,

بارها شده است دیده ایم یا شنیده ایم که دانش آموزان ناخواسته سر خودکار را به دهان می برند یا کودکان نو پا که به دنبال کشف دنیای اطراف خود هستند وقتی یک خودکار را می بینند سر آن را به دهان می برند و اندکی از جوهر خودکار وارد دهان شده است. این رخداد مایه وحشت والدین است که خدای ناکرده این کودک دچار مسمومیت با جوهر خودکار نشده باشد.

در واقع، جوهر چندین خودکار باید بلعیده شود تا فرد را بیمار کند.  این کارممکن است ناراحت کننده باشد ولی کشنده نیست. موسسه ملی سلامت ایالات متحده می گوید تا حدی می توان آن را مسمومیت با جوهر خودکار نامید زیرا ترکیب رنگ و حلالی که جوهر را درست می کنند به طور کلی سمی نیستند و بایستی مقدار زیادی از جوهر خودکار را ببلعیم تا به درمان نیاز داشته باشیم.

درمان 

از آنجا که مشکلات جوهر خودکار به خارش چشم و لکه پوست یا پرده مخاطی محدود می شود، معمولا درمان شامل پاک کردن و تمیز کردن جوهر می شود. حتی نیازی به مراجعه به بیمارستان نیست. اگر جوهر خودکارهای نوک نمدی، ساچمه ای و خودنویس بلعیده شوند، جوهر این خودکارها آن قدر کم هستند که برای مسمومیت کافی نیستند.

برخی جوهرها در دهان زخم ایجاد می کنند اما اگر مقادیر زیاد جوهر از طریق شیشه خوره شود می تواند حساسیت زا باشد. با این حال، مسمومیتی جدی گزارش نشده است. برخی از جوهرها حاوی مقادیر کم مواد شیمیایی مانند فنول، اتیل گلیکول یا زایلین است، تمام این ها می توانند در مقادیر زیاد خطرناک باشند. بنابراین باید هوشیار باشید از قورت دادن مقدار زیاد از آن ها اجتناب کنید. با این همه این موارد یک هشدار محسوب می شوند. 

با همه این مطالب باید به  کودکان و نوجوانان هشدار بدهیم که از بردن سر خودکار به دهانشان اجتناب کنند تا این کاربرای آنان یک عادت نامناسب  نشود . 

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

مسابقه.سایت نوجوان ها

برچسب ها:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2020

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید