اجاق گاز اردویی بسازید

t اجاق گاز اردویی بسازید
t اجاق گاز اردویی بسازید

اجاق گاز اردویی وسیله ای بسیار کاربردی برای اردو و گردش است . دوستان عزیز هنگامی که عزم رفتن به گشت و گذار در دامان طبیعت را دارید باید علاوه بر این که از زیبایی ها لذت می برید به فکر سالم ماندن فضای پاک آن نیز باشید. در این مسیر مطمئناً اولین دغدغه خاطر دوستان استفاده از غذای گرم است اما به همراه بردن وسایل گاز سوز نیز مقداری خطرناک است. از طرفی دیگر کباب کردن جوجه یا گرم کردن غذا نیز در دل طبیعت خالی از لطف نیست.

ما در این بخش با استفاده از لوازم دور ریختنی به شما ساخت یک اجاق گاز اردویی ساده را آموزش خواهیم داد که می توانید به سادگی و بدون خطر از آن برای گرم کردن غذا در طبیعت استفاده کنید. 

لوازم مورد نیاز اجاق گاز اردویی

قوطی خالی نوشابه فلزی ۲ عدد

پیچ

چکش

ماژیک

ژل آتش زا

اجاق گاز اردویی

شیوه ساخت

یک کتاب کوچک نسبتا قطور را روی زمین قرار دهید. ماژیک را روی کتاب بگذارید و ته قوطی نوشابه را مماس جلوی نوک ماژیک روی زمین قرار دهید. سپس کافی است قوطی را به نوک ماژیک بچسبانید و آن را بچرخانید تا دایره ای روی بدنه قوطی رسم شود.

این کار را برای این انجام دهید که دایره رسم شده روی بدنه قوطی به صورت یکنواخت رسم شود. قوطی دوم را نیز به همین ترتیب نشانه گذاری کنید و پس از آن به وسیله قیچی دایره دور بدنه را چیده و قسمت پایین قوطی را جدا کنید. لبه ی یکی از قوطی ها را با دم باریک به داخل خم کنید و دو قسمت قوطی را داخل هم قرار دهید و کاملا فشار دهید تا در همدیگر کاملا جفت شوند.

اجاق گاز اردویی
اجاق گاز اردویی

مرحله دوم 

سپس در قسمت وسط یک طرف آن به وسیله یک پیچ یا یک میخ نوک تیز سوراخی ایجاد کنید و پیچ را در همان قسمت نگه دارید. این قسمت محل ریختن مواد ژل آتش زنه به داخل محفظه خواهد بود.

بعد از آن در این مرحله باید سوراخ هایی در کناره قوطی بالا ایجاد کنید. به شعله پخش کن اجاق گازتان دقت کنید. اگر خوب نگاه کنید هر سوراخی که روی شعله پخش کن قرار دارد مماسش در قسمت رو به رو سوراخ دوم قرار گرفته است درست مثل شماره های یک ساعت که با نظم و ترتیب دور محور یک دایره علامت گذاری شده اند.

اجاق گاز اردویی
اجاق گاز اردویی

شما نیز باید با دقت این سوراخ ها را در اطراف سر قوطی ابتدا با ماژیک علامت گذاری کنید. بعد آن ها را به وسیله میخ و چکش به آهستگی سوراخ کنید. این کار به این جهت است که شعله ها هنگام اشتعال منظم و مانند شعله اجاق گاز معمولی از سوراخ ها بیرون آید. 

اجاق گاز اردویی
t اجاق گاز اردویی بسازید

مرحله آخر

در این مرحله اجاق گاز اردویی شما آماده است. کافی است ژل آتش زنه را از سوراخ وسط به داخل بریزید. اجاق را روی صفحه ی فلزی یا آجر قرار دهید و به وسیله کبریت آن را روشن کنید. بسیار ساده و راحت شما صاحب یک اجاق کوچک اما پر قدرت شده اید.

t اجاق گاز اردویی بسازید
t اجاق گاز اردویی بسازید
t اجاق گاز اردویی بسازید
t اجاق گاز اردویی بسازید
t اجاق گاز اردویی بسازید
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
کاردستی 7 راه استفاده از آویز لباس سیمی!

t اجاق گاز اردویی بسازید
3.9/5 - (7 امتیاز)

‫5 نظر ارسال شده در “اجاق گاز اردویی بسازید

  1. عابدی :

    دوستان در آخر وقتی میخواید آتش را خاموش کنید کافیه یک لیوانی را برعکس بذارید روی قوطی. اکسیژن که بهش نرسه سریع خاموش میشه. با فوت کردن و اینها خاموش نمیشه.

  2. نشریه اینترنتی نوجوان ها :

    دوست عزیز مکان هایی که وسایل کباب مانند منقل وذغال را می فروشند معمولا این گونه ژل های آتش زا رانیز عرضه می کنند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *