کریشنا، سنگ عجیبی در هند که قوانین فیزیک را نقض کرده است!

t کریشنا، سنگ عجیبی در هند که قوانین فیزیک را نقض کرده است!

در بخش جنوبی ایالت تامیل نادو در کشور هند و در شهر ماهابالیپورام (Mahabalipuram)، سنگ بزرگی به نام کریشنا وجود دارد و از آنجاییکه توانسته قوانین فیزیک را نقض کند، به یکی از جاذبه های گردشگری مشهور هند تبدیل شده است. این سنگ  روی شیب تپه ای واقع شده است و نه به پایین سر می خورد و نه وقتی که مردم سعی کردند آن را به بالا هل بدهند، از جایش جم خورد. داستان های زیادی درباره ی توضیح این پدیده ی عجیب بیان شده است اما ظاهرا تا حال هیچ کدام از آنها نتوانسته اند این سوال را که چطور چنین چیزی ممکن است را جواب بدهند. در ادامه توضیحات بیشتری راجع به سنگ کریشنا در هند می دهیم. با الی گشت همراه باشید.

تاریخچه سنگ کریشنا

مردم هند، سنگ کریشنا را  Vaan Irai Kal صدا می کنند که معادل انگلیسی آن، «سنگ آسمان خدا» است. با توجه به یکی از توضیحاتی که درباره ی چگونگی پیدایش این سنگ آمده است، در واقع خداوند این سنگ را در ماهابالیپورام قرار داد و دلیل این کار هم نشان دادن قدرت و عظمت خود به ساکنان شهر بود.

شکل گیری سنگ

گفته می شود که این سنگ، بیشتر از ۲۵۰ تن وزن دارد و طول آن حدود ۶ متر تخمین زده شده است. این سنگ در یک زاویه ی ۴۵ درجه با تپه قرار دارد و فقط در یک ناحیه ی  بسیار کوچک با آن در تماس است و با وجود قرار داشتن در چنین وضعیتی، حتی یک میلیمتر هم جابه جا نشده و از تپه پایین نیفتاده است. طبق قوانین فیزیک، بر اثر نیروی گرانش زمین با توجه به وضعیت این سنگ، تا حالا باید بارها این سنگ به پایین سقوط می کرده که بر خلاف تصور، این اتفاق نیفتاده و سنگ همچنان پابرجا مانده است.

واقعا مشخص نیست که این سنگ در اثر قدرت های طبیعی بوجود آمده و یا ساخته ی بشر است چرا که یک سمت آن به اندازه ای صاف و مسطح است که این گمان را بوجود می آورد که پای انسان های در میان بوده است.

تلاش هایی که برای جابه جایی این سنگ شده است

اگر چه در طول قرن ها سعی شده تا این سنگ تکان داده شود اما فایده ای نداشته است. یکی از معروف ترین تلاش هایی که برای جابه جایی این سنگ شد، در اوایل قرن بیستم و توسط شخصی به نام آرتور لاولی (Arthur Lawley) بود. این شخص سعی کرد تا سنگ را به پایین تپه بیندازد چون همیشه این ترس را داشت که روزی سنگ ناخواسته به پایین بیفتد و شهر را تخریب کرده و جان افراد را بگیرد. او برای این کار از ۷ فیل بزرگ کمک گرفت تا با آنها بتواند سنگ را جابه جا کند. با این حال موفق نشد حتی ذره ای سنگ را حرکت دهد.

البته نگرانی او بی مورد بود چون حالا با گذشت ۱۰۰ سال از اقدام او، سنگ کریشنا در هند هیچ تکانی نخورده است. کریشنا مطمئنا یکی از سمج ترین نقض کننده های قوانین فیزیک در بشر است!

کریشنا (1) کریشنا (2) کریشنا (3)شهر خبر

t کریشنا، سنگ عجیبی در هند که قوانین فیزیک را نقض کرده است!
امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
بزهایی که هیچ چیز سد راهشان نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *