کاردستی پا دری

t کاردستی پا دری

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

وسایل لازم 

پلاستیک های مستعمل رنگی و  مشکی

مشاوره سئو حرفه ای با زهرا رئیسی🔥 (کلیک کنید)😍

قیچی

کمی کاموا و مقوا

پارچه توری دانه درشت

شیوه ساخت 

ابتدا پلاستیک ها را به صورت نوارهای باریک با قیچی بچینید. سپس 2 مقوای ضخیم به صورت مستطیل چیده و مقداری نوار پلاستیکی یا کاموا بین دو مقوا قرار دهید و شروع به پیچیدن نوارهای پلاستیکی دور این دو مقوا کنید. حجم این نوارها هر چه بیشتر باشد گل پر پشت تری خواهید داشت. پس از این که نوارها به حد دلخواه رسید؛ ابتدا نوار پلاستیکی یا کاموای بین دو مقوا را یک گره بزنید. سپس لبه قیچی را بین دو مقوا فرو کنید و نوارهای پلاستیکی را از یک سمت بچینید و بلافاصله گره را محکم کنید تا نوارها به شکل یک توپ دور هم گرد شوند و گره دوم را محکم تر از گره قبلی بزنید. به این ترتیب یک گل آماده می شود تعداد زیادی از این گل ها را آماده کنید.

پا دری (1)

پا دری (4)

پا دری (3)

پا دری (5)

پس از آماده کردن تعداد زیادی از این گل های پلاستیکی، ابتدا روی توری را با ماژیک علامت گذاری کنید و جای گل ها را مشخص کنید. پس از آن، نخ هایی که گل ها را به وسیله آن گره زده بودیم  را از سوراخ های توری رد کرده و در پشت توری آن ها را با سوزن های گوبلن دوزی محکم کنید. کاردستی زیبا و نرم شما آماده است از کار خود لذت ببرید.

پا دری (2)

پا دری (6)

پا دری (7)

 

t کاردستی پا دری
امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
کاردستی آدم برفی نمدی

کاردستی پا دری

t کاردستی پا دری

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

اگر جوراب های نازک نخ کش شده و غیر قابل استفاده یا لباس های تریکوی مستهلک و قدیمی در منزل دارید به آموزش این بخش دقت کنید تا با کمک هم و با روشی بسیار ساده آن ها را از یک جنس فرسوده به یک پادری بسیار شیک تبدیل کنیم.

مشاوره سئو حرفه ای با زهرا رئیسی🔥 (کلیک کنید)😍

وسایل لازم

لباس تریکو

نخ و سوزن

قیچی

ابتدا لباس را روی زمین پهن کرده و از قسمت بالا تنه ( قسمت آستین ها و یقه) از پایین تنه جدا کنید. سپس قسمت پایین لباس را به رشته های باریک باریک تقسیم کرده و برش بزنید.

پا دری  (4)

برای این که نوارها خراب نشود و راحت تر برای مرحله بعد آماده شود، انتهای هر برش را به ابتدای برش بعدی با نخ و سوزن متصل کنید و محکم بدوزید سپس آن ها را به صورت گلوله های کاموا دور هم بپیچید.

پا دری  (5)

اصلا به رنگ نوارها توجه نکنید چون هرچه رنگ ها بیشتر باشد کاردستی شما در انتها شیک تر خواهد شد. در این مرحله کافیست نوارها را به صورت گیس و به صورت یک دست و بلند به هم ببافید. اگر ابتدای گیس را به پایه یک صندلی وصل کنید در هنگام بافت مشکلی نخواهید داشت یا از خواهر یا برادرتان برای نگه داشتن نوارها کمک بگیرید.

پا دری  (6)

حال شکل پادری که به صورت گرد باشد یا بیضی یا حتی مربع بستگی به سلیقه شما دارد. تنها کافیست نوار ها را حول یک محور دور هم بپیچید و مرحله به مرحله با سوزن ردیف ها را متصل کرده و با کوک محکم کنید تا شکل پادری شما تشکیل شود بزرگی این پادری نیز به خود شما بستگی دارد.

پا دری  (7)

پا دری  (1)

پا دری  (3)

پا دری  (2)

 

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
کاردستی زنبورک آویزان 

 

 

 

 

 

t کاردستی پا دری
امتیاز به این نوشته

‫2 نظر ارسال شده در “کاردستی پا دری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *