمودی کار دشواری است پیشنهاد می کنیم کاموا را دور یک مقوای مستطیلی بپیچید تا هنگام عبور از زیر رشته ها دچار مشکل نشوید.هرچه رشته های افقی بافت را به وسیله ی یک شانه ی دندانه درشت درهم فرو کنید در انتها بافت محکم تر و زیباتری خواهید داشت. برای این نوع بافت هرچه کاموا ضخیم تر باشد کار زیباتر خواهد بود.

برای آموزش بهتر این شال گردن کلیپ زیر را مشاهده کنید.

برای دانلود اینجا کلیک کنید

حجم: ۸٫۴۱ MB

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

4 دیدگاه تاکنون ثبت شده
 1. محدثه 3 سال قبل

  خیلی خوب بود تو درس کارو فناوری خیلی کمکم کرد

 2. اذین 3 سال قبل

  خیلی جالب اند بیشتر بزارید

 3. نوجوان‌ها 5 سال قبل

  کاربر عزیز “نسترن”
  برای دانلود ویدئو روی عبارت “برای دانلود اینجا را کلیک کنید” کلیک کرده و در صفحه مشکی باز شده راست کلیک کنید و گزینه “save as” را انتخاب نمایید.
  موفق باشید
  نشریه اینترنتی نوجوان ها

 4. نسترن 5 سال قبل

  چرا دانلود نمیشه???

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید