کاردستی ساعت شنی

t کاردستی ساعت شنی

برای ساخت این ساعت شنی از راه های زیادی می توانید استفاده کنید که در این بخش سعی داریم ساده ترین آن ها را به شما آموزش دهیم.

وسایل لازم

تیغ موکت بری

بطری خالی نوشابه 2 عدد

مقداری شن

مقوا

شیوه ساخت

قسمت بالای بطری را به وسیله قیچی یا تیغ موکت بری جدا کنید و به صورت وارونه روی هم قرار دهید.

ساعت شنی (1)

وسط درب بطری منفذی ریز به اندازه ای که ماسه ها بتوانند از آن عبور کنند، ایجاد کنید و روی بطری زیری بپیچید. دو بدنه را برعکس روی هم قرار دهید تا دهانه ی بطری دوم روی دهانه ی بطری اول قرار گیرد.  دور دهانه را با چسب برق مهار کنید تا هنگام ریختن ماسه ها از دهانه بیرون نریزد. سپس دایره ای به اندازه انتهای بدنه برش خورده بطری روی مقوا رسم کنید.

ساعت شنی (2)

در این مرحله ماسه ها را در قسمت بدنه بطری بریزید. حداقل 2 سانت از آن را خالی نگه دارید و مقوا را مانند درب روی آن قرار دهید و دور آن را با چسب بچسبانید. هر دو ته بطری را با مقوا مهار کنید، به همان شیوه ای که ذکر شد. یا می توانید از دو صفحه چوبی برای مهار کردن ته بطری ها به جای مقوا استفاده کنید و به همان صورت که ذکر شد انتهای بطری را ببندید. کاردستی ساعت شنی شما آماده است و می توانید با سر و ته قرار دادن آن و شروع ریزش ماسه ها از بطری بالایی به بطری پایینی شما می توانید از شمردن ثانیه ها لذت ببرید.

ساعت شنی (3)

در زیر تصویر چند مدل دیگر از این ساعت ها که به نوعی از لوازم بازیافتی مانند 2 لامپ سوخته یا بطری خالی نوشابه و … ساخته شده اند را ملاحظه می کنید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
کاردستی جامدادی مینیون (۱)

ساعت شنی (6)

ساعت شنی (5)

ساعت شنی (4)

t کاردستی ساعت شنی
امتیاز به این نوشته

‫2 نظر ارسال شده در “کاردستی ساعت شنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *