حیوانات ترسناک و ناشناخته در جهان

حیوانات ترسناک و ناشناخته در جهان
t حیوانات ترسناک و ناشناخته در جهان

 زمانی که در مورد حیوانات ترسناک فکر می کنید تصویر کدام جانور به ذهن شما خطور می کند؟ مار، عقرب و یا شاید هم کوسه ماهی که در اعماق دریا است. در این مطلب قصد داریم تا شما را با تعدادی از ترسناک ترین جانورانی آشنا کنیم که تقریبا مطمئن هستیم تاکنون در مورد آن ها نشنیده اید.

هزار پای صورتی یکی از حیوانات ترسناک

t حیوانات ترسناک و ناشناخته در جهان

 

دیدن یک هزار پا به رنگ صورتی می تواند بسیار جالب و عجیب باشد اما در همین حال باید به شما هشدار دهیم که این جانور می تواند بسیار خطرناک باشد. این هزار پا که در حالت بلوغ 3 سانتی متر طول دارد می تواند سم سیانید تولید کرده و آن را از دهانش پرتاب کند.

 اژدهای صورتی تکان دهنده، نوعی هزارپای خاردار و زهرآگین است  نامش را بخاطر رنگ صورتی روشنش به آن داده اند. روی بدنش زائده هایی دارد که از طریق آنها زهر کشنده ای را تولید می کند تا بتواند از خودش در برابر حمله مهاجمین محافظت کند، حقیقتی که با رنگش هم آن را به دیگران گوشزد می کند.

اژدهای کومودور

اژدهای کومودور

این جانور بزرگ ترین گونه موجود از خانواده مارمولک ها است که معمولا دارای طولی در حدود 2 تا 3 متر و وزنی در حدود 70 کیلوگرم است. این جانور به صورت طبیعی تنها در جزیره ” کومودور” در اندونزی زندگی می کند. کومودور می تواند بسیار خطرناک باشد و با یک حمله و گاز گرفتن عضوی از بدن قربانی تکه ای از بدن او را جدا کند. گونه ماده این جانور می تواند بدون جفت گیری تخم گذاری کند.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
چیستان: آن چیست که ما تصور می کنیم او را می خوریم اما در حقیقت او ما را می خورد؟

 

حلزون غول آسای آفریقایی

حیوانات ترسناک و ناشناخته در جهان

 

تمام تصورات خود را در مورد این موجود کوچک فراموش کنید. این خزنده بزرگ و ترسناک که بومی آفریقاست بزرگ ترین عضو در خانواده حلزون ها بوده و می تواند هم تخم گذاری کرده و هم جفت گیری کند. این خزنده غول پیکر در گذشته به خاطر استفاده از لاک موجود در پشتش به عنوان آتش دان شکار می شده است.

کوسه چین دار

کوسه چین دار

 

 

این گونه بسیار نادر از کوسه توسط  کارشناسان به عنوان یک فسیل زنده شناخته شده است. دلیل این نام گذاری این است که این جانور از دوران ماقبل تاریخ به این سو تغییر کمی داشته و تقریبا شکل اولیه خود را حفظ کرده است. این گونه از کوسه به شکل مار ماهی بوده و دندان های بسیار تیزی دارد.

 

مار پرنده

شگفتی ها

نظر شما در مورد یک مار سمی که به نوعی قابلیت پرواز دارد چیست؟ این مار دارای سم است اما سم آن برای انسان کشنده نیست. این خزنده بسیار چابک معمولا بر روی شاخه درختان رفته و از آن آویزان می شود. مار پرنده سپس با حلقه کردن دم خود به دور شاخه و چند بار تکان دادن خود، شتاب و نیروی لازم را به دست آورده و خود را پرتاب می کند. بر اساس محاسبات، این خزنده می تواند مسافت 100 متر را هم در هوا طی کند.این مار نیز از حیوانات ترسناک است.

تصاویر جالب و دیدنی از ماهی های کمیاب اقیانوسی

تصاویر زیر هم مربوط به حیوانات ترسناک و ناشناخته اقیانوس هاست که بسیار شگفت انگیز هم هست.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
گفتگو بافوتبالیست نوجوان ستاره باقری

ocean-creatures-blobfish

ocean-creatures-blobfish-held

ocean-creatures-blobfish-pair

لکه ماهی

Fangtooth fish

ocean-creatures-fangtooth-fish-close

نیش دندان

ocean-creatures-flamingo-tongue-snail-close

ocean-creatures-flamingo-tongue-snail-below

ocean-creatures-flamingo-tongue-snail-aerial

فلامینگو تانگنو

ocean-creatures-goblin-shark-flesh

جن کوسه :دیو کوسه یا جن کوسه، گونه ای نادر از کوسه ها در عمق دریا هستند که به علت شکل ظاهریشان به فسیل زنده معروفند.کوسه جنی با نام علمی Mitsukurina owstoni) ) از حیوانات ترسناک است وهمه مشخصات لازم برای یک جن کوتوله را دارد.‏ این کوسه سفید صورتی با باله‌های آبی و پوست لاستیک مانند خود، یکی از نادرترین کوسه‌ها است و هیچ کس نمی‌داند چرا این صورت ‏دراز را دارد

ocean-creatures-hatchetfish-close

ocean-creatures-hatchetfish-orange

ocean-creatures-hatchetfish-transparent

تبر ماهی:تبر‭ ‬ماهی‭ ‬بسیار‭ ‬کوچک‭ ‬ساکن‭ ‬اعماق‭ ‬آب‌‭ ‬است‭. ‬بزرگترین‭ ‬نمونه‭ ‬شناخته‭ ‬شده‭ ‬تبر ماهی‌ها‭ ‬تنها‭ ‬۱۲‭ ‬تا‭ ‬۱۳سانتی‌متر‭ ‬طول‭ ‬دارد،‭ ‬موجودی‭ ‬بی‭ ‬خطر‭ ‬می‌باشند‭. ‬دانشمندان‭ ‬برای‭ ‬یافتن‭ ‬تبر ‬ماهی‭ ‬کوچک‭ ‬و‭ ‬ترسناک‭ ‬باید‭ ‬به‭ ‬اعماق‭ ‬اقیانوس‭ ‬می‌رفتند‭. ‬قفسه‭ ‬سینه‭ ‬تبر‭ ‬ماهی‭ ‬به‭ ‬نوعی‭ ‬تداعی‭ ‬کننده‭ ‬تیغه‭ ‬تبر‭ ‬و‭ ‬درخشش‭ ‬نقره‌ای‭ ‬و‭ ‬سرد‭ ‬فلز‭ ‬است.‭

 ‬اما‭ ‬چهره‭ ‬آنها‭ ‬کابوس‭ ‬وار‭ ‬و‭ ‬چیزی‭ ‬شبیه‭ ‬به‭ ‬یک‭ ‬روح‭ ‬سرگردان‭ ‬است‭. ‬تبر‭ ‬ماهی‭ ‬این‭ ‬نکته‭ ‬را‭ ‬در‭ ‬زندگی‭ ‬اثبات‭ ‬می‌کند‭ ‬که‭ ‬برای‭ ‬داشتن‭ ‬چهره‌ای‭ ‬وحشتناک‭ ‬لازم‭ ‬نیست‭ ‬دندان‌هایی‭ ‬تیز‭ ‬یا‭ ‬چشمانی‭ ‬سرخ‭ ‬و‭ ‬براق‭ ‬داشت‭. ‬تبر‭ ‬ماهی‭ ‬در‭ ‬آبهای‭ ‬گرمسیری‭ ‬و‭ ‬نیمه‭ ‬گرمسیری‭ ‬در‭ ‬سراسر‭ ‬جهان‭ ‬یافت‭ ‬می‌شود‭ ‬و‭ ‬غذایش‭ ‬موجودات‭ ‬کوچکتر‭ ‬اعماق‭ ‬آبها‭ ‬همچون‭ ‬گونه‌هایی‭ ‬از‭ ‬سخت‭ ‬پوستان‭ ‬است‭.‬

ocean-creatures-sea-cucumber-giant

ocean-creatures-sea-cucumber-leopard

ocean-creatures-sea-cucumber-standing

خیار دریایی:خیار های دریایی (Holothuroidea خیارسانان) یکی از رده‌ های خارپوستان هستند. بهتر است که بدانید این جانوران به زیرشاخهٔ خارزیان (Echinozoa) تعلق دارند. آن ها بدنی چرم‌ گونه دارند و در اکثر مواقع در کف دریا ها زندگی می‌ کنند. این موضوع را هم باید افزود که نام گذاری این جانوران به دلیل شکل خیار مانندشان است. این جانوران نقش بسیار مهمی در اکوسیستم دریایی ایفا کرده اند چرا که به بازیافت مواد مغذی و تجزیه مواد غذایی کمک می کنند.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
بهترین متن انگیزشی برای پست

ocean-creatures-angler-fish-front

ocean-creatures-angler-fish-bright

ocean-creatures-angler-fish-live

ماهی عصبانی

t حیوانات ترسناک و ناشناخته در جهان
امتیاز به این نوشته

‫6 نظر ارسال شده در “حیوانات ترسناک و ناشناخته در جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *