گردنبند

t گردنبند

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

وسایل لازم 

دم باریک

مشاوره سئو حرفه ای با زهرا رئیسی🔥 (کلیک کنید)😍

سیم مفتولی نازک

مهره

زنجیر یا بندساتنی گردنبند

شیوه ساخت 

ابتدا 15 سانت از سیم مفتولی را جدا کنید. توجه داشته باشید اندازه ها تقریبی است و می توانید به دلخواه آن را تعییر دهید. یک قطعه سیم دیگر مفتولی به طول 9 سانت جدا کنید. نوک آن را به شکل یک گردی توخالی خم کنید و سیم قبلی را از داخل این سیم رد کنید، با این کار سیم ها به شکل یک لنگر در داخل هم قرار می گیرند.

گردنبند (1)

از 2 طرف سیم بلند تر هر طرف 2 مهره رد کنید و 3 مهره هم از سیم وسط عبور دهید. با این کار در سیم ها 7 عدد مهره وجود دارد. برای مرحله بعد قطعه سیم دیگری را مانند سیم وسط نوک آن را به شکل یک گردی توخالی با دم باریک حالت دهید. سپس گردی را از یک طرف سیم بزرگ رد کنید تا به 2 مهره اولی برخورد کند و 3 عدد مهره درون آن بیندازید. طرف دوم سیم را هم به همین شکل عمل کنید تا در وسط علاوه بر سیم اولی 2 سیم که هر کدام 3 مهره دارد در 2 طرف سیم وسط اولی درست شود.

گردنبند (2)

گردنبند (3)

دو سیم سمت راست و چپ را به سیم وسط متصل کنید و اضافه آن را با سیم چین جدا کنید. سپس 3 عدد مهره به سیم وسط اضافه کنید. از هر دو سمت روی سیم اصلی نیز هر طرف 8 مهره اضافه کنید.

گردنبند (4)

انتهای هر دو سمت راست و چپ را روی سیم وسط قرار داده و محکم کنید و اضافه سیم ها را با سیم چین کاملا جدا کنید. گردنبند زیبای شما آماده است. زنجیر یا نوار سانتی را از وسط آن رد کرده و از زیبایی آن لذت ببرید.

گردنبند (5)

t گردنبند
امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
دانلود آهنگ زیبای "گلنار" از علی زندوکیلی

گردنبند

t گردنبند

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

وسایل لازم 

مروارید درشت

مشاوره سئو حرفه ای با زهرا رئیسی🔥 (کلیک کنید)😍

ملیله کوچک

مهره متوسط

نخ و سوزن

شیوه ساخت 

ابتدا نخ بلندی را که طول آن به اندازه ی سه برابر دور گردن خودتان باشد درنظر بگیرید. بافت را با یک ملیه کوچک شیشه ای شروع کنید. سپس  2 عدد مروارید درشت به وسیله سوزن از نخ رد کنید. برای بافت بهتر است از نخ های ابریشمی استفاده کنید و بافت را از وسط نخ شروع کنید.

یک عدد ملیله از سوزن رد کنید این یک عدد هر ردیف به عنوان سر مروارید باید رد شود بعد از آن 5 عدد ملیله دیگر هم اضافه کنید تا مجموع ملیله ها 6 عدد بشود.

یک عدد مروارید یا مهره کوچک تر بین آن ها و مجددا 5 ملیله دیگر از سوزن رد کنید. مروارید ها را پایین کشیده تا به انتهای مروارید درشت برسند سپس سوزن را از انتهای مروارید دوم و ملیله انتهایی با هم رد کنید. به این ترتیب یک ردیف ملیله در کناره دو مروارید قرار می گیرد.

مجددا 5 ملیله یک مهره کوچک و 5 ملیله دیگر از سوزن رد کنید و برای بار دوم سوزن را از مروارید رد کنید.

ردیف بعد ابتدا  یک عدد مروارید درشت مجددا 5 ملیله و یک مهره و 5 عدد ملیله بعدی را از نخ رد کنید و سوزن را از مروارید جدید عبور دهید و به همین ترتیب بافت را ادامه دهید.  

طول این بافت به اندازه گردن یا دست شماست در پایان انتهای نخ را در یکی از ملیله ها ی پایانی محکم کنید و برای متصل کردن از قفل های مخصوص گردنبند و دستبند که در بازار است استفاده کنید و از زیبایی آن لذت ببرید.

گردنبند (6)

گردنبند (7)

گردنبند (1)

 

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
نمایشگاه مجسمه‌های شنی در بلژیک‎

گردنبند (2)

گردنبند (3)

گردنبند (4)

گردنبند (5)

 

t گردنبند
امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *