۵ دلیل برای خریدن لامپ هوشمند

t ۵ دلیل برای خریدن لامپ هوشمند

لامپ‌های هوشمند و کاربرد‌های شگفت‌انگیز آن‌ها

لامپ هوشمند را می‌توان نسل جدیدی از لامپ‌ها در سیستم روشنایی دانست که مزایا و قابلیت‌های خارق‌العاده فراوانی دارند. لامپ‌ های هوشمند مانند دیگر لامپ‌های LED معمولی نیستند. لامپ‌های معمولی در جای خود قرار می‌گیرند و محیط را روشن می‌کنند، کاری که چندان جذاب نیست و خیلی تکراری و خسته‌کننده به نظر می‌رسد. اما لامپ‌های هوشمند به غیر از روشن کردن محیط اطراف خود، از پس انجام کارهای هیجان‌انگیز هم برمی‌آیند.

عبارت «هوشمند» موجود در عنوان لامپ هوشمند بی‌دلیل نیست. این لامپ‌ها از طریق ارتباط بی‌سیم به گوشی وصل می‌شوند و با استفاده از اپلیکیشن‌های مخصوص، می‌توان کارهای مختلفی را با این لامپ‌ها انجام داد. در ادامه به تعدادی از قابلیت‌های لامپ‌های هوشمند می‌پردازیم.

مشاوره سئو حرفه ای با زهرا رئیسی🔥 (کلیک کنید)😍

کنترل شدت نور

یکی از ساده‌ترین قابلیت‌های بیش تر لامپ‌های هوشمند، امکان کنترل شدت نور آن‌ها است. با خرید لامپ‌های هوشمند و اتصال آن‌ها به برق، می‌توانید شدت نور این لامپ‌ها را با استفاده از اپلیکیشن‌های مختص به آن‌ها تنظیم کنید. میزان کنترل شدت نور، به نوع لامپ بستگی دارد و به همین خاطر قبل از خرید آن‌ها، به این نکات توجه بفرمایید.

کنترل از راه دور

لامپ هوشمند | تکنولوژی لامپ های هوشمند | ویژگی های لامپ هوشمند

تعداد زیادی از لامپ‌های هوشمند به اینترنت وصل می‌شوند و هم چنین قابل زمان‌بندی هستند. کاربران با بهره‌گیری از این موارد می‌توانند از راه دور لامپ‌های هوشمند موجود در خانه‌ی خود را کنترل کنند یا مثلا آن‌ها را طوری تنظیم کنند که همواره در ساعاتی خاص روشن یا خاموش باشند. چنین قابلیتی به‌خصوص در هنگام سفر مثمر ثمر واقع می‌شود، زیرا می‌توانید کاری کنید که هیچ‌وقت خانه‌ شما خالی به نظر نرسد. بیش تر شرکت‌های سازنده‌ی لامپ‌های هوشمند، هاب‌هایی را هم عرضه می‌کنند که تمام این لامپ‌ها را با یک دیگر سینک می‌کند و کاربر تنها با استفاده یک اپلیکیشن می‌تواند تمام این لامپ‌ها را کنترل کند.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
شیوع باج گیر سایبری جدید در کشور!

تغییر رنگ

لامپ هوشمند | تکنولوژی لامپ های هوشمند

کاهش شدت نور شاید قابلیت جذابی باشد، اما امکان تغییر رنگ از این قابلیت هم جذاب‌تر است. در حقیقت برخی از این لامپ‌ها قادر به ارائه‌ی بیش از ۱۶ میلیون رنگ هستند. در اپلیکیشن مختص به این لامپ‌ها، می‌توانید نوار رنگی را مشاهده کنید و با کلیک بر ناحیه‌ موردنظر، نور لامپ مذکور به همان رنگ تغییر می‌یابد. اما چرا این قابلیت جذاب است؟ در ادامه تعدادی از این دلایل را ذکر می‌کنیم:

اگر به دنبال ایجاد حس گرما در اتاق هستید، رنگ لامپ را به زرد طلایی تغییر دهید.
می‌خواهید فضای سردی را اتاق ایجاد کنید؟ پس رنگ لامپ هوشمند را به آبی روشن تغییر دهید.
در حین مهمانی‌ها، می‌توانید کاری کنید که رنگ لامپ با توجه به موسیقی تغییر کند.
اگر از رنگ دیوارها دل خوشی ندارید، با تغییر رنگ لامپ‌های هوشمند می‌توانید رنگ محیط اطراف را خود تنظیم کنید.

پخش موسیقی

لامپ هوشمند | تکنولوژی لامپ های هوشمند | پخش موسیقی بوسیله لامپ های هوشمند

از دیگر قابلیت‌های جالب‌توجه برخی از لامپ‌های هوشمند، امکان پخش موسیقی است. حتی برخی از این لامپ‌ها می‌توانند رنگ خود را با توجه به موسیقی در حال پخش تغییر دهند که این حالت مناسب مهمانی‌ها است. البته بسیاری از این لامپ‌ها کیفیت صدای چندان خوبی ندارند، به همین خاطر اگر این موضوع برای شما اهمیت زیادی دارد، توصیه می‌کنیم که قبل از خرید به این مورد توجه داشته باشید و لامپ هوشمندی را بخرید که از کیفیت صدای بالایی بهره می‌برد.

کمک به فرایند خواب

لامپ‌های هوشمند حتی می‌توانند کاری کنند که افراد راحت‌تر به خواب بروند. برخی از این لامپ‌ها می‌توانند رنگ‌هایی را ایجاد کنند که موجب کمک به تنظیم میزان ملاتونین موجود در بدن می‌شود. این لامپ‌ها با بهره‌گیری از نورهای مختلف، در هنگام روز میزان ملاتونین بدن را کاهش می‌دهند و با نزدیک شدن به زمان خواب، این رنگ‌ها را تغییر می‌دهند تا میزان ملاتونین بدن افزایش پیدا کند.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
نخستین پیوند سر انسان انجام شد

مسابقه | جوایز ارزنده | سایت نوجوان ها

 

digikala.com/mag

کاربر عزیز

چنانچه این مطلب مورد توجه شما قرار گرفت، لطفا آن را لایک کنید.

t ۵ دلیل برای خریدن لامپ هوشمند
امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *