۱۳ فکر سمی که باید سریع تر متوقفشان کنید!

t 13 فکر سمی که باید سریع تر متوقفشان کنید!

%d9%85%d9%88%d8%a7%d9%86%d8%b9-%d9%85%d9%88%d9%81%d9%82%db%8c%d8%aa-1«فکرت را تغییر بده تا زندگیت را عوض کنی» این شعار را خیلی ها بلد هستند اما مشکل اینجاست که اغلب ما اصلا از افکار منفی که در ذهنمان جریان دارند، چیزی نمی دانیم و دست و پنجه نرم کردن با این فکرها برایمان تبدیل به یک عادت شده است. درست به همین خاطر بسیاری از افکار منفی که سد راه موفقیتمان در زندگی شده اند خیلی عادی و ساده و آشنا به نظر می رسند. در این مطلب با 13 نمونه از افکار سمی آشنا می شوید که رهایی از آن ها درهای موفقیت را به روی زندگیتان باز می کند.

دیگر خیلی دیر شده است

مهم نیست چه کسی هستید یا تا امروز چه کرده اید، حتی مهم نیست از کجا آمده اید و… چون همیشه می توانید شرایط را تغییر بدهید و به اصطلاح به نسخه ای بهبودیافته از خودتان تبدیل شوید. وقتی بتوانید سر و صدای افکار قضاوت گر دیگران را در ذهنتان خاموش کنید، آرامش و قدرت و آگاهی بیش تری سراغتان می آید و شما بهتر می توانید صدای درونتان را بشنوید و وقتی این اتفاق بیفتد متوجه می شوید که برای انجام آن چیزی که می خواهید، هنوز دیر نشده است.

چه بگویم، اصلا مهم نیست

سکوت باعث می شود، جنگ درون ذهن شما سخت تر و طولانی تر شود. پس قبل از این که این افکار سمی بیش از حد قدرت بگیرد و شما را از پا درآورد و با خودتان صادق باشید و واقعیت را به خودتان بگویید و آن را از ذهنتان آزاد کنید! راستش را بخواهید غم انگیزترین اتفاقی که برای خیلی از افراد می افتد، این است که افکار و احساساتشان اغلب ناگفته باقی می ماند و به سختی توسط دیگران درک می شود.

من به اجازه آن ها احتیاج دارم

کاری را که می خواهید انجام دهید و وقت خود را با دادن هزاران توضیح به دیگران تلف نکنید. اکثر مردم همیشه فقط آن چیزی را می شنوند که دوست دارند بشنوند. بنابراین این که یک نفر از ایده شما خوشش نمی آید یا آن را درک نمی کند، اصلا به این معنا نیست که توضیح مناسبی هم برای آن وجود ندارد یا ارزشش را ندارد که دست به کار شوید و برای عملی کردن آن اقدام کنید.

اگر فقط کمی قوی تر، باهوش تر، جذاب تر و… بودم

بدترین نوع تنهایی این است که با خودتان راحت و رواست نباشید. در هر شرایطی بهتر است خودتان باشید و ریسک تمسخر توسط دیگران را تحمل کنید، اما زندگیتان را روی یک پایه دروغ استوار نکنید تا مجبور نشوید خودتان را تحقیر کنید. یادتان باشد تقریبا هر اتفاقی که برای شما می افتد، بازتاب مستقیم افکاری است که در سر دارید. پس هیچ وقت نمی توانید بیش تر و بهتر از آن چه که خودتان را باور کرده و به خودتان اعتماد دارید، عمل کنید.

%d9%85%d9%88%d8%a7%d9%86%d8%b9-%d9%85%d9%88%d9%81%d9%82%db%8c%d8%aa-2امروزه هرچقدر کم تر ریسک کنم، فردا کم تر پشیمان می شوم و افسوس می خورم

شما 100 درصد عکس هایی را که هرگز نمی گیرید، از دست می دهید و این قانون در مورد هر انتخاب و تغییر و شانس که در زندگی ممکن است با آن رو به رو شوید، صدق می کند. تا شروع نکنید و از شانستان استفاده نکنید یا وقتی سر دوراهی قرار گرفتید، یک مسیر را انتخاب نکنید هرگز نمی توانید زندگیتان را تغییر دهید. در آخر بیش از این که از اشتباهاتتان در این مسیر پشیمان شوید، از روابطی که امکان آغازشان را داشتید ولی ترسیدید و هرگز آن ها را شروع نکردید و از تصمیماتی که برای گرفتنشان خیلی وقت تلف کردید.

از فردا شروع می کنم

امروز اتفاق بزرگی می تواند بیفتد به شرط این که شما انجامشان را به فردا موکول نکنید. هرگز اجازه ندهید که ترستان از اشتباه کردن، جلوی شما را برای انجام کاری بگیرد و متوقفتان کند. زندگی همراه با چند اشتباه، لذت بخش تر و مفیدتر از آن است که صرف زندگی کردن برای هیچ شود.

من فقط می خواهم راحت باشم

اگر دو دستی به چیزی که دارید و هستید، بچسبید تنها به این دلیل که برایتان راحت و آشنا هستند، هرگز نمی توانید وضعیت خودتان را بهبود ببخشید. کارها و تغییرات بزرگ معمولا در محدوده آرامش و آسایش ما اتفاق نمی افتند، بلکه باید ریسک کنید و خطرپذیر باشید. هرکدام از ما فقط زمانی می توانیم پتانسیل کامل زندگیمان را درک کنیم که اجازه دهیم اتفاقات غیرمنتظره در آن بیفتد.

هرجور که شده، نباید اصلا درد بکشم

مهم ترین ویژگی ما تواناییمان برای غلبه بر مشکلات، قدرت و تحمل، دوست داشتن و… است و این که می توانیم قوی تر از مشکلات و بدبختی ها باشیم. درد کشیدن برای انسان درست مثل نفس کشیدن است و زندگیمان به آن وابسته است.

%d9%85%d9%88%d8%a7%d9%86%d8%b9-%d9%85%d9%88%d9%81%d9%82%db%8c%d8%aa-3همه اش تقصیر دیگران است

اگر در یک نقطه بنشینید و اطرافیانتان را بابت کارهایی که می کنند یا نمی کنند، می دانند یا نمی دانند سرزنش کنید، زمان می گذرد و شما هنوز همان جا نشسته اید و هیچ تغییری در زندگیتان اتفاق نیفتاده است. سرزنش کردن دیگران خیلی آسان است چون لازم نیست کار خاصی انجام دهید، اما این زندگی نیست بلکه راهی برای گذراندن روزها برای رسیدن به لحظه مرگ است.

اشکالی ندارد اگر بعضی عهدهایم را بشکنم و زیر بعضی از قول ها بزنم

شما همیشه به خودتان و به دیگران قول می دهید و متعهد می شوید اما سوال اصلی اینجاست که آیا سر این قول ها می مانید؟ اگر به کسی (یا خودتان) قول می دهید کاری انجام دهید، حتما این کار را بکنید در غیر این صورت این پیغام را به دیگران (و خودتان) می دهید که رابطه تان با آن ها ارزشی برایتان ندارد. بیش از حد به دیگران قول ندهید و البته کم تر از آن چه که انتظار می رود هم از زیر بار تعهد به خودتان و دیگران فرار نکنید

کلام حکمت آمیزی وجود دارد که می گوید: «هرگز وقتی عصبانی هستید تصمیم بزرگی نگیرید و هیچ وقت در هنگام خوشحالی وعده های بزرگ ندهید.»

پنهان کردن حقیقت اشکالی ندارد

واقعا مایوس کننده است که بعضی ها چقدر از شنیدن حقیقت شوکه می شوند و دروغ ها و فریب ها را باور می کنند. سعی کنید یکی از آن ها نباشید. همیشه حقیقت را بگویید و جزو کسانی باشید که دیگران را با این کار شوکه می کنند.

اگر بخش های تاریک وجودم را نادیده بگیرم، ناپدید می شوم

شما نمی توانید چیزی را که از مواجه شدن با آن می ترسید یا اجتناب می کنید، تغییر دهید. تمایل شما برای مبارزه با بخش های تاریکی که در وجودتان دارید، فرشته های درونتان را بیدار می کند و نتیجه اش آگاهی و روشن گری است به شرطی که این کار را به تدریج و در عین بخشندگی نسبت به خود انجام دهید.

%d9%85%d9%88%d8%a7%d9%86%d8%b9-%d9%85%d9%88%d9%81%d9%82%db%8c%d8%aa-4من قربانی هستم

شما قربانی نیستید، پس دست از سرزنش کردن خودتان، دیگران و شرایطتان بردارید. تنها به این دلیل که امروز در جایگاهی که می خواهید نیستید، معنایش این نیست که نباید مسئولیت تغییر شرایط و بهبود آن را بر عهده بگیرید. طرز فکر قربانی بودن مهم ترین سدی است که شما برای موفق شدن جلوی رویتان دارید.

برترین ها

t 13 فکر سمی که باید سریع تر متوقفشان کنید!
امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
5 ماده برای سم زدایی کامل پوست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *