چطور درس‌های جدید را فراموش نکنیم؟

چطور درس را فراموش نکنیم؟ این سوالی است که ممکن است برای هر نوجوانی پیش بیاید. خیلی از ما هنگامی که سر کلاس هستیم درس را خیلی خوب یاد می گیریم اما وقتی می خواهیم آن را مرور کنیم یا سراغ تکالیفمان برویم و آنها را انجام بدهیم متوجه می شویم درس تازه را فراموش کرده ایم.

برای اینکه دیگر به این مشکل برنخورید پیشنهادهای این مطلب را دنبال کنید.

چطور درس را فراموش نکنیم؟ راهکارهایی برای یادگیری بهتر

تا تنور داغ است نان را بچسبانید!

برای جلوگیری از فراموش کردن درس جدید، همان روز آن را مرور کنید. اگر این زمان را از دست بدهید ممکن است بخش زیادی از درس را فراموش کنید. همان روز اول، حافظه‌تان تنور داغی است که باید نان را به آن بچسبانید!

تا جلسه بعدی صبر نکنید

بعضی از دانش آموزان عادت دارند انجام دادن تکالیف را به آخرین فرصت موکول کنند. برای جلوگیری از فراموش کردن، باید تمرین یا تکلیفی را که معلم تعیین کرده، همان روز انجام دهید و از مهلت های بعدی برای مرور درس ها استفاده کنید.

چطور درس را فراموش نکنیم؟ با خلاصه کردن

فراموش نکنید که کتاب درسی برای شما نوشته شده است. پس حتما متن هر درس را حداقل یک دور کامل بخوانید. اگر معلم جاهای مهم را مشخص کرده، بعد از مرور کامل درس، از قسمت های مشخص شده استفاده کنید. خلاصه کردن یعنی این که خودتان بدانید به طور کلی از هر مطلب چه چیزی فهمیده اید. وقتی شخصاً چیزی را برای خودتان خلاصه کنید، دیگر آن را فراموش نمی کنید. یادتان باشد وقتی می توانید چیزی را خلاصه کنید که دست کم آن را یک بار کامل خوانده باشید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
عشق بی اندازه به معلم؛ خوب یا بد؟

خاطره ها را مرور کنید

یک روش جالب برای درس خواندن این است که به کلاس فکر کنید و صدای معلم را به یاد بیاورید. همین موقع، کتابتان را ورق بزنید و مواردی را که معلم به آن ها اشاره کرده نگاه کنید. این روش ساده در ماندگاری بیش تر مطالب در مغز تاثیر دارد.

آموخته های شما

فکر کنید امروز سر کلاس درس چه چیزهای تازه ای یاد گرفته اید. باور داشته باشید که اگر چیزی را فهمیده باشید دیگر برای همیشه آن را یاد گرفته اید. با خودتان بگویید حالا من می دانم که…

چطور درس را فراموش نکنیم؟ با تشخیص ارتباط ها

گاهی تصور می کنید برخی مطالب ساده هستند. اما یادتان باشد ممکن است گاهی مطالب ساده هم فراموش شوند. مهم این است که در ذهنتان ارتباط بین مطالب ساده و پیچیده را مشخص کرده باشید. افراد باهوش کسانی هستند که ارتباط بین چیزها را بهتر بفهمند. شک نکنید که شما هم باهوشید.

اختصاصی نشریه‌ی اینترنتی نوجوان‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *