ارزش غذایی فلفل تند

t ارزش غذایی فلفل تند

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

فلفل متن

فلفل ویژگی های مثبت بسیاری به رژیم غذایی می دهد. گونه های بسیاری از انواع مختلف فلفل از شیرین تا تند وجود دارد. فلفل در همه جا از سالاد، آشپزی تا درمان های جایگزین مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال، فلفل تند بیشترین فواید جالب را داراست.

کاپسایسین

فلفل حاوی یک ماده شیمیایی به نام کاپسایسین است. این ماده است که حس سوزش را به هنگام تماس با غشای مخاط ایجاد می کند. همچنین موارد زیر به فلفل نسبت داده می شود:

کشتن سلول های سرطانی

کاهش التهاب

ایجاد سوخت و ساز چربی که به کاهش وزن کمک می کند.

کمک به تسکین معده

جلوگیری از عفونت سینوسی

بیش تر مردم فکر می کنند که این ماده در دانه یافت می شود. در حالی که قسمت گوشتی دور دانه است که بیشترین میزان کاپسایسین را دارد.

ویتامین C

بیش تر فلفل های تند حاوی مقادیر زیادی ویتامین C هستند که برخی موارد به اندازه 80 تا 100 درصد مقدار مجاز  مصرف روزانه است. این ویتامین برای ترمیم بافت، بهبود عملکرد سیستم ایمنی، گردش خون و مغز مفید می باشد.

گروه ویتامین B

ویتامین B6 و ویتامین B12 یا ریبوفلاوین در بیش تر فلفل های تند یافت می شود. ویتامین B6 به تولید خون، سلامت سیستم عصبی و عملکرد هورمون کمک می کند. جالب است بدانید بدن نمی تواند ویتامین B6 را بسازد. ویتامین B12 یا ریبوفلاوین به کاهش سر دردهای میگرنی، بهبود بخشی عملکرد انرژی و آنزیم کمک می کند و یک آنتی اکسیدان قوی می باشد.

Chilli Peppers --- Image by © Royalty-Free/Corbis
Chilli Peppers — Image by © Royalty-Free/Corbis

ویتامین A

این ویتامین در فلفل به فراوانی یافت می شود. مقدار مجاز روزانه ویتامین A بین سه هزار تا پنج هزار واحد بین المللی بر حسب سن و جنسیت است. هر فلفل چیلی به تنهایی هشت هزار واحد از این ویتامین را دارد. ویتامین A به تشکیل سلول قرمز خون، عملکرد سیستم ایمنی، رشد و پرورش و سلامت بینایی کمک می کند.

ویتامین E

نشانه هایی از ویتامین E در فلفل تند وجود دارد. این ویتامین به طور مستقیم بر پوست علاوه بر محافظت از آلاینده های خارجی مانند دود سیگار یا اگزوز خودرو تاثیر می گذارد.

از گذشته، فلفل برای کمک به چرخش خون در سرتاسر بدن، مخصوصا در شش ها استفاده می شده است. تولید جریان خون بیش تر در شش ها، به اتساع کیسه های هوایی کمک می کند که ممکن
است به دلیل آسم تنبل شده باشند. فلفل تند نیز غشای مخاطی در بینی، دهان و گلو را تحریک می کند و به از جا کندن مخاط محکم ایجاد شده توسط آسم کمک می کند.

خنک کردن

فلفل تند اغلب با ایجاد تعریق در افراد در هنگام خوردن همراه است، بنابراین  تصادفی نیست که بیش تر فلفل های تند در آب و هوای گرم می رویند. افراد بومی در این مناطق از فلفل استفاده می کنند که واقعا با مصرف فلفل به خنک کردن خود کمک می کنند. هنگامی که افراد عرق می کنند، بدن فورا خودش را خنک می کند.

پتاسیم

مقادیر کمی پتاسیم در فلفل تند یافت می شود. این ماده یک ماده معدنی حیاتی می باشد که به سلامت عضلات کمک می کند.

چربی سوزی

مصرف فلفل تند، متابولیسم را بالا می برد یعنی بدن را به سمت چربی سوزی سوق می دهد.

موارد احتیاط

گرچه فلفل تند فواید بسیاری برای سلامتی دارد، با این حال طبیعتی گرم دارد. بنابراین در مصرف آن زیاده روی نکنید.

همچنین اگر نگران تندی فلفل هستید هنگامی که فلفل تند می خورید، مقداری شیر در دسترس خود قرار دهید زیرا پروتئین کازئین موجود در شیر، یک درمان ضد سوزش عالیست.

t ارزش غذایی فلفل تند
امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
معرفی نژادهای سگ مینیاتوری+ تصاویر آن ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *