کاردستی پیراهن کاغذی 

پیراهن کاغذی
t کاردستی پیراهن کاغذی 

پیراهن کاغذی، کاردستی ساده ای است که می توانید با یک ورق کاغذ رنگی بسازید.

وسایل لازم :

1- کاغذ رنگی

2- قیچی

شیوه ساخت کاردستی پیراهن کاغذی :

برای ساخت پیراهن کاغذی زیبا به روش اوریگامی توجه داشته باشید ،اولا از کاغذ هایی که دو طرفش رنگی باشد استفاده کنید تا در هنگام تازدن بخش های مختلف پیراهن کاغذی دچار مشکل نشوید دوما ، از کاغذ های رنگی ضخیم تر استفاده کنید تا در هنگام تا زدن کاغذ ، ساخت پیراهن زیبایتان پاره نشود .

گام اول : برای الگوی اولیه  ، کاغذ رنگی را به شکل مربع با ضلع های یکسان برش بزنید . سپس مربع را ازخط وسط روی هم تا بزنید . پس از آن کاغذ را مجدد به صورت مربع  باز کنید و این مرتبه دو تای عمود دیگر در طول طرفین خط وسط ایجاد کنید و از دو طرف کاغذ را تا نزدیک خط وسط تا بزنیدبه این ترتیب قالب اصلی کار از یقه تا دامن را به وجود آورده اید .

الگوی پیراهن کاغذی

گام دوم :

برای ساختن دامن پیراهن کاغذی ،  مستطیل به وجود آمده را وارونه روی میز قرار دهید و کاغذ را از طول تا بالای یک سوم مستطیل تا بزنید . به این وسیله خط کمر  از قسمت یقه جدا می شود . برای قسمت دامن، بخش های تا زده را از شیار وسط کمی باز کنید و روی خط کمر دامن لباس خط تا ایجاد کنید. این کاررا در طرف مقابل نیز انجام دهید. برای قسمت یقه لباس دوطرف شیار بالایی یک مثلث کوچک تا بزنید. سپس وسط مثلث ها را مانند قیف باز کرده و روی بدن لباس بلغزانید و تا بزنید. گام دو را در تصویر پایین به صورت دقیق تر دنبال کنید .

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
کاردستی لوستر کاغذی با بطری پلاستیکی

پیراهن کاغذی

گام سوم :

برای ساخت آستین قسمت بالای پیراهن مثلث های کوچکی در دو طرف تا بزنید. سپس مثلث ها را روی قسمت وسط بلغزانید و تا بزنید تا آستین ها تشکیل شوند.

پیراهن کاغذی

گام چهارم :

به خاطر ساخت پهلوهای کاردستی،  قسمت کنارپیراهن را مانند تصویر ،تا بزنید و قسمت های لبه ی دامن را نیز یک تای نیم سانتی بزنید .

برای مدل های متفاوت یقه ی پیراهن کاغذی نیز می توانید به شکل های مختلف این کار را انجام دهید.با تاهای گوناگون یقه پیراهن را به شکل های دلخواه تغییر دهید.به مراحل تا زدن درتصاویربالادقت کنید.

جهت آموزش بهتر کاردستی پیراهن کاغذی می توانید فیلم زیر را ببیند.

نویسنده: رقیه مستقیم

t کاردستی پیراهن کاغذی 
4.3/5 - (6 امتیاز)

‫2 نظر ارسال شده در “کاردستی پیراهن کاغذی 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *