معرفی ۵ نمونه برتر از فیلم انیمیشن غیردیزنی با محوریت حیوانات

انیمیشن غیردیزنی با محوریت حیوانات
t معرفی 5 نمونه برتر از فیلم انیمیشن غیردیزنی با محوریت حیوانات

در دنیای گسترده‌ای از انیمیشن‌ها، علاوه بر آثاری که از سوی دیزنی به روی پرده سینما و تلویزیون آمده‌اند، گوناگونی‌هایی دیگر نیز وجود دارد که به محورهای متفاوتی متکی شده‌اند. یکی از این محورها، انیمیشن غیردیزنی با محوریت حیوانات می‌باشند. این انیمیشن‌ها با نگاهی متفاوت، ما را به دنیایی جذاب و پراز رنگ و لعاب می‌برند که در آن حیوانات با تمام ویژگی‌های انسانی و همچنین ویژگی‌های خاص خود به تصویر کشیده شده‌اند.

بهترین انیمیشن غیردیزنی با محوریت حیوانات را بشناسید!

انیمیشن غیردیزنی با محوریت حیوانات، یک زاویه تازه و جذاب را به دنیای انیمیشن‌ها ارائه می‌دهند که با ترکیب ابعاد انسانی و ویژگی‌های خاص حیوانات، تجربه‌ای منحصربه‌فرد را برای تماشاگران به ارمغان می‌آورند.

مشاوره سئو حرفه ای با زهرا رئیسی🔥 (کلیک کنید)😍

1: مزرعه حیوانات انیمیشن غیردیزنی با محوریت حیوانات (1954)

مزرعه حیوانات انیمیشن غیردیزنی با محوریت حیوانات

پیشنهاد مطالعه: بهترین انیمیشن های ۲۰۱۵

انیمیشن “مزرعه حیوانات”، که برگرفته از رمانی به همین نام از جورج اورول نوشته شده است، یک انیمیشن غیردیزنی با محوریت حیوانات است که با ترکیب داستانی طنزآلود و نمادین، به تجسم زندگی سیاسی و اجتماعی انسان‌ها از طریق شخصیت‌های حیوانی پرداخته است.

در این انیمیشن، ما به دنیای یک مزرعه کوچک واقع در انگلستان دوره‌ی پساجنگ جهانی دعوت می‌شویم. در این مزرعه، حیوانات به صورت نمادی شخصیت‌های انسانی و نقش‌های اجتماعی را ایفا می‌کنند. موجوداتی چون گرگ، خوک، گوسفند، اسب و… به ترتیب نماینده‌ی طبقات مختلف جامعه هستند.

این انیمیشن تا حد زیادی به بررسی مسائلی مانند سوءاستفاده از قدرت، فساد، تبعیض طبقاتی، تلاش برای تغییر اصول انقلاب و جلب حمایت مردم از طریق تباهی از اصول انقلاب، می‌پردازد. تغییر ساختار اجتماعی مزرعه و تحول حکومت از دموکراتیک به دیکتاتوری توسط خوک‌ها به نمایندگی از یک پروسه تاریخی انقلاب و پساانقلاب است.

با استفاده از نمادهای شخصیت‌های حیوانی، انیمیشن “مزرعه حیوانات” توانسته است به طرز فوق‌العاده‌ای انتقادی به سیاق‌ها و تجربیات انسانی پرداخته و در زمینه‌هایی از جامعه و سیاست تأملات مهمی را ارائه دهد.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
انواع مدل های جدید دفتر برنامه ریزی فانتزی برای تو که فانتزی پسندی!

2: آقای فاکس شگفت انگیز انیمیشن غیردیزنی با محوریت حیوانات (2009)

آقای فاکس شگفت انگیز انیمیشن غیردیزنی با محوریت حیوانات

پیشنهاد مطالعه: کهن‌ترین انیمیشن جهان

انیمیشن “آقای فاکس شگفت‌انگیز” (Fantastic Mr. Fox)، یک انیمیشن غیردیزنی با محوریت حیوانات است که برگرفته از داستانی از روآلد دال نوشته شده است، یکی از آثار خلاقانه و بی‌نظیر در دنیای انیمیشن می‌باشد. این انیمیشن توسط ویس اندرسون ساخته شده و توانسته با ترکیب داستانی زیبا، طنز، و تصویرسازی منحصربه‌فرد، تجربه‌ای دلپذیر را برای تماشاگران ایجاد کند.

در داستان “آقای فاکس شگفت‌انگیز”، شخصیت اصلی به نام آقای فاکس، یک روزنامه‌نگار سابق و حالا کشاورز، در پی خواسته‌ها و تمایلات خود برای دستیابی به بهترین‌ها در زندگی، تصمیم به دزدی از مزارعی که توسط سه گروه کشاورز اداره می‌شوند، می‌گیرد. این دزدی‌ها باعث بروز مشکلاتی بین آقای فاکس و کشاورزان می‌شود و داستان به شکلی هیجان‌انگیز و پرماجرا پیش می‌رود.

انیمیشن “آقای فاکس شگفت‌انگیز” به وسیلهٔ ترکیب تکنیک‌های ساخت انیمیشن با عناصر سینمایی سنتی، توانسته است جلوه‌ای منحصربه‌فرد به داستان بدهد. استفاده از تکنیک عروسکی (stop-motion) در ساخت این انیمیشن، به تصاویر و شخصیت‌ها زنده‌ای و واقعیت بخشیده است.

به طور کلی، “آقای فاکس شگفت‌انگیز” با همهٔ ویژگی‌های خلاقانه‌اش، به عنوان یک انیمیشن غیردیزنی با محوریت حیوانات شناخته می‌شود که توانسته تاثیر خوبی بر روی مخاطبان خود گذارد.

3: لیفی مرغه در دنیای وحشی انیمیشن غیردیزنی با محوریت حیوانات

لیفی مرغه در دنیای وحشی انیمیشن غیردیزنی با محوریت حیوانات

پیشنهاد مطالعه: انیمیشن جالب و دیدنی

لیفی مرغه در دنیای وحشی یک انیمیشن غیردیزنی با محوریت حیوانات است که به عنوان یک لایه تخم مرغ در مزرعه ای کار می کند و مشتاق آزادی است. او می تواند با بازی مرده از مزرعه فرار کند و به بیابان می رود، جایی که با اردکی به نام واندر (چوی مین سیک/رایان هالیمن) دوست می شود. هنگامی که او و همسرش توسط راسو (کیم سانگ هیون/استیسی دیپاس) کشته می‌شوند، لیفی این وظیفه را بر عهده می‌گیرد تا تخم‌هایشان را بزرگ کند.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
آموزش نقاشی تمساح مرحله به مرحله برای کودکان و نوجوانان

در حالی که چند کاربرد بی‌هزینه از طنز توالتی در فیلم وجود دارد، داستان و خطرات احساسی آن قدرتمند هستند. مبارزات لیفی برای هر مادر تازه واردی که فقط بهترین ها را برای فرزندش می خواهد قابل ارتباط است. این کار به یک ضربه بزرگ به روده ختم می‌شود که به دلایل زیادی هم زیبا و هم افسرده‌کننده است، اما متأسفانه دوبله انگلیسی آن را با حذف لحظات کلیدی ضعیف می‌کند.

4: خوش قدم انیمیشن غیردیزنی با محوریت حیوانات (2006)

خوش قدم انیمیشن غیردیزنی با محوریت حیوانات

پیشنهاد مطالعه: بهترین کارتون های تلویزیونی

انیمیشن “خوش‌قدم” (Up)، که توسط استودیوی انیمیشن دیزنی-پیکسار ساخته شده است، یکی از انیمیشن غیردیزنی با محوریت حیوانات می‌باشد. این انیمیشن با ترکیب داستانی عاشقانه، ماجراجویی و اجزای کمدی، توانسته جلوه‌های مختلفی از احساسات انسانی را به تصویر بکشد و تماشاگران را در دنیایی فانتزی و عاطفی ببرد.

در داستان این انیمیشن، ما با شخصیتی به نام کارل فردریکسن آشنا می‌شویم، که پس از از دست دادن همسر عزیز خود، تصمیم می‌گیرد تا برای تحقق رویاهایی که همراه همسرش داشته است، به سفری ماجراجویی برود. او منزل خود را به کمک هواپیمای بالون به مقصد کوه‌های جنگلی می‌برد. اما یک جوان پسر به نام راسل نیز به طور تصادفی به سفر او می‌پیوندد. این دو شخصیت با تمام تفاوت‌ها و اختلاف‌هایشان، در طول سفر ماجراجویانه‌ای قرار می‌گیرند.

“خوش‌قدم” با پیام‌هایی از جمله اهمیت دوستی، ترکیب تناقضات در روابط انسانی، اراده‌ی قوی در رسیدن به آرزوها و قدرت همدلی، توانسته به شکلی دلچسب و شیرین به تماشاگران خود پیام‌هایی ارزشمند انتقال دهد. همچنین، ترسیم تصاویر زیبا و دلنشین از دنیای طبیعت و شهر، به تجربه دیدنی و لذت‌بخشی تبدیل کرده است.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
همه‌ی آنچه درباره‌ی شب یلدا می‌خواهید بدانید

5: اسپریت اسب سیمارون انیمیشن غیردیزنی با محوریت حیوانات

اسپریت اسب سیمارون انیمیشن غیردیزنی با محوریت حیوانات

انیمیشن “اسپریت: اسب سیمارون” (Spirit: Stallion of the Cimarron)، یکی از انیمیشن غیردیزنی با محوریت حیوانات است که توسط استودیوی دریم‌ورکس انیمیشن ساخته شده است. این انیمیشن با ترکیب داستانی مهیج، تصاویر زیبا و موسیقی زیبا، توانسته مخاطبان زیادی را به خود جذب کند.

در داستان این انیمیشن، شخصیت اصلی به نام “اسپریت”، یک اسب سیمارون (اسب‌های وحشی آمریکای شمالی) است که در دوران اوایل رسیدن مستعمره‌گران به آمریکا، در میان مناظر طبیعی دست نخورده و بکر زندگی می‌کند. اسپریت از زندگی آزاد خود لذت می‌برد و با پشتکار و قدرت خود با چالش‌های مختلف طبیعت مواجه می‌شود.

“اسپریت: اسب سیمارون” با استفاده از تکنیک‌های انیمیشنی متنوع و ترکیب داستان عمیق با تصاویر زیبا، توانسته به داستانی پر از هیجان، احساس و معنا پرداخته و در همین راستا، به مخاطبان خود پیام‌هایی از جمله اهمیت آزادی، دوستی و برقراری ارتباط با دیگران را منتقل کند.

کلام آخر

به طور خلاصه، انیمیشن غیردیزنی با محوریت حیوانات با توانایی خود در تجسم ویژگی‌های انسانی و همچنین ویژگی‌های خاص حیوانات، تجربه‌ای جذاب و متفاوت را برای تماشاگران به ارمغان می‌آورند. انیمیشن غیردیزنی با محوریت حیوانات از طریق داستان‌های فراوان و پرمعنا، پیام‌های ارزشمندی را دربارهٔ تنوع، دوستی، همبستگی با محیط زیست، تفاوت‌پذیری و تلاش برای تغییر به ارمغان می‌آورند. از “زوتوپیا” تا “ماداگاسکار”، این انیمیشن‌ها به تنوع مسائل اجتماعی و انسانی پرداخته و از طریق نمادهای حیوانی، مخاطبان را به تأمل در مسائل مختلف ترغیب می‌کنند. به این ترتیب، انیمیشن غیردیزنی با محوریت حیوانات به عنوان یک نشانه از خلاقیت و تأثیرگذاری در دنیای انیمیشن، جایگاه ویژه‌ای در دل مخاطبان خود دارند.

منبع

t معرفی 5 نمونه برتر از فیلم انیمیشن غیردیزنی با محوریت حیوانات
امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *