۵ نقطه از کثیف ترین مکان های خانه

t 5 نقطه از کثیف ترین مکان های خانه

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

حتما بارها از خود پرسیده اید که مکان های کثیف خانه کدام هستند ولی به پاسخ مشخصی نرسیده اید. میکروب ها همانند ویروس سرماخوردگی و باکتری در نقاطی که انتظار نمی رود زندگی می کنند. 5 مکان کثیف خانه را در اینجا نام می بریم.

1- سینک ظرفشویی، کثیف تر از دستشویی

سینک

آیلین آبروزو، مدیر کنترل عفونت بیمارستان کالج لانگ آیلند در بروکلین نیویورک، می گوید: “همه تصور می کنند که برداشتن هر چیزی از کاسه دستشویی می تواند فرد را مریض کند. در حالی که این دستشویی بسیار تمیزتر از سینک ظرفشویی است. ذرات غذا که در سینک رها شده و ظرف هایی که باید شسته شوند به عنوان زمینه تولید مثل باکتری های ایجاد کننده بیماری عمل می کنند. این نوع بیماری ها به دست یا به غذا منتقل می شوند.

2- مسواک

روزی یک یا 2 بار از مسواک استفاده می کنید ولی به این فکر کرده اید که آیا تمام میکروب ها به آن نفوذ می کند یا خیر؟ آلبروزو می گوید: “مسواک را بعد از استفاده می شویید و آن را به صورت مرطوب رها می کنید. باکتری مناطق مرطوب را دوست دارد و در آن رشد می کند.”

آلبروزو پیشنهاد می کند مسواک خود را در جایی قرار دهید که هوا جریان داشته باشد و بین هر مصرف آن را خشک کنید. توجه داشته باشید که مسواکتان نزدیک دستشویی نباشد و هر از چند وقت یک بار مسواک را تعویض کنید.

3- ریموت کنترل تلویزیون

ریموت تلویزیون

ریموت کنترل بر زمین می افتد، بین کوسن های مبل قرار می گیرد، روی آن عطسه و سرفه می کنید. تمام افراد خانواده از آن استفاده می کنند. آلبروزو می گوید: ” هر چیزی که افراد به آن دست می زنند میکروب روی آن قرار دارد.”

4- صفحه کلید رایانه

اگر به هنگام کار با رایانه غذا می خورید، روی آن عطسه می کنید یا بدون شستن دست در اینترنت به دنبال مطلب هستید، صفحه کلید رایانه به یک خطر جدی برای سلامتی تبدیل می شود.

5- وان حمام

جایی که خود را می شویید الزاما تمیز نیست. وان حمام به دلیل نوع لوله کشی بسیار کثیف است. آب در لوله ها حبس  می شوند و زمینه خوبی برای رشد باکتری فراهم می کنند. هنگامی که شیر آب را باز می کنید، آب حاوی میکروب از لوله ای که آب را از آن می نوشید خارج می شود.

t 5 نقطه از کثیف ترین مکان های خانه
امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
14 اثر شگفت انگیز آب بر روی بدن!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *