کاردستی گل سر

t کاردستی گل سر

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

برای ساخت  این گل سر زیبا شما اختیاج به دو اندازه الگو دارید که در تصاویر زیر به طور کامل  در مورد آن توضیح خواهیم داد. تنها نکته قابل ذکر این که برای الگوی گلبرگ ها از پارچه ضخیم و خشک استفاده کنید تا کاردستی زیباتری داشته باشید.

وسایل لازم 

قیچی

سوزن و نخ

کاغذ الگو

پارچه

شیوه ساخت  

ایتدا از کاغذ دو مستطیل در دو اندازه ی کوچک و بزرگ برش بزنید. سپس به وسیله مداد طول مستطیل را دالبر ی خط بکشید و برش بزنید یا می توانید الگوی مستطیل را از طول، چند تا بزنید. سپس قسمت بالای آن را به صورت هلال با مداد خط بکشید. سپس با قیچی دالبر را برش بزنید. پس از باز کردن مجدد مستطیل طول آن به شکل کنگره  در می آید. سپس الگو را روی پارچه انداخته و با قیچی برش بزنید.

گل سر (1)

قسمت صاف مستطیل را کوک بزنید و بکشید تا جمع شود با این کار گلبرگ ها تشکیل می شوند. هر دو اندازه را به همین ترتیب انجام دهید.

گل سر (2)

گل سر (3)

گل سر (4)

گل سر (5)

هر دو اندازه الگو را روی هم قرار دهید و با نخ وسط آن را محکم بدوزید. برای کلاله وسط گل از مرواریدهای تزیینی استفاده کنید و وسط گل را کاملا با مروارید پر کنید. می توانید آن ها را بچسبانید یا اگر خواستید محکم تر باشد دانه دانه آن ها را بدوزید. پس از اتمام کار گل های آماده را روی کلیپس بچسبانید و از کاردستی زیبای خود لذت ببرید.

گل سر (6)

گل سر (7)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

t کاردستی گل سر
امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
کاردستی پادری سنگی (1)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *