کاردستی خرگوش جورابی (۱)

t کاردستی خرگوش جورابی (۱)

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

Rabbit.nojavanha (3)

لوازم مورد نیاز 

جوراب نازک ساقه کوتاه در دو رنگ

نخ و سوزن

قیچی

ویسکوز (پنبه مصنوعی)

Rabbit.nojavanha (2)

گام اول: ابتدا حدود یک سوم از قسمت ساق جوراب را از نوک آن به وسیله قیچی جدا کنید و قسمت پایینی یعنی نوک پنجه جوراب را با پنبه پر کنید و سر آن را با نخ و سوزن محکم بدوزید.

Rabbit.nojavanha (9)

گام دوم: این قسمت از جوراب که به وسیله پنبه پر شده بدن، سر و پا های خرگوش را تشکیل می دهد و باید شما قسمت های مختلف را تقسیم بندی کنید. برای این کار از سر شروع کنید. حدود یک سوم از قسمت بالا را جدا کنید و دور آن را با نخ ببندید تا سر حیوان از بدن جدا شود و در قسمت پایین دو قسمت کوچک را مانند تصویر انتخاب کنید و دور آن را با نخ محکم ببندید تا پا های خرگوش درست شود.

Rabbit.nojavanha (6)

Rabbit.nojavanha (7)

گام سوم: برای نشان دادن چشم ها به دو روش می توانید عمل کنید یا از چشم های عروسک که به صورت آماده در بازار موجود است استفاده کنید و یا به وسیله نخ مشکی مانند تصویر روی صورت خرگوش آن را گلدوزی کنید. برای این کار ابتدا سوزن را از وسط گردن فرو کنید و از قسمت چشم خارج کنید. این کار برای این است که انتهای نخ در پنبه های وسط گردن پنهان بماند. سپس شروع به دوخت چشم ها کنید. برای سهولت کار می توانید با مداد کم رنگ نقش چشم ها را در جای خود ابتدا نقاشی کنید و سپس جای آن را گلدوزی نمایید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
کاردستی دسته گل زیبا

گام چهارم: برای دست های خرگوش کافی است دو تکه از یک قسمت جوراب را جدا کنید، با کمی پنبه آن را پر کنید و انتهای آن را با نخ محکم ببندید. سپس مقداری از یک جوراب رنگی جدا کرده و مانند تصویر انتهای آن را کوک بزنید و در انتها همه نخ را بکشید تا قسمت بالای آن مانند باد بزن جمع شود. گلوله های جورابی را که درست کرده بودید در آن قرار داده و هر دو را با نخی که کشیدید بدوزید. سپس آن را در دو طرف بدن خرگوش محکم کنید. با این کار شما هم دست ها و هم آستین لباس خرگوش را درست کرده اید. یک دایره دیگر هم به همین نحو پر کنید و آن را در قسمت انتهای بدن خرگوش و پشت عروسک به جای دم نصب کنید و با سوزن و نخ محکم کنید.

Rabbit.nojavanha (8)

Rabbit.nojavanha (5)

گام پنجم: قسمت وسط یک جوراب رنگی را جدا کنید و مانند تصویر از آن برای لباس خرگوش استفاده کنید.

Rabbit.nojavanha (10)

برای گوش های خرگوش می توانید از لایه های فوم یا یک لایه پشم شیشه با ضخامت 1 سانت استفاده کنید.

Rabbit.nojavanha (4)

 

t کاردستی خرگوش جورابی (۱)
5/5 - (1 امتیاز)

‫2 نظر ارسال شده در “کاردستی خرگوش جورابی (۱)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *