کوچک های مفید

t کوچک های مفید

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

کوچک های مفید.سایت نوجوان ها (2)

بیشترمان از عنکبوت ها می ترسیم، بخصوص اگر آن ها را در خانه مان ببینیم. بعضی از انواع عنکبوت ها بیش تر در خانه ها و نزدیکی ما زندگی می کنند، مانند عنکبوت منزوی و عنکبوت بابا لنگ دراز که بهتر است بیش تر درباره شان بدانیم. 
 

کوچک های مفید.سایت نوجوان ها (22)

عنکبوت ها نقش مهمی در طبیعت و در کنترل جمعیت حشرات دارند. حتی اگر از آن ها می ترسیم ،بهتر است به جای کشتنشان طوری که آسیب نبینند، آن ها را برداریم و بیرون از خانه رها کنیم.

عنکبوت منزوی در خانه، زندگی در فضاهای تاریک مانند زیر لباس ها و داخل کمدها را ترجیح می دهد. در طبیعت چون بودن در زیر سنگ ها را ترجیح می دهد، در نواحی کوهستانی و مناطق صخره ای زندگی می کند.
 

کوچک های مفید.سایت نوجوان ها (1)

زهر عنکبوت منزوی برای انسان خطرناک است، اما از آن جا که از انسان می ترسد و خیلی زود فرار می کند، معمولا" حالت پرخاشگری ندارد و تنها زمانی گاز می گیرد که یا به پوست بدن فشرده شود یا راه فراری برایش نباشد.
عنکبوت های بابالنگ دراز تارهای درهم و پیچ پیچی می سازد که اصلا" چسبناک نیست. چیزی که فرار حشرات را از آن سخت می کند، همین پیچ پیچی بودنشان است.
نام عنکبوت های بابالنگ دراز را بخاطر پاهای بسیار بلند آن ها گذاشته اند.
این عنکبوت ها گاهی برای تهیه غذای خود، سراغ تار عنکبوت های دیگر می روند و وانمود می کنند یک حشره گیر افتاده بیچاره است. بعد که عنکبوت صاحب تار سراغش آمد او را گرفته و می خورند!  

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
اعتیاد به گوشی پوستتان را چروک می کند!

چگونه می توانید بدون آسیب زدن به آن ها از محل زندگی خود دورشان کنید؟
 

کوچک های مفید.سایت نوجوان ها (۱1)

خانه خود را با روغن نعنا اسپری کنید. یک بطری اسپری معمولی را با آب پر کرده و با 15 تا 20 قطره روغن نعنا مخلوط کنید و با این ترکیب بدست آمده، تمام ترک ها و گوشه های خانه را اسپری کنید. این ایده به دلیل آن است که عنکبوت ها نمی توانند هیچ بوی تندی  را تحمل کنند و زمانی که آن را شناسایی می کنند، در جهت مخالف فرار خواهند کرد!

mosabeghe

  • رقص زیبای عنکبوت طاووسی

کاربر عزیز

چنانچه این مطلب مورد توجه شما قرار گرفت، لطفا آن را لایک کنید.

t کوچک های مفید
امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *