۱۰ اشتباه متداول در مکالمات روزمره

۱۰ اشتباه متداول در مکالمات روزمره
t ۱۰ اشتباه متداول در مکالمات روزمره

در این مقاله به طور خلاصه با نکات کلیدی و راهبردی به سراغ اشتباهات رایج که خیلی از ما در مکالمات روزمره‌ خود مرتکب می‌شویم می‌رویم و راه حل هایی هم برای آن ها پیشنهاد کرده ایم. با ما همراه باشید.

1- گوش ندادن

شما مثل همه‌ مردم نباشید. مشتاقانه منتظر نوبت خودتان نایستید. نفس خودتان را کمی در سینه حبس کنید، یاد بگیرید که چطور واقعا به حرف هایی که مردم می زنند گوش کنید.

مشاوره سئو حرفه ای با زهرا رئیسی🔥 (کلیک کنید)😍

2- زیاد سوال کردن

علت ضعف در مکالمات
سوال زیاد پرسیدن

اگر بیش از حد سؤال کنید، مکالمه شکل بازجویی به خود می گیرد، یا ممکن است این طور به نظر برسد که شما چیز زیادی برای در میان گذاشتن با طرف صحبتتان ندارید.

بهتر است سؤالاتتان را با چند جمله توضیحی مخلوط کنید.

3- سکوت ناخوشایند

در مکالمه با کسی که تازه با او آشنا شده اید یا وقتی موضوعات همیشگی تمام شده باشد، سکوت بدی حکم فرما می شود یا ممکن است از اینکه نمی‌دانید این سکوت چه دلیلی می‌تواند داشته باشد، عصبی شوید.وقتی فرد جدیدی را ملاقات می کنید، یکی از بهترین روش هایی که می توانید با کمک آن از سرد شدن مکالمه جلوگیری کنید این است که احساس خودتان را وقتی با یکی از بهترین دوستانتان ملاقات می‌کنید به خاطر بیاورید و تصور کنید که این فرد جدید هم یکی از بهترین دوستان شماست.

4- طرز بیان نامناسب مکالمات

یکی از مهم ترین مسائل در مکالمه این نیست که چه می‌گویید، این است که چطور آن را می‌گویید. تغییر در این رفتارها تفاوت عمده ای ایجاد می‌کند چون صدا و زبان بدن شما بخش مهمی از مکالمه را تشکیل می‌دهد.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
جدیدترین مدل های بادکنک آرایی رنگین کمانی برای مراسم ها

5- وسط مکالمات دیگران پریدن

مکالمات

همه کسانی که در یک مکالمه شرکت می کنند باید به یک میزان فرصت حرف زدن داشته باشند. به هیچ عنوان وسط صحبت کسی، حرف او را قطع نکنید تا توجه مخاطبین را به خود جلب کنید. باید بتوانید بین حرف زدن و گوش کردن خود توازن ایجاد کنید.

۶) همیشه حق با شما باشد

به هیچ وجه سعی نکنید همیشه و در مورد هر موضوعی حق را به جانب خودتان بدانید. معمولاً مکالمات واقعاً یک بحث نیست و بهتر است اجازه بدهید حال و هوای خوب و دوستانه ای در آن جریان داشته باشد. اگر قرار باشد که در همه بحث ها شما برنده باشید، کسی چندان خوشحال نخواهد شد. پس به جای اینکار کمی عقب بنشینید، و تلاش کنید تا حال و هوای خوبی در گفتگویتان جریان یابد.

۷) صحبت کردن درمورد یک موضوع عجیب یا منفی

اگر در یک مهمانی یا جایی هستید که با کسی تازه روبه رو شده اید، بهتر است از پیش کشیدن بعضی موضوعات خودداری کنید. صحبت کردن درمورد وضعیت بد سلامتیتان یا رابطه بدتان با کسی، شغل بد و رئیس بداخلاقتان، قتل های زنجیره ای، زبان خاصی که فقط شما و یک نفر دیگر از آن سر در می آورد، یا هر چیز دیگری که انرژی مثبت جو را از بین می برد، موضوعاتی هستند که باید از آنها اجتناب کنید. همچنین بهتر است حرف زدن درمورد سیاست و مذهب را هم برای گفتگوهای دوستانه تان بگذارید.

۸) خسته کننده بودن

بدون توجه به اطرافتان، ۱۰ دقیقه بی وقفه حرف زدن در مورد ماشین جدیدتان اصلاً خوشایند به نظر نمی رسد. وقتی می بینید که مخاطبینتان کم کم حوصله شان سر می رود، باید آماده باشید که سریع موضوع را عوض کنید.
یک راه خوب برای اینکه همیشه موضوعاتی جالب برای صحبت کردن درمورد آن با دیگران داشته باشید، این است که زندگی جالب داشته باشید و روی مسائل مثبت زندگی متمرکز شوید. شروع نکنید درمورد شغلتان یا رئیستان غرغر کنید، هیچکس دوست ندارد این چیزها را بشنود. درعوض، درمورد آخرین مسافرتتان، یک خاطره جالب که یک روز موقع خرید برایتان اتفاق افتاده است، برنامه هایتان برای عیدی که در پیش است یا هر چیز جالب و بامزه صحبت کنید.
کاری که باید بکنید این است که طوری رفتار کنید که دیگران مجذوبتان شوند. با این روش خیلی راحت می توانید دوست پیدا کنید.پس به جای اینکه در مکالمه تان با دیگران فقط به یک موضوع بچسبید و مدام تکرارش کنید، افق موضوعاتتان را کمی وسیعتر کنید و در مورد مسائل مختلف و جالب با مخاطبتان گفتگو کنید.

۱۰ اشتباه متداول در مکالمات روزمره

۹) متقابل رفتار نکردن

هر چه فکر می کنید را به زبان بیاورید و احساساتتان را مطرح کنید. وقتی کسی تجربه ای را با کسی درمیان می گذارد، شما هم باید در عوض یکی از تحربیات خودتان را با او شریک شوید. فقط روبه روی مخاطبتان نایستید و سرتان را تکان دهید یا جواب های کوتاه بدهید. وقتی کسی در مکالمه ای از خود مایه می گذارد، حتماً دوست دارد شما هم متقابلاً همین کار را بکنید.اینجا هم مثل سایر موقعیت های زندگی نمی توانید بایستید تا دیگران قدم اول را بردارند. اگر لازم بود، شما نفر اول باشید و حرف هایتان را با طرف مقابلتان در میان بگذارید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
انواع مدل های هایلایتر کهکشانی برای شما دانش آموزان شیک پسند

۱۰) حرفی برای گفتن نداشتن

ممکن است احساس کنید که حرف زیادی برای گفتن ندارید. اما باید سعی کنید. خوب به حرف های طرف مقابل گوش کنید و به حرف هایی که می زند علاقه مند باشید. سوال کنید و جواب های مربوط و مناسب بدهید.
چشمهایتان را هم باز کنید. از مهارت های بیناییتان استفاده کرده و موضوعات جالبی را در اطرافتان برای حرف زدن پیدا کنید. هر روز روزنامه بخوانید و موضوعات جالب و مفید برای حرف زدن پیدا کنید.
روی زبان بدنتان و نحوه حرف زدنتان کار کنید و مهارت های محاوره ای خود را ارتقاء دهید.

آسان بگیرید. لازم نیست همه این کارها را یکجا یاد بگیرید و انجام دهید. اگر بخواهید همه این روش ها را یکدفعه استفاده کنید، مطمئناً گیج می شوید. دو سه مورد از این مهارت ها را انتخاب کرده و هر بار در مکالماتتان استفاده کنید. خیلی زود خواهید دید که به طور اتوماتیک و ناخودآگاه همه این رفتارها و مهارت ها را در مکالماتتان استفاده می کنید

چگونه خودمان را به دیگران معرفی کنیم؟

t ۱۰ اشتباه متداول در مکالمات روزمره
امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *