کاردستی ساخت کباب پز مسافرتی

کباب پز مسافرتی

به هنگام اردو یا گشتن در طبیعت ممکن است به برای کباب کردن نیاز به وسیله ای داشته باشید. با روش زیر می توانید به راحتی برای خود یک کباب پز مسافرتی بسازید.

طراحی سایت فروشگاه حرفه ای با هوشمند گستران😍 (کلیک کنید)

وسایل لازم کباب پز مسافرتی 

دریل یا مته

قوطی کنسرو

تعدادی سیم فولادی

شیوه ساخت کباب پز مسافرتی 

ابتدا قوطی کنسرو را شسته و خشک کنید و درب قوطی را کاملا جدا کنید. سعی کنید برچسب روی بدنه قوطی را جدا کنید چون اگر کاغذی باشد، هنگامی که ذغال ها درون آن روشن شود احتمال آتش گرفتن دارد.

کباب پز (1)

قوطی را با بست یا بین پایه ای محکم ثابت کنید و لبه های قوطی را با ماژیک علامت گذاری کنید؛ سپس با دریل سوراخ کنید. بهتر است برای این کار از بزرگتر ها کمک بگیرید. سوراخ ها را منظم و روبه روی هم ایجاد کنید. در قسمت پایین بدنه ی قوطی نیز یک سوراخ به اندازه وارد شدن لوله ی یک فندک تفنگی ایجاد کنید.

کباب پز (2)

ابتدا چند عدد ذغال ته قوطی بچینید. سپس سیم های مفتولی را به اندازه لبه ی قوطی به علاوه ی چند سانت بلندتر از هر طرف اندازه گیری کرده و به وسیله ی سیم چین ببرید. پس از آن سیم ها را از سوراخ ها رد کرده و به وسیله ی دم باریک محکم کنید.

برای این کار به دو شیوه می توانید عمل کنید: یا سیم ها را ابتدا از داخل، یک ردیف از رو به صورت موازی و یک ردیف از زیر میله هاقرار دهید تا شبکه های توری ایجاد شود و در خارج از بدنه ی قوطی مهار کنید یا این که باز هم از داخل در دهانه قوطی یا به صورت نامنظم و متقاطع سیم ها را زیر و روی هم رد کنید و در خارج از بدنه ی قوطی مهار کنید. در هر دو صورت شبکه ای روی سر قوطی ایجاد خواهد شد.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
چیزی که عوض دارد گله ندارد

کباب پز (4)

نحوه رد کردن سیم

 

کباب پز مسافرتی

کباب پز مسافرتی

استفاده از کباب پز

کباب پز شما آماده استفاده است. کافی است آن را روی ظرف آلومینیومی و یا در بین دو سنگ قرار دهید که هنگام درست کردن آتش باعث ایجاد حریق نشود.  سپس  کمی ژل آتش زا روی زغال ها بریزید. از قسمت پایین بدنه کباب پز لوله ی فندک را وارد کنید و زغال ها را آتش بزنید. حال استیک یا همبرگر یا هر خوراکی دیگری را به سهولت روی آن کباب و نوش جان کنید. امیدواریم از گردش در طبیعت با رعایت نکات ایمنی لذت ببرید.

کباب پز مسافرتی

با روش های ساده آتش درست کنیم

 

 

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *