کاردستی ماشین با آرمیچر + ویدئوی آموزشی

ماشین با آرمیچر
t کاردستی ماشین با آرمیچر + ویدئوی آموزشی

کاردستی ماشین یکی از اسباب بازی های مورد علاقه برای همه می باشد . با استفاده از خلاقیت می توانید؛کاردستی ماشین  با وسایل دور ریختنی را  بسازید. با ما برای ساخت کاردستی ماشین با آرمیچر زیبا همراه باشید .

ویدئوی آموزش ساخت کاردستی ماشین

اگر زمان کافی برای مطالعه ندارید توصیه می کنم ویدئوی آموزش کامل ساخت ماشین را در ادامه ببینید.

وسایل لازم برای ساخت ماشین با ارمیچر

  • دربطری یک بار مصرف پنج عدد
  • نی نوش
  • میله ی پلاستیکی (بستنی )
  • درفش و 6 عدد کش پول
  • باطری نیم قلمی
  • سیم و سوییچ اتصال
  • مقوا و کاغذ رنگی
  • آرمیچر

شیوه ی ساخت کاردستی ماشین الکتریکی

در ادامه مراحل ساخت ماشین را به صورت مرحله به مرحله توضیح می دهیم.

مرحله اول ساخت کاردستی ماشین با آرمیچر

ابتدا به وسیله ی درفش وسط همه ی دربطری ها را سوراخ کنید . سوراخ را کاملا گشاد کنید تا میله ی پلاستیکی بتواندبه راحتی در آن حرکت کند .

دو عدد در بطری را به شکلی روی هم قرار دهید که هردو محفظه ی توخالی دربطری روی هم قرار بگیرد . سپس میله ی پلاستیکی را از بین هردو رد کنید . روی سوراخ در بطری از خارج و روی میله ی پلاستیکی چسب گرم  بریزیدو کمی صبر کنید تا به هم بچسبند .

لبه های دو دربطری رانیز مقداری چسب گرم بزنید و آن ها را به هم بچسبانید . روی قسمت خارجی اتصال میله پلاستیکی و در بطری را هم مقداری چسب گرم بریزید تا محکم شود . به این ترتیب یکی از تایر های ماشین تشکیل می شود .

مرحله دوم ساخت کاردستی ماشین با آرمیچر

برای ساخت چرخ دوم ابتدا به اندازه ی طول دو سر بطری با ماژیک روی میله ی پلاستیکی علامت گذاری کنید . نی نوش را به اندازه ی بلندی میله تا نقطه ی علامت گذاری شده برش بزنید . میله ی پلاستیکی را از بین نی نوش رد کنید . سپس دربطری را به شیوه ی قبل از میله ی پلاستیکی رد کنید تا چرخ ها تکمیل شود. برای این که چرخ ماشین آرمیچری شما ،راحت تر حرکت کند؛دور هر کدام از در بطری ها دو ردیف کش پول با فاصله موازی بیاندازید .

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
انواع مدل های کاردستی با وسایل دور ریختنی آسان دخترانه

مرحله سوم ساخت ماشین با آرمیچر

برای ساختن رویه ی اتصال چرخ های کاردستی ماشین با آرمیچر، دو عدد مقوای با اندازه ی a4 را روی زمین قرار دهید . سپس از یکی از گوشه ها، با دست شروع به لوله کردن آن کنید . پیچیدن هر دو لوله ی مقوایی را با دقت و حوصله انجام دهید تا تمام طول مقوا به شکل استوانه ای نازک درست شود .

به وسیله ی چسب نواری طول لوله ی مقوایی را بپوشانید . سپس طول استوانه ی مقوایی را به 4 قسمت تقسیم کنید وبا قیچی برش بزنید . قسمت های به دست آمده را کنار هم بچسبانید . استوانه ی مقوایی دیگری با رنگ مخالف درست کنید ؛ و آن را به شکل یک کادر دور سطح استوانه ای بچسبانید.

مرحله چهارم ساخت کاردستی ماشین

آرمیچر را درداخل یکی از در بطری ها قرار داده و با چسب گرم از داخل و خارج آن را محکم بچسبانید . دو سر سیم آرمیچر را به یک باطری نیم قلمی متصل کنید و از چرخش دربطری با قدرت آرمیچر مطمئن شوید . سپس دور در بطری را دو عدد کش با فاصله و موازی قرار دهید .

مرحله پنجم ساخت کاردستی ماشین

برای متصل کردن رویه ی اتصال چرخ های ماشین ؛ ابتدا یک لوله ی مقوایی به اندازه ی طول رویه بعلاوه ی چرخ جلویی ماشین برش بزنید سپس کفه ی لوله ای را روی  پوشش نی نوش تایر های اول بچسبانید . پس از آن لوله ی مقوایی را روی یکی از لوله های وسط رویه ی ماشین و انتهای لوله مقوایی را به آرمیچر بچسبانید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
کاردستی ماهیگیری مغناطیسی

مرحله ششم ساخت کاردستی ماشین

باطری نیم قلمی را نیز به وسیله ی سیم به سویچ متصل کنید و روی لوله های مقوایی بچسبانید. سیم ها را به طریقی روی سطح کار با چسب مهار کنید تا مانع از حرکت ماشین نشود .

کاردستی ماشین با آرمیچر شما آماده است . از خلاقیت خود لذت ببرید.

 

t کاردستی ماشین با آرمیچر + ویدئوی آموزشی
3.8/5 - (19 امتیاز)

‫2 نظر ارسال شده در “کاردستی ماشین با آرمیچر + ویدئوی آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *