,

گل ژاپنی از جمله تزییناتی است که به شکل برجسته برای دور یقه بلوز های بافتنی، یا سر آستین مانتو و… استفاده می شود. علاوه بر این، از گل ژاپنی می توانید برای گل سر، کش مو یا حتی روی رکاب انگشتر استفاده کنید.

گل ژاپنی

همچنین با کنار هم گذاشتن تعدادی بافت گل ژاپنی، تل مو را با آن تزئین کنید و کاربردهای دیگری که خودتان با ابتکار می توانید به وجود بیاورید.

وسایل لازم:

میل قلاب بافتنی

کاموا

نگین یا پولک برای تزئین

سوزن کوبلن دوزی

شیوه ی کار:

برای بافت گل ژاپنی ، بهتر است با توجه با ضخامت کاموا شماره قلاب را انتخاب کنید. بافت را با پنج عدد زنجیره آغاز کنید. برای اموزش زنجیره بافی مقاله زنجیره بافی را نیز ببینید

گل  زاپنی

پس از دایره کردن زنجیره ها تعداد ۱۰ عدد پایه بلند که هر کدام دو زنجیره با هم فاصله دارند ببافید. ردیف دوم را با سه عدد زنجیره به عنوان یک پایه بلند آغاز کنید. سپس روی دو زنجیره بین دوپایه ی ردیف قبل، را با ۴ عدد پایه بلند پر کنید که مجموعا با سه زنجیره ی ابتدا پنج پایه تشکیل شود .

ردیف دوم: بافت را ادامه دهید به این صورت که این بار، پنج عدد پایه بلند را روی پایه ای که در ردیف قبل زده بودید ببافید تا به نقطه ی مرکز بافت برسید.

 یک عدد پایه بلند درون مرکز ببافید. روی پایه ی دوم بافت قبل، پنج عدد پایه بلند ببافید. بین زنجیره های دو پایه در ردیف قبل هم پنج پایه بلند ببافید.

بافت را به همین ترتیب ادامه دهید تا روی تمام پایه ها و بینشان پایه بلند های مارپیچی به شکل گلبرگ بافته شود.

در انتها تمام قسمت های وسط گلبرگ ها را با سوزن کوبلن دوزی به هم متصل کنید. برای زیبا ترشدن گل ژاپنی یک عدد مروارید یا نگین وسط گلبرگ ها بدوزید و از خلاقیت خود لذت ببرید.

برای آموزش بیشتر فایل تصویری بافت گل ژاپنی را دانلود کنید .

برای دانلود اینجا را کلیک کنید.

حجم: ۱۶٫۳MB

بیشتر بخوانید :

نوجوان یازده ساله کارآفرین هنرمند 
برچسب ها:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید