کاردستی فانوس پاییزی+فیلم آموزشی

جاشمعی پاییزی

درفصل پاییز وقتی زیر درختان قدم می زنیدبرگ های خشک را هم جمع کنید. با این برگ ها می توان کاردستی های جالبی ساخت. از جمله کاردستی زیر که بسیارهم زیباست .برای تهیه  کاردستی فانوس پاییزی به لوازم زیر نیاز دارید:

طراحی سایت فروشگاه حرفه ای با هوشمند گستران😍 (کلیک کنید)

وسایل مورد نیازفانوس پاییزی

شیشه سس مایونز خالی

برگ های خشک درخت چنار

چسب چوب

مقداری کنف

شمع کوچک

یک تکه اسفنج کوچک یا قلمو

کاردستی فانوس پاییزی

طرز ساخت کاردستی فانوس پاییزی

برای این جاشمعی زیبا از هر نوع برگ خشکی می توانید استفاده کنید اما بهترین و زیبا ترین گزینه برگ های درخت چنار است زیرا هم بزرگ است و هم برای رنگ آمیزی مناسب. برای شروع شیشه سس مایونز را کاملا شسته و خشک کنید. توجه داشته باشید حتما از چسب چوبی استفاده کنید که پس از خشک شدن شفاف و شیشه ای شود.

ساخت جاشمعی

 

بهتر است برای شروع یک مرتبه تمام بدنه شیشه را به چسب چوب آغشته کنید و اجازه دهید تا نیمه خشک شود. شما می توانید قبل از شروع کار، کمی به وسیله رنگ های قرمز و زرد گواش برگ ها را رنگ آمیزی کنید یا به همان صورت طبیعی استفاده کنید. کار را با گذاشتن دانه دانه برگ ها روی بدنه بطری ادامه دهید. شیوه چیدن برگ ها اگر به صورت نامنظم باشد؛ بسیار دلپذیر تر خواهد بود. برگ ها  را روی بدنه بطری قرار دهید و به وسیله اسفنج کوچک یا قلمو چسب چوب را کا ملا روی سطح برگ بکشید طوری که برگ به بدنه بطری بچسبد. به همین ترتیب تمام سطح بطری را با برگ بپوشانید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
آموزش ساخت لانه پرندگان با وسایل دور ریختنی

تزیین کاردستی

برای تزیین می توانید از مقداری طناب کنفی برای گلوی بطری استفاده کنید تا جلوه کاردستی جاشمعی پاییزی شما زیبا تر شود. در پایان بطری را در جایی قرار دهید تا چسب ها کاملا خشک شود. پس از آن برای ماندگاری بیشتر در فضای باز ابتدا مقداری روزنامه روی زمین پهن کنید و جاشمعی را روی آن قرار دهید. سپس به وسیله اسپری کیلر تمام سطح برگ ها و بدنه بطری را بپوشانید. کاردستی شما در پایان هم درخشانی خاصی دارد و هم با دوام تر خواهد بود. شمع ها را پس از خشک شدن، کف بطری قرار دهید و از روشنایی جاشمعی پاییزی تان لذت ببرید.
 
t کاردستی فانوس پاییزی+فیلم آموزشی

اگر می خواهید دقیق تر با مراحل ساخت این کاردستی آشنا شوید می توانید ویدئوی آموزشی زیر را نیز ببینید:

پاییز رنگارنگ آمستردام

 

3.3/5 - (6 امتیاز)

1 thoughts on “کاردستی فانوس پاییزی+فیلم آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *