کشف جزیره چرخان در آرژانتین (ویدئو)

t کشف جزیره چرخان در آرژانتین (ویدئو)

کشف پدیده شگفت‌انگیز جزیره‌ای چرخان در آرژانتین موجب کنجکاوی جغرافی‌دانان برای سر درآوردن از راز این جزیره شده است.

این جزیره بی‌نظیر که حول محور خود می‌چرخد، به صورت اتفاقی هنگامی کشف شد که یک کارگردان و تهیه کننده آرژانتینی با هواپیما از فراز این منطقه دورافتاده عبور می‌کرد.

“سرجیو نئوسپیلرم” کارگردان و تهیه کننده آرژانتینی که  این جزیره را کشف کرده قصد دارد به همراه محققان، از نزدیک آن را مورد بررسی قرار دهد.

این جزیره که با توجه به شکل آن “چشم” نامگذاری شده در رودخانه “پارانا دلتا” بین شهرهای کامپانا و زاراته در بوئنوس آیرس، پایتخت آرژانتین قرار دارد.

 نئوسپیلرم در تلاش است به همراه “ریچارد پترونی” یک مهندس اهل نیویورک بودجه لازم برای انجام تحقیقات گسترده‌تر درباره این جزیره تامین کند.

ریچارد پترونی در این خصوص گفت: ما جزیره‌ای را نزدیک رودخانه پارانا کشف کرده‌ایم که به شکل جالبی حول محور خود می‌چرخد. به علاوه، این جزیره با چرخشی که دارد یک ساختار مدور منظم روی سطح آب ایجاد کرده است.

نئوسپیلرم در ادامه گفت: زمانی که این منطقه را از روی نقشه نظاره کردیم متوجه یک مسئله غیرمنتظره در آن شدیم. نام این جزیره را “چشم” گذاشتیم. چشم یک جزیره است که بوسیله آبراه باریکی با قطر 130 یارد (118 متر) احاطه شده است. هر دو دایره روی آب و جزیره به اندازه‌ای خارق العاده هستند که در نظر گرفتن آنها به عنوان یک پدیده طبیعی کار بسیار دشواری است.

وی در ادامه گفت: پرسش های زیادی در خصوص این جزیره وجود دارد؛ از جمله اینکه چگونه بوجود آمده است، تشکیل آن چه مدت طول کشیده است و چرا حرکت می‌کند.

این تیم امیدوار است بتواند 50 هزار دلار بودجه برای آغاز تحقیقات درباره جزیره چشم جمع آوری کند. تاکنون حدود 5 هزار دلار بوسیله 31 حامی جمع آوری شده است.

علاقه‌مندان ماجراهای فضایی بلافاصله پس از انتشار خبر کشف “چشم” از احتمال وابسته بودن این جزیره به موجودات فضایی سخن گفته‌اند.

پیش از این بومیان این مناطق مطالبی در‌باره رؤیت اشیای ناشناس پرنده منتشر کرده‌اند. آنها معتقدند یک مسئله ماورای طبیعی درباره این بخش از آرژانتین وجود دارد.

جزیره چرخان (3)

جزیره چرخان (1)

مشاوره سئو حرفه ای با زهرا رئیسی🔥 (کلیک کنید)😍

جزیره چرخان (2)

t کشف جزیره چرخان در آرژانتین (ویدئو)
امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
مجسمه ها وتابلو ها ی دیدنی با مجلات وروزنامه های قدیمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *