کاردستی اسباب بازی نمکدان یا فالگیر

کاردستی اسباب بازی نمکدان یا فالگیر
t کاردستی اسباب بازی نمکدان یا فالگیر

برای انجام بازی نمکدان یا فالگیر هیچ محدودیت سنی وجود ندارد و ساخت بازی نمکدون کاغذی نیز بسیار آسان است. کافیست مراحل ساخت اسباب بازی کاغذی قدیمی را در این بخش با ما دنبال کنید.

شیوه ساخت ساخت نمکدون کاغذی

ابتدا یک مربع با اضلاع کاملا مساوی از کاغذ رنگی برش بزنید. سپس آن را از وسط روی هم تا بزنید و کاملا خط بیندازید. تا را باز کنید و این بار از سمت مخالف مجددا روی هم تا بزنید. تا این جا باید دقیقا وسط مربع دو خط تا وجود داشته باشد که هر دو از مرکز مربع گذشته باشند.

فالگیر

فالگیر

در این قسمت باید هر ۴ گوشه کاغذ را روی مرکز مربع تا بزنید. مربع جدید را وارونه روی سطحی صاف قرار دهید طوری که لبه های باز کاغذ روی زمین قرار گیرد و مجددا گوشه ها را به سمت مرکز مربع تا بزنید و خط تا ها را محکم خط بیندازید.

بازی نمکدان

بازی نمکدان

بازی نمکدان

کافیست مجددا آن را وارونه کنید و ۴ انگشتتان را در قسمت هایی از کاغذ که حفره ایجاد شده است فرو کنید. برای این که بازی شما شادتر باشید می توانید روی سطح  آن را نیز رنگ آمیزی کنید. کاردستی قدیمی نمکدون شما آماده بازی نمکدان است.

بازی نمکدان

اموزش بازی نمکدان

روی قسمت های داخلی نمکدان اسم شغل یا حیوان یا هر چیزی را می توانید بنویسید. این کار به صورت خصوصی و دور از چشم بقیه بازیکن ها باید انجام شود. سپس نمکدان را به شکل بسته بین انگشت ها با یک دست قرار دهید.

حالا از بازیکن مقابل بپرسید که چند ضربه و کدام گوشه را انتخاب می کنند؟ مثلا ۳ ضرب و گوشه سمت راست. سپس شما باید ۳ بار انگشتانتان را باز و بسته کنید به نشانه ضربه ها و آخرین ضربه را چک کنید که داخل نمکدان چه چیزی نوشته شده با مشخص شدن آن بازیکن باید همان کار را انجام دهد و به همین ترتیب بین تمام بازیکن ها این کار تکرار می شود.

t کاردستی اسباب بازی نمکدان یا فالگیر
4.3/5 - (154 امتیاز)
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
کاریکاتور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *