نکته های عجیب از گوش حیوانات

نکته های عجیب از گوش حیوانات
t نکته های عجیب از گوش حیوانات

گوش حیوانات، بسیار متنوع هستند. گوش های کوچک، گوش های بزرگ، گوش هایی که دیده نمی شوند، گوش های گرد، گوش های نوک تیز، گوش های مودار، گوش های روی پاها و …!
گوش های هر جانور با نوع زندگی او هماهنگ است. گوش های انسان سه قسمت داخلی، میانی و درونی دارد. قسمت بیرونی گوش ما «لاله گوش » نام دارد که دیده می شود. بسیاری از جانوران لاله گوش ندارند!در کل دنیای گوش ها در طبیعت عجیب و اسرارآمیز است. در این مطلب، سراغ گوش ها و حس شنوایی بعضی حیوانات می رویم و حتی شما را با جانورانی آشنا می کنیم که با گوش هایشان می بینند!

ملخ: گوش ناقص

نکته های عجیب از گوش حیوانات

مشاوره سئو حرفه ای با زهرا رئیسی🔥 (کلیک کنید)😍

از عجایب گوش حیوانات ، گوش ملخ هاست زیرا گوش ملخ ها در دو طرف سرشان نیست. پس کجاست؟!! گوش های بعضی از انواع ملخ ها روی پاهایشان قرار دارد و البته بعضی هم روی شکمشان! گوش آن ها مانند پوست طبل است. این پوست با امواج صوتی به لرزش در می آید. گوش ملخ ها ناقص است. یعنی نمی تواند همه ویژگی های صدا را تشخیص دهد. البته ملخ ها از گوش هایشان استفاده زیادی نمی کنند! آن ها با این گوش ها فقط صدای ملخ های دیگر را می شنوند، یعنی صدای جفت مورد نظر خود یا صدای رقیب  را.

گوش خفاش: شنیدن مانند دیدن!

نکته های عجیب از گوش حیوانات

خفاش ها با گوش هایشان می بینند! خفاش ها یک ردیاب صوتی طبیعی دارند. آن ها با دهانشان صداهایی تولید می کنند. امواج صدا در هوا پیش می روند و به اشیاء برخورد می کنند. این امواج صوتی مثل توپی که به دیوار می خورد، به سمت خفاش برمی گردند. آن وقت او با گوش هایش صدای برگشت داده شده را می شنود. جالب تر این است که مغز خفاش نوع مانع و فاصله خودش با آن را تشخیص می دهد!گوش خفاش یکی از جالب ترین گوش حیوانات است

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
ایده هایی جذاب از حاشیه تزیین برگه های دفتر مشق برای مادرها و دانش آموزان

فیل: صاحب گوش فیل!

نکته های عجیب از گوش حیوانات

فیل ها می توانند صدای هم دیگر را از فاصله 6کیلومتری بشنوند! البته با داشتن گوش هایی به این بزرگی، این توانایی چندان هم عجیب نیست. اما فیل ها حتی از پاهایشان هم برای شنیدن، کمک می گیرند! زمانی که یک فیل احساس خطر می کند، بر زمین می کوبد، فیل هایی که در فاصله دور هستند، با پاهایشان لرزش زمین را حس کرده و متوجه خطر می شوند.

کاراکال: یک گوش این جا، یک گوش آن جا!

نکته های عجیب از گوش حیوانات

گوش ها در زندگی حیوانات شکارچی اهمیت فراوانی دارند. شکارچی ها برای پیداکردن طعمه، از شنوایی و بینایی به یک اندازه استفاده می کنند. در میان این حیوانات «کاراکال» یکی از عجیب ترین هاست. او می تواند هر گوشش را جداگانه به هر طرفی که خواست بچرخاند! یعنی هم زمان صداهای دو جهت مخالف را می شنود. هر گوش او 20 عضله دارد.

شب پره لانه زنبوری: زرنگ تر از خفاش!

شب پره به نام «لانه زنبوری

 

معمولا طعمه های خفاش ها، به علت سیستم ردیابی قویشان، توان فرار از دست آن ها را ندارند. با این حال نوعی شب پره به نام «لانه زنبوری» وجود دارد که با شنوایی خوبش قادر است صداهایی را که خفاش برای ردیابی می فرستد بشنود و به سرعت از مسیر خفاش خارج شده و فرار کند! شنوایی این حشره 150 برابر شنوایی ما انسان هاست! این هم یکی از عجایب گوش حیوانات است.

جغد: مهاجم شب!

نکته های عجیب از گوش حیوانات

جغدها استادان شکار در شب هستند. آن ها با گوش های تیز خود صدای پای موش را می شنوند.سوراخ گوش های جغد زیر پرهای سرش پنهان است. او می تواند با شنیدن هر صدا، در یک صدم ثانیه بفهمد که آن صدا از کدام طرف و از چه فاصله ای می آید!

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
طنزهای انتخاباتی برای نامزدهای انتخابات

عجیب ترین موجودات جهان

سگ های نگهبان

t نکته های عجیب از گوش حیوانات
امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *