بازی نمکدان

نمکدان

برای انجام بازی نمکدان هیچ محدودیت سنی وجود ندارد و ساخت وسیله این بازی نیز بسیار آسان است. کافیست مراحل ساخت اسباب بازی را در این بخش با ما دنبال کنید.

شیوه ساخت

ابتدا یک مربع با اضلاع کاملا مساوی از کاغذ رنگی برش بزنید. سپس آن را از وسط روی هم تا بزنید و کاملا خط بیندازید. تا را باز کنید و این بار از سمت مخالف مجددا روی هم تا بزنید. تا این جا باید دقیقا وسط مربع دو خط تا وجود داشته باشد که هر دو از مرکز مربع گذشته باشند.

بازی نمکدان

در این قسمت باید هر ۴ گوشه کاغذ را روی مرکز مربع تا بزنید. مربع جدید را وارونه روی سطحی صاف قرار دهید طوری که لبه های باز کاغذ روی زمین قرار گیرد و مجددا گوشه ها را به سمت مرکز مربع تا بزنید و خط تا ها را محکم خط بیندازید.

بازی نمکدان

نمکدان شما آماده است. می توانید بازی نمکدان را شروع کنید.

کافیست مجددا آن را وارونه کنید و ۴ انگشتتان را در قسمت هایی از کاغذ که حفره ایجاد شده است فرو کنید. برای این که بازی شما شادتر باشید می توانید روی سطح  آن را نیز رنگ آمیزی کنید.

بازی نمکدان

شروع بازی نمکدان 

روی قسمت های داخلی نمکدان اسم شغل یا حیوان یا هر چیزی را می توانید بنویسید. این کار به صورت خصوصی و دور از چشم بقیه بازیکن ها باید انجام شود. سپس نمکدان را به شکل بسته بین انگشت ها با یک دست قرار دهید.

حالا از بازیکن مقابل بپرسید که چند ضربه و کدام گوشه را انتخاب می کنند؟ مثلا ۳ ضرب و گوشه سمت راست. سپس شما باید ۳ بار انگشتانتان را باز و بسته کنید به نشانه ضربه ها و آخرین ضربه را چک کنید که داخل نمکدان چه چیزی نوشته شده با مشخص شدن آن بازیکن باید همان کار را انجام دهد و به همین ترتیب بین تمام بازیکن ها این کار تکرار می شود.

 

امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
دانلود بازی گوی و تخته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *