, ,
,

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

وسایل لازم 

یک شلوار تریکو یا ورزشی قدیمی و بدون استفاده قیچی نخ و سوزن

شیوه ساخت 

اگر دم پای شلوار زیپ داشته باشد بهتر است اما اگر زیپ نداشت، ابتدا از دم پای شلوار به بلندی ۳۲ سانت با قیچی جدا کنید. سپس قسمت درز بغل پاچه ها را یا بشکافید یا بچینید و زیپ را به دو بغل درز بدوزید. در انتهای کاردستی این قسمت، درب جامدادی خواهد شد. اگر دم پا زیپ داشت، تنها کافیست به طول ۳۲ سانت جدا کنید و بغل پاچه شلوار را با قیچی باز کنید؛ با این کار بدنه اصلی کیف تشکیل می شود.

جامدادی (1)

قسمت جدا شده را از وسط و روبه روی زیپ برش بزنید و بقیه پارچه شلوار را به برش های ۳۰ سانتی تبدیل کنید و هر سه عدد پارچه را روی هم قرار داده و گیس کنید.

جامدادی (2)

جامدادی (3)

در مرحله بعد گیس های بافته شده را روی بدنه اصلی کیف قرار دهید و ابتدا با کوک آن ها را روی بدنه ثابت کرده سپس یا با چرخ خیاطی یا از پشت به وسیله نخ و سوزن گیس ها را محکم روی بدنه بدوزید. (هر دو طرف زیپ گیس ها را به صورت مساوی قرار دهید.)

جامدادی (4)

در مرحله پایانی هر دو لبه کیف را طوری روی هم تا کنید که گیس ها و زیپ داخل قرار گیرد. سپس اطراف کیف را با چرخ خیاطی محکم به هم متصل کنید.

جامدادی (5)

جامدادی (6)

جامدادی ابتکاری شما آماده است. زیپ کیف را باز کنید و آن را به طرف بیرون برگردانید طوری که گیس ها روی کیف قرار گیرد. شما با هر چیز تزیینی که مورد علاقه تان است مثل مروارید – نگین – پولک و … می توانید قسمت گیس ها را تزیین کنید تا جلوه زیبا تری داشته باشد.   با این کار هم بازیافت یک جنس قدیمی را انجام دادید هم یک کاردستی بسیار زیبا و کاملا مورد استفاده برای استفاده تحصیلی تان به وجود آورده اید. از جامدادی ابتکاری خود لذت ببرید.

جامدادی (7)

مسابقه.سایت نوجوان ها

 

کاربر عزیز

چنانچه این مطلب مورد توجه شما قرار گرفت، لطفا آن را لایک کنید.

برچسب ها:
یک دیدگاه تاکنون ثبت شده
  1. ثنائی 5 سال قبل

    جالب بود
    ادم یاد سیر تکامل زیرشلواری های مامان دوز قدیمی از زیر شلواری تا شلوارک و شورت و دمکنی و دستگیره و دستمال گردگیری و… می افته.
    خخخخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید