یه لقمه محیط زیست؛ یک بازی سه سر بُرد!

t یه لقمه محیط زیست؛ یک بازی سه سر بُرد!

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

یاسمن رضائیان:

واکنش: من دلم می خواهد یک گربه در خانه نگه دارم اما مامانم می گوید نمی شود. ما جا برای گربه نداریم. مگر گربه چقدر جا می گیرد؟

واقعیت: خب واقعاً بحث جا گرفتنش که نیست…

واکنش: خودم می دانم! بحث این است که موهایش می ریزد و همه خانه را مو بر می دارد.

واقعیت: البته مسئله فقط این نیست. کلاً اینکه حیوان ها با آدم ها توی یک فضا زندگی کنند مشکلاتی به وجود می آورد که مهم ترینش هم بیماری هایی است که دچارشان می شویم. اما همه اینها به کنار، مشکل محیط زیستی هم به وجود می آید.

واکنش: محیط زیست؟! محیط زیست و گربه چه ارتباطی با هم دارند؟

واقعیت: به آن می گویند تغییر محیط زندگی. هم در مورد حیوانات و هم در مورد گیاهان صدق می کند. هر گیاه و حیوانی به نوعی آفریده شده که باید در محیط و شرایط مخصوص به خودش زندگی کند. همه حیوان ها و گربه ها هم برای زندگی در فضای باز آفریده شده اند. برای همین نمی توانند در خانه بمانند.

واکنش: پس چطور این همه گربه و سگ را در خانه ها نگه می دارند؟

واقعیت: چون آن سگ و گربه زبان ندارند که بگویند ما را اینجا نگه ندارید! واقعیتش این است که برای خود آن حیوان هم مشکلاتی به وجود می آید. حتی دچار افسردگی می شود.

واکنش: افسردگی؟ گربه ها افسرده می شوند؟

واقعیت: بله. حیوان ها هم مثل انسان ها افسرده می شوند. من فکر می کنم ما اگر واقعاً حیوانات را دوست داریم و خوشحالی و راحتی آن ها را می خواهیم نباید در خانه نگهشان داریم. اینطوری هم به نفع خودمان است، هم به نفع حیوان ها و هم به نفع چرخه محیط زیست.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
آداب غذا خوردن و آب نوشیدن از دیدگاه فتوت نامه سلطانی

واکنش: چرخه محیط زیست دیگر این وسط چه کاره است؟

واقعیت: اگر ما یک حیوان را از محیط زندگی اش دور کنیم، آن محیط به مشکل می خورد. مثلاً گربه ها، موش ها را می گیرند و اگر ما گربه ها را از خیابان به خانه بیاوریم دیگر گربه ای نیست که موش ها را بگیرد و موش ها زیاد و زیادتر می شوند. حالا خودت تا آخر ماجرا را بخوان.

واکنش: یک گربه در خانه نگه داشتن چقدر مسئله دارد! باشد، به نفع این بازی سه سر بُرد از خیر گربه آوردن می گذرم. اینطوری نه ما مریض می شویم، نه گربه ها افسرده می شوند و نه چرخه محیط زیست به هم می خورد.

 

t یه لقمه محیط زیست؛ یک بازی سه سر بُرد!
امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *