,

حتما تاکنون استخر های مختلفی را دیده‌ اید و در بعضی از آن‌ها هم شنا كرده‌ايد. اما استخری قرار است ساخته شود كه با همه‌ى آن استخرهايى كه تا به حال ديده‌ايد متفاوت است. اين مطلب را بخوانيد تا در مورد اين استخر جالب بيشتر بدانيد.

شرکتی به تازگی اعلام کرده است، طرحی جدید و باورنکردنی برای ساخت یک استخر دارد. اين استخر به شناگران اجازه می‌دهد نمایی ۳۶۰ درجه از شهر لندن را تماشا کنند. این استخر قرار است روى سقف هتلی ۵۵ طبقه بنا شود. بنابراين لندن اولین شهر در جهان خواهد بود که چنین استخری در آن ساخته خواهد شد.

شرکت سازنده اعلام کرده است که سازه‌ى شفاف این استخر از نوعی مواد آکرلیک ساخته خواهد شد که طول موجی شبیه به آب دارد. این سازه‌ى شفاف اجازه می‌دهد که، هم از اطراف و هم از کف استخر، همه‌چیز نمایان باشد و حتى کسانی که در پایین ساختمان قرار دارند می‌توانند از طریق کف شفاف استخر، استخر و شناگران را هم ببینند.

الماسی در آسمان

شاید بپرسید چگونه شناگران به این استخر جالب  وارد یا از آن خارج می‌شوند. این شرکت، سازه‌ای مارپیچی طراحی کرده است که افراد می‌توانند از طریق آن و از دری که شبیه درهای زیر‌دریایی است به استخر وارد شوند.

البته این تنها تکنولوژی پیشرفته در این استخر نیست. طراحان برای آن‌که مطمئن شوند آب به داخل خیابان سرازیر نمی‌شود بادسنجی برای کنترل وزش باد طراحی کرده‌اند و امکاناتی خاص برای گرم‌کردن آب در نظر گرفته‌اند.

البته زیبایی خیره‌کننده‌ى این استخر به همین‌جا ختم نمی‌شود. سامانه‌ى نور‌پردازی این استخر نیز باعث می‌شود استخر بر بالای برج مانند مشعلی درخشان به نظر بیاید. هر‌چند که می‌توان لندن را با سوار‌شدن بر بالگرد نیز تماشا کرد اما تجربه‌ى شنا در ارتفاع ۲۲۰ متری از سطح زمین و در استخری شفاف تجربه‌ای باورنکردنی و شگفت است.

هرچند که این رویا هنوز محقق نشده است اما شرکت سازنده امیدوار است با تأمين بودجه از سال ۲۰۲۰ ساخت این هتل و استخر شفاف را آغاز کند.

تصاویری از این استخر  جالب و باور نکردنی

 

استخر جالب
استخر جالب
استخر جالب
استخر جالب

اختصاصى نشريه‌ى اينترنتى نوجوان‌ها – جمال رادفر

برچسب ها:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2019

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید