کاردستی ماشین(فیلم)

ماشین کاغذی

کاردستی ماشین یکی از اسباب بازی های مورد علاقه برای همه می باشد . با استفاده از خلاقیت می توانید ؛کاردستی ماشین  با وسایل دور ریختنی را  بسازید. با ما برای ساخت ماشین آرمیچری زیبا همراه باشید .

وسایل لازم :

دربطری یک بار مصرف پنج عدد

نی نوش

میله ی پلاستیکی (بستنی )

درفش و 6 عدد کش پول

باطری نیم قلمی

سیم و سوییچ اتصال

مقوا و کاغذ رنگی

آرمیچر

شیوه ی ساخت :

مرحله اول

ابتدا به وسیله ی درفش وسط همه ی دربطری ها را سوراخ کنید . سوراخ را کاملا گشاد کنید تا میله ی پلاستیکی بتواندبه راحتی در آن حرکت کند .

دو عدد در بطری را به شکلی روی هم قرار دهید که هردو محفظه ی توخالی دربطری روی هم قرار بگیرد . سپس میله ی پلاستیکی را از بین هردو رد کنید . روی سوراخ در بطری از خارج و روی میله ی پلاستیکی چسب گرم  بریزیدو کمی صبر کنید تا به هم بچسبند .

لبه های دو دربطری رانیز مقداری چسب گرم بزنید و آن ها را به هم بچسبانید . روی قسمت خارجی اتصال میله پلاستیکی و در بطری را هم مقداری چسب گرم بریزید تا محکم شود . به این ترتیب یکی از تایر های ماشین تشکیل می شود .

مرحله دوم

برای ساخت چرخ دوم ابتدا به اندازه ی طول دو سر بطری با ماژیک روی میله ی پلاستیکی علامت گذاری کنید . نی نوش را به اندازه ی بلندی میله تا نقطه ی علامت گذاری شده برش بزنید . میله ی پلاستیکی را از بین نی نوش رد کنید . سپس دربطری را به شیوه ی قبل از میله ی پلاستیکی رد کنید تا چرخ ها تکمیل شود. برای این که چرخ ماشین آرمیچری شما ،راحت تر حرکت کند؛دور هر کدام از در بطری ها دو ردیف کش پول با فاصله موازی بیاندازید .

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
کاردستی جاکفشی
مرحله ی سوم

برای ساختن رویه ی اتصال چرخ های کاردستی ماشین با آرمیچر، دو عدد مقوای با اندازه ی a4 را روی زمین قرار دهید . سپس از یکی از گوشه ها، با دست شروع به لوله کردن آن کنید . پیچیدن هر دو لوله ی مقوایی را با دقت و حوصله انجام دهید تا تمام طول مقوا به شکل استوانه ای نازک درست شود .

به وسیله ی چسب نواری طول لوله ی مقوایی را بپوشانید . سپس طول استوانه ی مقوایی را به 4 قسمت تقسیم کنید وبا قیچی برش بزنید . قسمت های به دست آمده را کنار هم بچسبانید . استوانه ی مقوایی دیگری با رنگ مخالف درست کنید ؛ و آن را به شکل یک کادر دور سطح استوانه ای بچسبانید.

مرحله ی چهارم

آرمیچر را درداخل یکی از در بطری ها قرار داده و با چسب گرم از داخل و خارج آن را محکم بچسبانید . دو سر سیم آرمیچر را به یک باطری نیم قلمی متصل کنید و از چرخش دربطری با قدرت آرمیچر مطمئن شوید . سپس دور در بطری را دو عدد کش با فاصله و موازی قرار دهید .

مرحله ی پنجم

برای متصل کردن رویه ی اتصال چرخ های ماشین ؛ ابتدا یک لوله ی مقوایی به اندازه ی طول رویه بعلاوه ی چرخ جلویی ماشین برش بزنید سپس کفه ی لوله ای را روی  پوشش نی نوش تایر های اول بچسبانید . پس از آن لوله ی مقوایی را روی یکی از لوله های وسط رویه ی ماشین و انتهای لوله مقوایی را به آرمیچر بچسبانید.

مرحله ی ششم

باطری نیم قلمی را نیز به وسیله ی سیم به سویچ متصل کنید و روی لوله های مقوایی بچسبانید. سیم ها را به طریقی روی سطح کار با چسب مهار کنید تا مانع از حرکت ماشین نشود .

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
کاردستی آموزش ساخت کاور ضد ‌آب گوشی همراه

کاردستی ماشین با آرمیچر شما آماده است . از خلاقیت خود لذت ببرید.

نحوه ی ساخت کاردستی ماشین را در فیلم زیر نیز می توانید ببنید .

برای دانلود اینجا را کلیک کنید.

حجم: 45.6 MB

کاردستی ابتکاری ماشین با لوله سرنگ 

کاردستی هرم مقوایی

mosabeghe

کاربر عزیز

چنانچه این مطلب مورد توجه شما قرار گرفت، لطفا آن را لایک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *