۸ کاری که انجام ندادن آن ها به موفقیت بیشتر منجر می شود

t 8 کاری که انجام ندادن آن ها به موفقیت بیشتر منجر می شود

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

موفقیت (1)

عده زیادی از مردم فکر می کنند بهترین راه موفق شدن این است که عادت ها و مهارت های جدیدی را بدست بیاورند البته این مسئله می تواند کمک خوبی باشد اما بعضی وقت ها بهترین کار این است که کارهایی که باعث پرت شدن حواس شما از اهدافتان می شود را متوقف کنید.

به جای اضافه کردن کارهای بیشتر برای زندگی سعی کنید چند کار منفی رو ترک کنید که شما را از موفقیت دور می کند. متوقف کردن بعضی از این کارها خیلی ساده است اما بعضی دیگر نیازمند زمان و سعی بیش تر می باشد.

1- بهانه ها را دور کنید

افراد موفق سعی نمی کنند خانواده، دوستان، مدیران و همکاران خود را مقصر اعلام کنند، آن ها متوجه می شوند که به صورت تمام وقت برای زندگی و موقعیت هایی که دارند مسئول هستند. زمانی که شما بهانه می سازید دارید به خودتان دروغ می گویید که مانع از رسیدن شما به اهدافتان می شود.

2- کمال گرایی را دور کنید

کمال گرایی دست نیافتنی است. بنابراین تلاش برای رسیدن، هدر رفتن زمان شماست. به جای نگرانی درباره اشتباهاتی که شما مرتکب شده اید یا عیب های فیزیکی که شما را ناراحت می کند، به سادگی برای بهبود خودتان با قدم های کوچک تمرکز کنید. هیچ کس کامل نیست ولی هر کسی می تواند انتخاب کند که فرد بهتری باشد.

3- منفی باف نباشید

عده زیادی از مردم بدون اینکه متوجه شوند خودشان را کوچک می کنند، از ریسک کردن دوری می کنند، همیشه به بدترین سناریو فکر می کنند. این رفتار آن ها را از پتانسیل کامل برای رسیدن به اهداف دور می کند. بنابراین شجاع باشید، نظراتتان را بیان کنید و به طور فعال اهداف و رویاهایتان را دنبال کنید.

4- نیاز به کنترل همه چیز را از خودتان دور کنید

شما نمی توانید همه چیز را کنترل کنید. سعی کنید که این کار بیهوده را انجام ندهید زیرا به موفق شدن شما کمک نخواهد کرد ولی باعث می شود احساس استرس و ناراحتی و ناامیدی داشته باشید. به جای تلاش برای کنترل همه چیز در اطرافتان تلاش کنید کمتر مراقب کارهایی باشید که نمی توانید آن ها را کنترل کنید و تمرکز کنید بر روی کارهایی که می توانید.

5- از طرز فکر ثابت دوری کنید

عده زیادی از مردم طرز فکر ثابتی دارند و علاقه ای به تلاش بیشتر برای یادگیری و تغییر ادراک خود ندارند.

این موضوع باعث سخت شدن کارها می شود از آن جهت که بخواهند فرد موفق تری بشوند زیرا این افراد در طرز فکر گذشته خود گیر کرده اند. سعی کنید دانش و یادگیری را بپذیرید و به یادداشته باشید که همیشه شما می توانید عاقل تر باشید.

6- از آرزوی موفقیت شبانه دوری کنید

بعضی از مردم معتقدند که عده زیادی از افراد موفق شب ها موفق می شوند یا با شانس موفق می شوند. در حالی که شانس می تواند به طور قطع قسمتی از کار را انجام بدهد. شما نمی توانید به شانس برای موفقیت تکیه کنید. موفقیت واقعی زمان نیاز دارد و نیازمند تخصص است. بنابراین شما باید برای آینده برنامه ریزی کنید برای خوبی روزهای پیش رو.

7- از افراد سمی دوری کنید

اگر افراد اطرافتان منفی و بدبین هستند بعد از مدتی شما هم شروع به منفی بافی و بدبینی می کنید. از افراد سمی زندگی اتان دوری کنید و افراد خوش بین را جایگزین آن ها کنید، افراد حامی که واقعا مراقب شما و رویاهای شما هستند. شما متوجه می شوید که برای دست یابی به اهدافتان هم انگیزه بیشتری پیدا کرده اید و هم خوشحال تر هستید و هم استرس کمتری دارید.

8- از بله گفتن زمانی که در واقع باید نه بگویید دوری کنید

بعضی از مردم برای بله گفتن به اطرافیان تلاش می کنند با این که می خواهند نه بگویند. آن ها می خواهند از هدر رفتن زمان برای کاری که نمی خواهند انجام بدهند جلوگیری کنند اما بعضی از افراد ممکن است از این موضوع سوء استفاده کنند. شجاع باشید و نه بگویید زمانی که واقعا پاسختان منفی است.

t 8 کاری که انجام ندادن آن ها به موفقیت بیشتر منجر می شود
امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
بدست آوردن شادابی با تکنیکی ساده!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *