کاردستی عروسک نمایشی طوطی انگشتی 

کاردستی طوطی
t کاردستی عروسک نمایشی طوطی انگشتی 

اگر قصد دارید نمایشی در کلاس اجرا کنید عروسک های انگشتی ایده خوبی هستند دراین بخش کاردستی عروسک نمایشی طوطی انگشتی را آموزش خواهیم داد.

لوازم مورد نیاز کاردستی طوطی انگشتی

مقوا – یا نمد سفید
خودکار
قیچی

شیوه ساخت طوطی انگشتی

از الگو اصلی صورت و بدن طوطی پرینتی تهیه کنید. ابتدا دور الگو پرینت شده را برش بزنید.

طوطی

سپس الگو آماده را روی مقوا یا نمد سفید قرار داده و دور الگو را خط بکشید. پس از آن خط های دور الگو اصلی را روی مقوا یا نمد برش بزنید. قسمت چشم ها و نوک را اگر با مقوا کار می کنید به راحتی می توانید با کلاژکردن مقواهای رنگی روی نوک و بال ها و به جای چشم ها بچسبانید و اگر الگو را روی نمد برش زدید، می توانید از چشم های آماده عروسک یا دگمه و مرواریدهای کوچک برای نقطه های رنگی روی بال ها استفاده کنید و طوطی زیبایی را طراحی کنید.

طوطی

مرحله بعدی مونتاژ قطعات برش خورده است. ابتدا قسمت برش وسط نوک را روی هم قرار دهید و با چسب بچسبانید و تا بالا بین چشم ها را خط ایجاد کنید.  سپس از داخل حلقه دور انگشت را وسط سر و بین چشم های طوطی بچسبانید. سپس مستطیل پایین که بدن طوطی هست را حلقه کنید و بچسبانید. طوری که انگشتتان ابتدا از پایین حلقه مستطیل رد شود و سپس نوک انگشتتان را به طرف حلقه بالایی وسط چشم ها ببرید تا گردن و سر طوطی روی انگشت شما تشکیل شود.

طوطی

بال های طوطی را وارونه به طوری که قسمت رنگی آن به طرف زیر قرار داشته باشد بچسبانید. پس از خشک شدن چسب ها بال ها را به طرف بالا خم کنید. هنگامی که طوطی روی انگشت شما قرار می گیرد قسمت رنگی بال ها قابل دیدن خواهد بود.اگر قصد داشتید کاردستی را از نمد درست کنید؛ تمامی مراحل بالا را طی کنید و به جای چسباندن از کوک زدن استفاده کنید. با ساخت طوطی انگشتی می توانید از خلاقیت خود در نمایش های عروسکی لذت ببرید و سرگرمی مناسبی را خلق کنید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
کاردستی بال های فرشته برای جشن تولد

کاردستی عروسک نمایشی موش انگشتی 

t کاردستی عروسک نمایشی طوطی انگشتی 
امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *