, ,
,

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

سمانه کاملی:

گفتگو.سایت نوجوان ها (1)گاهی فکر می کنید در مکالمات خود با دیگران و برقراری رابطه دچار ضعف هستید. ممکن است تغییر عادت های گفتاری که در طول زندگی در شما به وجود آمده دشوار باشد و زمان ببرد، اما مطمئن باشید که امکان پذیر است. شما می توانید مهارت‌های گفتاری و محاوره‌ای خودتان را ارتقاء دهید.

در این مقاله به طور خلاصه با نکات کلیدی و راهبردی به سراغ اشتباهات رایج که خیلی از ما در مکالمات روزمره‌ خود مرتکب می‌شویم می‌رویم و راه حل هایی هم برای آن ها پیشنهاد کرده ایم. با ما همراه باشید.

۱- گوش ندادن

شما مثل همه‌ مردم نباشید. مشتاقانه منتظر نوبت خودتان نایستید. نفس خودتان را کمی در سینه حبس کنید، یاد بگیرید که چطور واقعا به حرف هایی که مردم می زنند گوش کنید.

۲- زیاد سؤال کردن

اگر بیش از حد سؤال کنید، مکالمه شکل بازجویی به خود می گیرد، یا ممکن است این طور به نظر برسد که شما چیز زیادی برای در میان گذاشتن با طرف صحبتتان ندارید.

بهتر است سؤالاتتان را با چند جمله توضیحی مخلوط کنید.

۳- سکوت ناخوشایند

در مکالمه با کسی که تازه با او آشنا شده اید یا وقتی موضوعات همیشگی تمام شده باشد، سکوت بدی حکم فرما می شود یا ممکن است از اینکه نمی‌دانید این سکوت چه دلیلی می‌تواند داشته باشد، عصبی شوید.

وقتی فرد جدیدی را ملاقات می کنید، یکی از بهترین روش هایی که می توانید با کمک آن از سرد شدن مکالمه جلوگیری کنید این است که احساس خودتان را وقتی با یکی از بهترین دوستانتان ملاقات می‌کنید به خاطر بیاورید و تصور کنید که این فرد جدید هم یکی از بهترین دوستان شماست.

۴- طریقه‌ بیان نامناسب

یکی از مهم ترین مسائل در مکالمه این نیست که چه می‌گویید، این است که چطور آن را می‌گویید. تغییر در این رفتارها تفاوت عمده ای ایجاد می‌کند چون صدا و زبان بدن شما بخش مهمی از مکالمه را تشکیل می‌دهد.

۵- پریدن وسط حرف دیگران

همه کسانی که در یک مکالمه شرکت می کنند باید به یک میزان فرصت حرف زدن داشته باشند. به هیچ عنوان وسط صحبت کسی، حرف او را قطع نکنید تا توجه مخاطبین را به خود جلب کنید. باید بتوانید بین حرف زدن و گوش کردن خود توازن ایجاد کنید.

ادامه دارد…

برچسب ها:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید