کلاه ایمنی هوشمند موتورسواران

t کلاه ایمنی هوشمند موتورسواران

کلاه ایمنییک استارت آپ فرانسوی کلاه ایمنی برای موتورسواران ساخته که دارای چراغ ترمز است! این چراغ ترمز دارای حسگر کاهش سرعت است و علاوه بر آن می ‌تواند در صورت احتمال تصادف پیام هشدار ارسال کند‌. استارت آپ فرانسوی Cosmo Connected کلاه ایمنی برای موتورسواران ساخته که دارای چراغ ترمز است‌.

این چراغ ترمز دارای یک حسگر سرعت ‌سنج است، بنابراین به راحتی کاهش سرعت (خواه به دلیل ترمز، تغییر دنده یا موارد دیگر باشد) را رصد می‌کند‌. در این وضعیت 12 چراغ ال ‌ای دی ترمز روشن می ‌شوند و به خودروهای پشت سر علامت می ‌دهند که موتورسیکلت جلویی در حال کاهش سرعت است‌.

این چراغ ترمز در پوسته ‌ای قرار دارد تا آن را از باد و باران و نور خورشید محافظت ‌کند‌. این پوسته از جنس پلی ‌کربنات و لاستیک EPDM ساخته می ‌شود‌. هم چنین وزن آن حدود 150 گرم است و به وسیله آهنربا روی کلاه ایمنی چسبیده است‌. بنابراین چراغ ترمز را به راحتی می ‌توان روی کلاه‌ های ایمنی مختلف قرار داد‌، البته به شرط آنکه کلاه ایمنی دارای پایه مغناطیسی باشد‌.

این چراغ علاوه بر آن که می‌ تواند کاهش سرعت موتورسوار را ردیابی کند، قابلیت ‌های دیگری هم دارد‌؛ هنگامی که کاربر کنار جاده توقف کرده یا در شرایطی تردد می ‌کند که جاده در مه قرار دارد، می‌تواند چراغ مذکور را در حالت دائما روشن یا چشمک ‌زن قرار دهد تا وسایل نقلیه دیگر متوجه حضور موتورسوار شوند‌.

جالب آن که با اضافه کردن یک ژیروسکوپ به حسگر سرعت ‌سنج در چراغ ترمز هوشمند، می‌توان احتمال تصادف را نیز هشدار داد‌. در این وضعیت دستگاه به یک اپلیکیشن موبایل متصل می ‌شود و پیام‌ های هشدار را برای شماره تلفن ‌هایی که کاربر قبلا انتخاب کرده، ارسال می ‌کند‌.

این اپلیکیشن با اطلاعات مکانی کاربر را به وسیله ایمیل و پیامک به شماره تلفن‌ های تعیین شده ارسال می ‌کند و درباره خطر تصادف هشدار می‌ دهد‌. این کلاه ایمنی هم ‌اکنون مشغول جمع ‌آوری سرمایه برای تجاری ‌سازی است‌.

tici.info

t کلاه ایمنی هوشمند موتورسواران
امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
اپل دستگاه نوار قلب پوشیدنی می سازد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *